MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Devony ?

Měli jste letos úspěchy na tuto oblibenou nástrahu?

Autor diskuse: P.J.
Zařazeno do: všeobecné - nástrahy, návnady, 6.10.2004

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N rybopet - ® St 6.10.2004 22:13:18
Ano-ked sme po neúspešnom love na pstruhovke vyskúšali všetko možné bez úspechu,povedal som parťákovi:Tak teraz budeš zejrat,nasadil som devon z výstavy v Brne,pár mykov udicou a zejral som aj ja,pstruh bol tam!
N Robi St 6.10.2004 21:31:20
Ještě bych dodal, že ryba se dá chytit na cokoliv, proto bych devon nijak nezatracoval. Nedávno jsem se nudil při chytání kaprů na položenou, protože ryby zrovna moc nebrali. V duchu jsem si nadával proč jsem si sebou nevzal vláčák, ale dostal jsem nápad. Vytáhnul jsem prut, dal jsem návazec s boční zátěží a na háček jsem namotal kousek alobalu od čokolády. Nahodil jsem a začal jsem navíjet. Olovo jsem pěkně táhnul po dně aby vířilo kal a najednou záběr. Vytáhnoul jsem okouna něco přes 30 cm poctivě zaseknutého háčkem v tlamě. Vedle sedící rybář se mi zeptal na co že jsem ho vlastně chytil, jestli jsem tam dal žížalu. Řekl jsem mu, že jsem tam dal kus alobalu, díval se na mě jako na blázna a nějak to nemohl pochopit.
N Robi St 6.10.2004 21:17:43
Devona mám ve své výbavě také, koupil jsem ho spíše na zkoušku. Fakt je ten, že ho nenasazuji moc často, letos jsem na něho chytil pstruha duhového 32 cm. V létě chytám na osvědčené rotační třpykty a woblery, na podzim zkouším hlavně gumové nástrahy. Po netradičních nástrahách sahám jenom když selžou ostatní. Potom přijdou přávě na řadu různé tandemy, plandavky, devon, strimry nebo i vláčecí mouchy. Zkouším všechno na co se dá vláčet. Většinou kupuji z vláčecích nástrah všechno co mi jenom trochu zaujme.
N jura St 6.10.2004 17:04:18
Fugas: tak takhle jsem se snad tady ještě nezasmál, umírám smíchy včíl, elektronická ponorka, to muselo být super komické, ještě k tomu řídící jednotku na VKV a Japonci s Komatssu by byli nula!!!!!!!!!!!!!!!!
N Fugas St 6.10.2004 13:37:43
PC,VS: Díky, tak to co popisujete doma někde mám. Našel jsem to kdysi na Orlíku v pařezu. (ostatně jako většinu mejch vláčecích nástrach:-) ). Dokonce jsem viděl kutila, kterej měl devona doma dělanýho. Kus trubky s vrtulkou a trojhákem, uvnitř baterie a blikající očíčka z diod! Prej ve velkejch hloubkách to bude super na candáty. Když to navázal na bambusák s kolovratem a nahodil asi 4m od břehu, tak jsem málem umřel smíchy. Nic nechyt...
N BoBo - ® St 6.10.2004 13:18:35
Já ho občas z nostalgie používám na štiky. Není to špatná nástraha, je potřeba v ní mít důvěru...
N Pobřežní candát St 6.10.2004 13:01:03
Devon je takové kovové tělíčko v jedné třetině je vrtulka, která se při vláčení točí. Na konci tělíčka je trojhák. Popsal jsem devona, kterého vlastním já. Úspěch jsem na něj zatím neměl, ale už jsem na něj viděl vytáhnout rybu (okouna)
N Vlada S. St 6.10.2004 13:00:06
Fugas> Devon je podlouhlé válcové, lehce do kuželovita, tělíčko a na něm dvě lopatky jak na lodním šroubu. Většinou? (já jiný neviděl) je komplet z mosazi.
N Pan Pikesson St 6.10.2004 12:42:36
Na devon jsem chytl svou prvni stiku a hnedle mela 62 cm. Je to ale uz 14 let
N Fugas St 6.10.2004 12:40:52
George: Fakt dobrý! Naposledy jsem se takhle zasmál, když někdo psal že chytil kapra na frankfurtskou klobásu:-). Jak vypadá ten devon?
N hraji - ® St 6.10.2004 8:32:26
Chytal jsem na tyto třpytky v roce 1973 až 1980, v té době byly součástí běžné nabídky každé prodejny rybářských potřeb ve třech velikostech. Dvě z nich ještě mám, ale jsou součástí krabičky, které říkám "nostalgické vzpomínky". Pokud se pamatuji, nebyl to nikdy žádný trhák, dobře šly v proudech, v tišinách byl problém je udržet v chodu. Pár pstruhů jsem na ně chytil, ale vždy jsem preferoval rotačky.
N George - ® St 6.10.2004 8:27:37
Letos jsem zkoušel výrobky WFS. Výhodou devonu je to, že se sním dostaneš prakticky všude - dobře se s ním hází, dobře jde ve sloupci a dobře pracuje. Jedinou zanedbatelnou nevýhodou je to, že nic nechytíš. Alespoň já....... ;-0
N Vlada S. St 6.10.2004 7:12:24
Devony a oblíbené? Sice ještě úplně nezmizely v propadlišti dějin, a občas je někdo používá (dokonce bych řekl, že trochu víc než před nějakými 5-10 lety), ale mám takový dojem, že spousta rybářů by si myslela, že jim nadáváš:-)

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | nástrahy, návnady ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniSonary + příslušenství Deeper

S technicky nejvyspělejším nahazovacím vyhledávačem ryb získá vaše rybaření novou dimenzi.

akce, rybarenibrowning mini boilie výprodej

Za 69
Miniboilie neodmyslitelně patří k modernímu lovu nedravých ryb.

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
RS Fish RS Fish

RS Fish rybářské potřeby s.r.o. je firma s 20 - ti letou tradicí a zkušenostmi v oboru. Naše prodejna i internetový obchod nabízí sortiment...