- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak často potkáváte porybné?
Tak jsem se díval na docházku k vodě a za těch X docházek v tomhle roce "jen 1" kontrola od porybného. Co Vy?
Autor diskuse: Kato - , 2.11.2004 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NIvo | Čt 25.11.2004 20:00:26
Ještě jeden postřeh. Myslím si, že většina rybářů mi dá za pravdu, že tyčovka je vcelku bezpečný způsob, jak nekonfliktně označit krmné místo. Dost zbytečně tady řešíme (boyscoute- nehádám se),zda tyčovka v klasickém provední je onen diskutovaný plouvoucí ukotvený předmět. Na základě této diskuse mě vlastně napdl nový systém tyčové bójky. Byla by z úzké plastikové kulatiny (která však neplave a na dně by byla ukotvena pomocí zátěže a pružného kloubu. Obdobného, jaký se používá při sjezdovém lyžování u slalomových tyčí.Svou funkci sklopné bójky by si zachovala, fungovala by možná ještě lépe nežli standardní tyčovka, leč nebyla by tím ukotveným plovoucím předmětem. Co vy na to ?
NIvo S. | Čt 25.11.2004 18:11:43
Alan: ... to bys nepochopil.
Drda: já jsem se nehájil žádnou bajkou a porybnému jsem celou setavu ukázal,abych mu vysvětlil, proč zavážím. On to po chvilce pochopil.Kdyby mi sebral apíry, tak jsem nemohl říct ani "ň", nicméně svědomí mám čisté a znovu opakuji, žej sem porušil řád jenom proto, abych mohl lovit ryby co nejsportovněji a abych jim neublížil. Při doržení RŘ by to na tomto poněkud výjimečném místě nebylo možné a bohužel by nějaká ryba odjela s háčkem a s utrženým kusem vlasce.
Drda: já jsem se nehájil žádnou bajkou a porybnému jsem celou setavu ukázal,abych mu vysvětlil, proč zavážím. On to po chvilce pochopil.Kdyby mi sebral apíry, tak jsem nemohl říct ani "ň", nicméně svědomí mám čisté a znovu opakuji, žej sem porušil řád jenom proto, abych mohl lovit ryby co nejsportovněji a abych jim neublížil. Při doržení RŘ by to na tomto poněkud výjimečném místě nebylo možné a bohužel by nějaká ryba odjela s háčkem a s utrženým kusem vlasce.
NAlan | Čt 25.11.2004 12:17:37
Ivo S>Jak se moh asi nakazit? Ledaže by to olovo bylo něčím napuštěný!
Nxycht | Čt 25.11.2004 11:58:39
Stejně nechápu jednu věc, proč je zákazaný zavážet...může mi někdo říct důvod? díky
Ndrda - Profil | Čt 25.11.2004 8:17:39
Ivo S.: to jsi měl štěstí, žes narazil na porybného co u výkonu funkce přemýšlí. Na druhou stranu ale vím, že lidi když jsou přistiženi, že dělají něco co se namá, tak umějí vyfabulovat fantastické příběhy. A co pak porybný na to? Tak to většina bere šmahem a já se jim mnohdy ani nedivím. Je na každém, aby zvážil míru rizika, do kterého jde, když poruší zákon.
NIvo S. | St 24.11.2004 18:32:30
drda: zavážel jsem nástrahy na řece Labi, kde není zavážení povoleno. Lovil jsem poblíž potopených hrází s velkým výskytem vázek, do kterých se během zdolávání ryby často zaklínilo olovo. Loviště bylo od břehu cca 50 m a tu vzdálenost bych bez problémů dohodil. Jenže právě díky riziku uvíznutí olova jsem zvolil takový způsob zátěže, kdy se olovo od vlasce při uvíznutí odpojí. Takovou montáží se pochopitelně nedá nahazovat. Bylo velmi obtížné vysvětlit nekaprařícímu (a nepouštějícímu) porybnému, že tak činím s ohledem na zachování zdraví ryb a že jiný humánní způsob mi není znám. Mohl jsem samozřejmě nahazovat, ale riziko uvíznutí olova bylo značné a já bych musle následně uříznout vlasec, na kterém je ryba, což se mi dost příčilo. Porybný chvilku váhal ale pak celou situaci pochopil a letos jsem ho dokonce viděl s kaprařskýma děličkama. Asi se nakazil...
NIvo S. | Pá 19.11.2004 18:41:48
Za tu dobu ,co chytám kapry jsem absolvoval cca deset kontrol (zhruba jedna kontrola ročně). Až na dvě výjimky proběhlo všechno v pohodě. V prvním případě byl problém v tom, že jsme měl loviště označené tyčovkou a porybný mi tvrdil že je to zakázané. Na tamní lokalitě bylo zakázáno označovat krmná místa plovoucím předmětem ukotveným na dně což dle mého tyčovka není. On však tvrdil, že je!! Druhý případ byl poněkud horší ale nakonec se vše zdárně vyřešilo. Přesto - čekal bych, že porybní budou aktivnější.
NJM - Profil | Po 15.11.2004 10:14:15
Kato, tak to jo, Tys nenapsal, že jste byli kluci, já myslel, že to bylo jako teď někdy.
Ještě k otázce, ráno jsem zjistil, že porybného potkávám už asi dva roky každý den, protože se ráno kolega prokecnul, že dělá porybného. To že chodí na ryby jsem věděl, ale tohle ne. Tak aspoň mám někoho, z koho budu tahat informace, jenže to je přesně to, čeho se bál a proč to neřekl.
Ještě k otázce, ráno jsem zjistil, že porybného potkávám už asi dva roky každý den, protože se ráno kolega prokecnul, že dělá porybného. To že chodí na ryby jsem věděl, ale tohle ne. Tak aspoň mám někoho, z koho budu tahat informace, jenže to je přesně to, čeho se bál a proč to neřekl.
NKato | Pá 12.11.2004 19:44:42
Cyril, JM, Milos_D: opravdu nic jsme nedělali, chytali jsme Cejny pod Bulharským splavem a on chytal asi 7m nad námi. Nic mu nešlo, tak přišel a prostě mu ji vzal. Bylo nám tak 13 a v tomhle věku jsem jaxi zkušenosti nějak neměl a odvaha přetahovat se s 3x takovým chlapem taky nebyla. Pak to dopadlo tak, že si kamaráda zavolali do Lednice na policii, vrátili mu povolenku s tím, že jestli nechce toho porybného nějak žalovat. Prý tu povolenku nějak pozdě někam poslal a něco špatně sepsal...... Nevyznám se v tom, tak to líp nepopíšu.
Nhraji - Profil | Pá 12.11.2004 9:39:29
Pavel: ty jsi nepochopil to, že ten můj údaj uvedený níže byl jako provokace. Omlouvám se, že jsem to tam nenapsal. V současné době se pracuje na vytvoření nějakého funkčního systému, nic není rozhodnuto, ani plat ani systém provádění kontroly, počty RS zapojených do systému, prostě nic. Jinak peníze na ostrahu nemají s penězi na ryby nic společného, takže tvá otázka je irelevantní. Na ryby budou peníze vždy, těch 35 miliónů na zarybnění bude zas.
NPavel | Čt 11.11.2004 23:58:50
Hraji: Tak můj odhad o nákladech na profi RS 1mil. Kč ročně nebyl tak zcela mimo? Jen mzda 25t. s odvody = 0.5mil. Zbude na ryby?
NMiloš_diakritický | St 10.11.2004 15:38:16
boyscout:
jo, dělal jsem regulérní psychotesty, pak pohovor s psychologem, pak pohovor s psychiatrem a na dotaz doktorky psycholožky "použil by jste zbraň proti člověku?" jsem suše odpověděl, že přece nežádám o vůdčí list na motorovou sekačku trávy...Doktorka si posunula brýle na nose, nadechla se a pak řekla "no, půjdeme asi dál, že ??? " ... A bylo vymalováno. Chytrá holka, asi někdy měla problém s lumpy.....
Jinak ty testy trvaly celkem něco přes 2 hodiny a dostal jsem pěknej záhul.....a .moje šrajtofle taky....
jo, dělal jsem regulérní psychotesty, pak pohovor s psychologem, pak pohovor s psychiatrem a na dotaz doktorky psycholožky "použil by jste zbraň proti člověku?" jsem suše odpověděl, že přece nežádám o vůdčí list na motorovou sekačku trávy...Doktorka si posunula brýle na nose, nadechla se a pak řekla "no, půjdeme asi dál, že ??? " ... A bylo vymalováno. Chytrá holka, asi někdy měla problém s lumpy.....
Jinak ty testy trvaly celkem něco přes 2 hodiny a dostal jsem pěknej záhul.....a .moje šrajtofle taky....
Nboyscout - Profil | St 10.11.2004 14:46:37
MD>kdybych nevěděl , že si furt děláš prdel tak bych musel konstatovat, že ty psychotesty které dělá žadatel o zbrojní průkaz jsou pěkně nahovno když nimi prošel tak agresivní jedinec :-)
NMiloš_diakritický | St 10.11.2004 14:36:46
strejka:
chytréééj !!!!!! :-)))) Nejlepší metoda na světě, když tě sere 6 mld. lidí.....
chytréééj !!!!!! :-)))) Nejlepší metoda na světě, když tě sere 6 mld. lidí.....
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
11:00NRybáři vs ochránci přirody 81
8:59NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21NPoradna: Sumcařina 2574
6:48NStaré Česke rybářské vybavení 399
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












