Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

bart.bm - Profil | St 17.1.2024 20:54:55

Mr.Doctor >> taky o této řadě přemýšlím. Na vyvážku že bych si je vzal. Ale jen uvažuji.

    Mr.Doctor - Profil | St 17.1.2024 20:03:02

    bart.bm >> Tyto jsem měl a pustil do světa....byla to chyba, jsou to jediné navi od konkurence, které mne interesují, pokud by se našly uloženky ve sbírkovém stavu bral bych je všemi deseti, ale pouze tento konkrétní model, o jiný nemám zájem, ovšem tady u těchto z odkazu si nejsem jistý stavem a ta cena je úlet....

      bart.bm - Profil | St 17.1.2024 19:45:20

      Filla >> taky bych měl hodnotit a nebo prodat 😁

        Filla - Profil | St 17.1.2024 19:21:26

        bart.bm >> nějak jsem to syslení přehodnotil a číhám už jen na raritku pro chytání. Děkuju za link!

          Filla - Profil | St 17.1.2024 19:09:50

          LongPlay >> taky jsem nějaký fixky od Daiwy měl, ale pustil jsem je jinýmu pacientovi.
          Loni v zimě mi mrdlo a strašně jsem potřeboval sbírat navijáky. Nižší desítky jsem si nechal, ale od Daiwy jen pár kousků..

            LongPlay - Profil | St 17.1.2024 13:50:36

            Filla >> Tak já myslel, že Daiwa navijáčky....👍😉

              Filla - Profil | Út 16.1.2024 21:36:56

              LongPlay >> Ahoj Pavle, měl jsem na mysli Shimano Super Aero Technium a krásný vintage reely Aerocast od Šíma.

                bart.bm - Profil | Út 16.1.2024 21:03:54

                Greysmen >> no ještě pokukuju po jednom 🤔 ale psssst 😁

                  Radek Ráliš - Profil | Út 16.1.2024 20:52:47

                  bart.bm >> 👌👍

                    Greysmen - Profil | Út 16.1.2024 20:45:39

                    bart.bm >> olala olalí, takže máš vybráno?

                      Mr.Doctor - Profil | Út 16.1.2024 20:39:26

                      bart.bm >> Jj, tento je moooc hezký....k těm mým novým halůzkám by se parádně hodil...😉😉

                        bart.bm - Profil | Út 16.1.2024 20:33:02 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          Radek Ráliš - Profil | Út 16.1.2024 18:56:17

                          Pánové, bez zbytečného dohadování, děkuji. Hlavně klid a mír 🕊

                            Radek Ráliš - Profil | Út 16.1.2024 18:44:31

                            Jo, tomu Hagane rozumím i ho chápu, ale nechápu Kiblane. Přeloženo, proč ten kýbl místo cívky 😱😂🤣😂😱

                              $ - Profil | Út 16.1.2024 18:04:25

                              bart.bm >> zažít hagane a zemřít

                                bart.bm - Profil | Út 16.1.2024 17:55:00

                                $ >> Jako bys ani nebyl 😁

                                  $ - Profil | Út 16.1.2024 17:48:46

                                  Radek Ráliš >> tssss... a hagane tam máš?
                                  Nemáš, viď.
                                  Nemáš hagane, nemáš naviják

                                    Radek Ráliš - Profil | Út 16.1.2024 17:29:15

                                    Daiwa GS-35

                                      Radek Ráliš - Profil | Út 16.1.2024 16:53:53

                                      murphyy >> Ahoj Marťas, abych napsal pravdu, tak Tvoji reakci na můj příspěvek vůbec nechápu. Já jsem se ve svém příspěvku, na který reaguješ, zmiňoval o dvou typech brzdových matic a k nim dvou druhů cívek, které mají zcela odlišné dílenské zpracování, čímž nejsou kompatibilní. V obou případech se jedná o navijáky s brzdou a ne surfové bez brzdy. Surfy bez brzdy jsem vůbec neřešil.

                                      Jinak si s Tebou dovolím nesouhlasit. Mnoho lidí si navijáky bez brzdy upravuje na navijáky s brzdou, dokonce i já jsem to tak udělal. Není to nic složitého, stačí sehnat ty správné komponenty a člověk má hned raritu. Důvodů je více, ale zmíním ty z mého pohledu nejčastější. Výše zmíněná rarita, kdy určitá firma vyrobí designově odlišné navijáky v jedné řadě s brzdou a v druhé bez brzdy, tím má pak člověk opravdu ojedinělý kousek. Další z důvodů je dotupnost, kdy se v zahraničí dají sehnat staré modely, mnohdy i nové či zachovalé. V neposlední řadě je sběratelství, ale v první radost !!!!

                                      Prostě je hezké, mít hezké věci, které jen tak někdo nemá a třeba se i od ostatních odlišovat.

                                      Tisíc lidí má i tisíc chutí.

                                      Hele, nechal jsem předělat Daiwa Surf GS-35, kamarád Daiwa Surf Whisker SS-35, Daiwa Surf Procaster SS-35, Daiwa Procaster II-35 a jsou to krásné stoje. Viděl jsem předělané Basia Surf 45 a např. Shimano Kisu special. Prostě paráda a určitě bych od tohoto kroku nikoho neodrazoval, naopak bych ho k němu podpořil...