MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Jaký prut?!?

Prosím o Váš názor.Je Prut feeder Orion 40-110g
dostačující pro chytání na Laby?Protože na našich
místech je silný proud,a dají chytit kapři okolo 70cm,amuři 80cm.Abych netrhal větší ryby,a nebo nepoškodil
prut.Chtěl bych feeder vyzkoušet,a nekupovat každý druhý měsíc jiný prut.To by se asi mé manželce dvakrát dobře nevysvětlovalo.Vím že to není jen o prutu,ale z něčim se začít musí.Díky René.

Autor diskuse: Vase jmeno zde René
Zařazeno do: feeder - náčiní, doplňky, 20.10.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N Jiří - ® St 20.10.2004 23:25:07
Pokud máš ve vodě dost placu a rybě můžeš povolit tak stejně neodjede na více jak 50 m a amur bojuje převážně u břehu jinak jde jako beran.Když budeš mít poblíž padlej strom nebo nějakýho vola,který Tě rybu urazí ,tak Tě nepomůže ani násada od koštěte.Jinak stačí medium-heavy nebo heavy dle krmítka nebo zátěže podle toho v jakym proudu chytáš.Na druhu a velikosti ryb tolika nezáleží hlavně aby Tě to bralo.Viz.technika zdolávání velkých ryb jemným náčiním.
N piskotus - ® St 20.10.2004 9:50:24
Dle mého názoru,je Orion trochu žvejkačka.Šel bych do prutu s lepší akcí.Chytám na Orion často a kapra 70cm,bych na něm nezdolal.Poohlídl bych se po jiném kousku.
N Spinner - ® St 20.10.2004 9:43:06
Co se myslí pojmem poškodit prut?To jako že se naruší struktura vlákna a bude se méně ohýbat? :-))) Jediný co se může stát je, že ho zlomíš a nebo zničíš výplň oček :-)))
N Šány - ® St 20.10.2004 9:13:31
Véna S.: Napsal jsi to dobře, je to skutečně Jaxon Profix. Jenom upozorňuji na to, že aspoň ten můj má uvedenu gramáž pouze 40-80g. (á 2.600,-Kč)
Zdraví Šány
N Véna S. - ® St 20.10.2004 9:09:02
René: Orion nemusí být špatný, ale v této graméži bych asi šel do lepšího modelu, Mám dojem že to je Jaxon Profix (pokud jsem napsal špatně, tak mě někdo opravte). Je sice trochu dražší, ale je určitě lépe stavěný. Osahej si v prodejně víc prutů, stejně nakonec vezmeš prut, který se ti bude líbit a bude ti sedět v ruce. Láska na první dotek :-)))
N vedl St 20.10.2004 8:55:19
Podle mych zkusenosti staci na Labi krmitko 60 gr - uvedeny prut by mohl vyhovovat. Druha otazka je, za jak dlouho dokazes celou sestavu doladit na chytani velkych ryb.
N hraji - ® St 20.10.2004 7:54:27
Pokud má ten Jaxon uvedeno, že zvládá zátěž do 110 gramů a i špičky tomu odpovídají, neměl by s ním být žádný problém ani v silném proudu. Velikost ryb v tomto případě nehraje až takovou roli, předpokládám, že budeš používat přiměřené vlasce a budeš mít seřízenou brzdu na navijáku, tím eliminuješ nebezpečí zlomení prutu.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | feeder | náčiní, doplňky ]

Co je nového - feeder + obecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniAkce - Vše co potřebujete na lov dravců

Vše co potřebujete na lov dravců ....

akce, rybareniSonubaits Soft Hookers pellets 8 mm

Za 127
Velmi oblíbené měkčení pelety jsou zpět! Pelety jsou určení k okamžitému nastražení na i pod háček. Dodávany jsou v několika atraktivních příchutích a díky vysokému obsahuje oleje velmi rychle lákají všechny druhy kaprovitých ryb.

Oznámení - feeder
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - feeder
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen