S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

kubah - Profil | St 20.1.2021 15:32:52

Dobrře, Centris...

Ale dávat 5.000Kč za Zauber ?

    vaereckoff - Profil | St 20.1.2021 15:29:50

    fheavy >> s centrisem jsem si zatočil, Čupr navi, kamarád ho má na cibuku 3,6 90g

      fheavy - Profil | St 20.1.2021 15:28:31

      Ciffik >> tohle jsem zkoušel v reálu s na to trabucco by dle mého šel viz.https://www.sarfix.cz/Preston-Centris-NT520-d752.htm

        skolnik2 - Profil | St 20.1.2021 14:17:25

        ˘Ö˘ Krab >> Mám ho v 4000 ale je o něco větší než všechny 4000ky co mám . A když se podíváš dovnitř tak to vůbec nevypadá špatně na navi do 15ti stovek. Když jsem viděl střeva některejch navi od věhlasnejch firem a najdeš tam třeba ložisko co vypadá jak z plastu tak tento je zlatej.

          ˘Ö˘ Krab - Profil | St 20.1.2021 13:51:31

          skolnik2 >> A ty máš tu 5000? Kde si jí bral?
          Špatnej naviják to určitě nebudu, Browning to má klon tohodle navi jako svojí vlajkovou loď.

            el.ou - Profil | St 20.1.2021 10:58:23

            kangiru159 >> Bere mi to kolega přes aliexpress.

              C.M - Profil | St 20.1.2021 10:46:39

              murphyy >> kolego, uvědomuješ si že kaprový technium je zhruba dvakrát tak velkej naviják??

                Ciffik - Profil | St 20.1.2021 10:46:12

                skolnik2 >> Toho jsem se bál, škoda =/

                  MKulicka - Profil | St 20.1.2021 10:45:53

                  murphyy >> Kopie - vzhledově to je, ale asi díky tomu se mi minimálně na fotce fakt líbí:)

                    skolnik2 - Profil | St 20.1.2021 10:41:10

                    Ciffik >> No snad ani jedna otočka používám ho v rozmezí tří cvrknutí :-). Trochu jsem se v tom poštoural a tak je to nyní asi jeden a kousek otočky ( dal jsem tam podobnou podložku z nějakého kormorána co jsem před lety zničil. Mám na cívce technium 22 odpal 28 fous colmic14 . Naposled na Inspironu 390 v90g .

                      skolnik2 - Profil | St 20.1.2021 10:29:07

                      murphyy >> Feeder chytám dvacet let něco jsem už v ruce měl a i zničil. Potřeboval jsem rychle navi na xh protože zrovna neměl jsem co na něj dát. Sám jsem byl překvapenej.

                        C.M - Profil | St 20.1.2021 10:28:56

                        murphyy >> porovnávám 4000 obecně, ale bavíme se o 8-10 let starých modelech a žádnej luxus Exage, Sahara... tihle staroši mi sloužili do predloňska... a když jsem je poslal do zaslouženého krabičkového duchodu a začal hledat náhradníky tak jsem prostě u shimana nenašel

                        mmch. starý USka byly menší jak 6000

                          Ciffik - Profil | St 20.1.2021 10:19:26

                          skolnik2 >> Jak se ti na tom rivercraftu jeví ta brzda? Dle videa je tak na jednu otočku? Jak je odstupňovaná ve srovnání s QD od Daiwy? Dá se s tím bez obav chytat tenčí fous, řekněme 0,14-0,20 mm?

                            murphyy - Profil | St 20.1.2021 10:14:39

                            skolnik2 >> jasne ked si ho vyskusal a ti sedi tak super. ja len aj zo skusenosti mojich kamosov-dovtedy kupovali kadejake znacky na 3 roky az kym som ich nepreorientoval na shimo, jeden ma LC a druhy ultgeru, a viem ze nebudu musiet menit na dalsich 10-15 rokov min.

                            na feeder ako spominas tak tam vydrzi navi skoro kazdy nejake tie roky ak je ako tak kvalitne urobeny

                              skolnik2 - Profil | St 20.1.2021 10:09:16

                              Ciffik >> O tom na fotu dole co ho murphyy tak zdrchal.

                                Ciffik - Profil | St 20.1.2021 9:56:18

                                skolnik2 >> O kterém mluvíš?

                                  skolnik2 - Profil | St 20.1.2021 9:37:43

                                  murphyy >> Mám ho něco přes rok dávám mu čočku co to jde. Chytám ho na Laby , Vltavě, Berounce a Orlasu. Běžně sto dvacet až stopade krmelce. Požívám ho i na závodech. Před pár dny jsem mu dal drobnou údržbu. Navi je absolutně bez vůlí, tichej chod jako když jsem ho koupil. Snad jediné co mi trochu nesedí je ultra krátká brzda ale ta se dá lehce upravit, na druhou stranu je dostatečně silná i na větší ryby. Mám kolovrátky od síma a jinech značek a ne všechno bylo po roce v tak dobrém stavu. Za ty prachy a v celokovu to tak špatné neni.

                                    xDanielS - Profil | St 20.1.2021 9:35:51

                                    Ciffik >> Jak jsem psal, už i Čína umí ledacos slušného. Vše je o tom, co po věcech chceš, o nárocích. Naviják za ticku vlasec taky navine, stejně jako tě Trabant také doveze do Chorvatska. Mnohokrát zde zmiňovaný Slammer ti za pár kaček vlasec nejen namotá, ale pravděpodobně na něj budou chytat ještě děti tvých dětí, tedy pokud budou chtít a budou moct. Zde přicházejí ty nároky. Slammer u mě na prutu nikdy nenajdeš, tedy současné modely. Prostě se mi nelíbí, nelíbí se mi návin, váha, design, chod, mám jiné nároky. Prostě mi nestačí jen "na věky". Každý máme jiné nároky, nic špatného na tom není. Mám mnoho nápadů a připomínek na Daiwu, ale víš jak, jsme jen "východní blok". :-)

                                      plavan - Profil | St 20.1.2021 8:50:49

                                      Ciffik >> já bych volil na toho Sygnuma Caldii LT 6000D

                                        Ciffik - Profil | St 20.1.2021 8:40:22

                                        xDanielS >> Jasný. Já se v tom jen snažím zorientovat. Zkušenější už to mají za sebou. Zůstávají věrní osvědčenému (což není špatně).

                                        Nemám problém si za navi zaplatit, ale nebudu kupovat drahý navi renomovaného výrobce jenom kvůli značce, když vím, že mi na můj účel nebudou (už papírově) sedět (ať už váhově, převodem aj.). Při hledání alternativ jsem krom jiného narazil právě na ten formax. Mám na něj dobré recenze od vícero lidí. Mám tipy i od velmi zkušených vláčkařů na navi z aliexpressu za 60 doláčů, ale to už tu raději rozepisovat ani nebudu. Už tak tu některým naskakuje tepovka a žíla na čele. Věřím tomu, že v tom nižším cenovém segmentu se prostě dají sehnat slušné kousky neronomovaných výrobců, které by potrápili i mnohem dražší značkovou konkurenci.

                                        Nemůžeš za mě lobovat u Daiwy, aby udělala i mezikus mezi 3012 a 4012 s váhou cca 350 g, převodem tak 4,6 a normální brzdou? Byl bych ti vděčný =D

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj