Inteligence čtenářů MRKu

Myslíte si, že MRK zlepšuje (sociální) gramotnost čtenářů? Nemám na mysli jen psani i/y (třeba takový unikát, jako "navyják"), ale i dotazy typu "Jak sklidit kukuřici",..., zda "Ječmen se slupkou je nevymlácený",..., neuznávání názorů jiných, neochota pracovat v MO a alibistické tvrzení, že "Já bych to dělat nemohl... nemám čas ..." apod.? Soudě podle některých otázek si mnozí nepřečetli snad ani Rybářský řád. A přitom v otázce "Jaké je vaše povolání" se téměř všichni představili jako velcí inteligenti.
Autor diskuse: Neználek - , 26.8.2004 všeobecné - ostatní

šeptal - Profil | Čt 26.8.2004 14:14:11

Teď mě olízla můza. Že bych zadal otázku ohledně inteligence pisatelů na MRKu? :o)

    marsip | Čt 26.8.2004 14:03:44

    šeptal, Vydřííí: Bůh ví co nad těmito ereakcemi vyvádí... :o)))

      Vydra in - Profil | Čt 26.8.2004 14:01:52

      šeptal/ o co si řekl, to má, to samé v bleděmodrým bylo před měsícem v plkárně nebo kde

        šeptal - Profil | Čt 26.8.2004 14:00:37

        Koukám, že chcete Neználkovi udělat radost. Když vidí tady tu debatu, tak mu to musí pěkně pošimrat ego.

          Vydra in - Profil | Čt 26.8.2004 13:53:36

          Leo01/ mně to ve škole učili jinak, podle toho, že si to slovo můžeš nahradit mi nebo mne ,já vím, si dělám srandu, onehdá jsem maturovala z češtiny za 1, ale to je už dávno :-))))
          MilanB./ :-))))))))))))))

            marsip | Čt 26.8.2004 13:49:56

            Leo01: Něco jako: Jemně mně ho mni?

              Leo01 - Profil | Čt 26.8.2004 13:48:16

              Vydra: To je jednoduché: Ve 2. a 4. pádu se píše MĚ, ve 3. a 6. pádu se píše MNĚ.

                Petr Havlíček - Profil | Čt 26.8.2004 13:06:34

                mám dojem, že Mrk jen těžko může zvýšit gramotnost kohokliv. Ta se získává hlavně ve škole. Já mám pár kamarádů, kterým je úplně jedno jaké napíši -i- ve slově ryba a jsou to bezva kluci. A znám dost lidí, kteří to -i- napsat umějí a jsou to hajzlíci prvního stupně. Ale pozor není to pravidlo a platí to i naopak. Takže se tady občas taky zasměju některým perlám, ale abych podle toho hodnotil pisatele ta mě ani nenapadne. A ještě jednu věc Neználku. Když něco napíši, tak se nebojím pod to podepsat. Anonymních hrdinů bylo vždycky plno.

                  Milan B. | Čt 26.8.2004 12:57:19

                  Vydra in > tak na to mněmněmně nedostanešššš :o)) Má to špatněěě :-))

                    Vydra in - Profil | Čt 26.8.2004 12:52:37

                    MilanB. / nepíše, Xycht to má správně :-)))

                      xycht | Čt 26.8.2004 12:48:06

                      Milan B: :-)))

                        Milan B. | Čt 26.8.2004 12:46:08

                        xycht> "mě osobně jde spíš o obsah" se píše MNĚ :o))) (ftip)

                          xycht | Čt 26.8.2004 12:42:40

                          Neználek. MRK podle mě není od toho aby zvyšoval gramotnost :-) takže odpověd nezlepšuje ani nezhoršuje, teda podle mě. Je fakt že některý otázky jsou výstavní,ale...i blbá otázka je užitečná když někomu pomůže. Co se týče práce v MO tak podle mě nemůže bejt každej funkcionář :-) Pracovat v MO momentálně ochotnej nejsem, protože během roku pendluju mezi ČB a Prahou a mám pocit,že bych to nemohl dělat na 100procent. Ale časem klidně ano. A pravopis bych tak vážně nebral, mě osobně jde spíš o obsah.

                            jura | Čt 26.8.2004 12:30:36

                            .....ehm,....ano,. až tak?....snad nee!!!! ....proč!!!!!!!!!!!!!!!! nevím....si blbý.....tak sem nepiš...ooohhh.....jo....tak dík!!!!!!!!......žbluňk

                              pupak | Čt 26.8.2004 11:29:02

                              Gramotnost - recova cynost vichazejycy z psaného nebo tysteneho slova, spocyva v ydentyfykacy znaku a v porozumeny jejych smyslu.... ale ta socyalni my tam furt nejak nestymuje...

                                Vydra in - Profil | Čt 26.8.2004 11:26:45

                                Prosím, nechte ho být, dyť to vidíte delší dobu, že je to nějaký stihomam.

                                  šeptal - Profil | Čt 26.8.2004 11:23:39

                                  Nemám salónní chování a klidně napíšu prdel s tvrdým "y". Jsem vůbec inteligent? Prosím odborníky o vyjádření, abych na sobě případně zapracoval.

                                    Salám - Profil | Čt 26.8.2004 11:19:46

                                    Souhlas skoro se všema, pokud udělám pravopisnou chybu já (dělám je pravidelně), tak budu naopak moc rád když mě opravíte, díky:-)))

                                      Gudaska - Profil | Čt 26.8.2004 11:11:55

                                      Neználek>MRK určitě zlepšuje ZNALOSTI svých čtenářů. Objasní se tady řada věcí z RŘ i rybolovných technik a lidě se zároveň - chca nechca - i vychovávají, neboť i to nejtvrdší a nejsusší dřevo nasákne jistou vlhkost z okolí.
                                      Inteligence se nezvyšuje vzděláním a nesnižuje životem v pralese - je vrozená.
                                      Obecně>K registraci: trvá-li na ní někdo, kdo vtipně vloží místo fotky slunečnici a místo osobních údajů opíše záhlaví z reklamního letáku (NADSÁZKA!), je také anonym, jen ukrytý za K v kroužku. Mně osobně to nevadí, ale neměl by tím svým členstvím příliš mávat.

                                        Miloš_diakritický | Čt 26.8.2004 10:59:03

                                        Jezdým na nádražý z ještěrkou z nastupyště 1 na naxtupyště 2, co je to ta gramotnost a socyjální ?????