S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Dědek - Profil | Út 19.1.2021 22:19:50

C.M >> já už se radši nevyjadřuji :-)
Co ti brání jej v Catchmanu objednat?

    vicx - Profil | Út 19.1.2021 22:18:11

    C.M >> to neviem, Ticu vôbec nepoznám. Dostal som na toto odporučenie od kamaráta čo predáva v obchode. Že vraj dobré. Ja feedrom moc veľa vody nenamútim, takže asi ho tak rýchlo nezošrotujem.

    Murphy - okumu navijak mam iba jeden. Biele trio. Vďaka nemu už okuma nesmie nikdy do domu. Shit. Ale poznám ľudí, čo ich chvália, tak možno iba zlý kus.

      C.M - Profil | Út 19.1.2021 22:12:10

      vicx >> ten Mentor je tuším stejný jako malý Galant (GLAT) ne?... jinak barevný

        murphyy - Profil | Út 19.1.2021 22:10:51

        vicx >> kedysi som mal ticu na privlac, LIBRA 3000 alebo tak, bol som velmi spokojny-vytiahol som na nu aj mojho zatial najv. sumca 20kg na zuvacku prutik do 25g, a potom celu zostavu stratil..
        ale za tie roky co som tu ticu pouzival, bola dobra-pre mna vtedy najlepsie co som mal, verim ze TICA robi tiez dobre navijaky..
        ANO, skor by som isiel do tohoto ako do inych "no name" znaciek, z tej foto sa mi javi dobre, ak sa ti to javi aj v ruke ok, povedal by som ze to moze ostat aj dlhe roky pocas pouzivania-no uvidis.
        TICA je pre mna tretia znacka co sa tyka navi, konkuruje tomu uz len OKUMA

          fheavy - Profil | Út 19.1.2021 22:09:21

          C.M >> ten vypadá fakt pěkně aspoň teda na té fotce👍

            C.M - Profil | Út 19.1.2021 22:08:10

            Dědek >>... líbil by se mi tenhle, škoda že ho catchman zatím nedovezl https://youtu.be/hq04mUOj7_s
            nu zatím si vystačím.. ta 5000 přišla v pravý čas 🙂

              vicx - Profil | Út 19.1.2021 21:53:47

              Keď riešite navijaky, poznáte Tica Mentor Feeder?
              7 ložísk, wormshaft, 2 ložiská na oske pod cievkou, 2 kovové klipy na cievke, 2 druhy brzdy na výber - dlhá klasika, alebo nastaviteľný QD ako na shimanach na 3/4 otáčky. Rozsah QD si určíte sami. Spätný chod, veľká cievka, normálna váha, pohodlná dlhšia kľučka.

              Jediný nedostatok je iba jedno ložisko na oske hnacieho kola. To som teraz vymenil plastové púzdro za ložisko

              Cena 56€ = 1400czk v kamennom obchode!

              Podľa mňa veľmi dobrý pomer cena/výkon. Keby tam bola raz taká cena, zobral by som to tiež. Jediná nevýhoda je iba jedna cievka, ale dokúpim a hotovo. Sú že vraj dve verzie. Jedna ma na výber dve brzdy (táto), druhá ma iba obyčajnú brzdu, ale dve cievky.

              Ešte na vode neboli, môžem dať report koncom roka.

                fheavy - Profil | Út 19.1.2021 21:33:36

                murphyy >> jj máš pravdu...zima je dlouhá)))

                  murphyy - Profil | Út 19.1.2021 21:25:16

                  fheavy >> ale rozumis tomu velmi dobre, to je pre tych co do toho az tak nevidia-napisat sa da do letaku pre navijak cokolvek..:)

                    fheavy - Profil | Út 19.1.2021 21:11:02

                    murphyy >> mam to stejnè sice se o to zajímám ale už nespekuluju mam v tom jasno ,jinak ať si každý pořidí co mu vyhovuje,akorát nemám rád reklamní slogany typu že navijak za 2tis. je stejně dobrej jak ten za 5tis.,kdyby to tak bylo tak bych je měl už dávno anebo su už asi úplně blbej a nerozumím tomu,)))

                      murphyy - Profil | Út 19.1.2021 21:02:00

                      fheavy >> ale aj nemusi to byt len o tom, ak je ten navi kvalitny-stredna az vyssia trieda tak aj tak by vydrzal dost rokov
                      za mna tiez poviem, sunty sa mi nikdy neoplatilo kupovat, uz teraz viem co a ako sa zariadit, uz davno som dospel k nazoru, ze ak nechem navi na kaprarinu kupovat kazdy druhy/treti rok, mam si kupit shimana od ultegry hore..
                      na nejake experimenty s inymi znackami uz jednoducho nemam cas ani peniaze.. :) nemyslim tym daiwu-sem tam sa necham zlakat a byva to pekne spestrenie, ale do dalsich experimentov uz nejdem :))

                        el.ou - Profil | Út 19.1.2021 20:59:35

                        kubah >> https://www.anglingtackle.cz/Ryobi-Zauber-GT-4000-d807.htm tam jsem ho bral, zřejmě kim mont reel udělal chybu :)

                          fheavy - Profil | Út 19.1.2021 20:49:03

                          xDanielS >> ta tvoje poslední věta "Mám hodně navijáků, o důvod víc, proč jich tolik nezničím."
                          to je hlavně o tom ,100% souhlas.

                            murphyy - Profil | Út 19.1.2021 20:47:43

                            Ciffik >> stradic FL 4000 ma prekvapil, uplne brzda na pohodu ze sa da ovladat na jednu otacku, mozno pri viac silovych nahozoch to este dotiahnes, ale celkovo za mna-stale je to ta dobra shimanacka brzda ale teraz rychlejsia-uz aj na shimano privlacovom navijaku, asi aj hlavne koli tomu ze ma carbon podolozky

                              MKulicka - Profil | Út 19.1.2021 20:43:11

                              Ciffik >> Jo je škoda, že Šímo ty nížší/střední řady navi nedělá ve vel 5000 s nějakým rozumným převodem. Jinak ten Gabor/Preston/Catchman navi je klasický OEM navi "z regálu" a i když je to stejný typ, tak se může lišit např v kvalitě ložisek (ale samozřejmě taky nemusí:), podle toho jak, si to kdo naspecifikoval

                                xDanielS - Profil | Út 19.1.2021 20:40:46

                                Ciffik >> Tuhle otázku jsem si prošel. Kupoval jsme levné navijáky, pak drahé, pak zase levnější a pak se rychle vrátil k těm dražším. Za svou rybářskou kariéru jsem moc navijáků neodrovnal, z dražších žádný, z levných mi časem odešly všechny, které jsem neprodal. Koupit přeprodej z Číny se mi nikdy nevyplatilo, ale doba se mění, dnes i Čína umí vyrobit slušný navi. Mám hodně navijáků, o důvod víc, proč jich tolik nezničím.

                                  Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 20:40:03

                                  Ciffik >> Jojo řešíme😉😁
                                  S tou marží máš pravdu, na druhou stranu mě se ten naviják musí i líbit... A silou mocí ho nemusím mít nevím od jaké suprové značky, stačí když bude splňovat to co chci a i něco vydrží...✌
                                  Ten Rivercraft mě taky zaujal, proto jsem se na něj hned ptal a ani nevypadá špatně.
                                  Však si kup, poreferuj a jestli budou reference dobré, půjdu do něj možná taky😁😁😁 Jestli do té doby nevymyslím něco jiného.

                                    Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 20:33:20

                                    Dědek >> Taky jedna z možností, ale 10000kč dat za naviják to už bych asi teda nedal. To si raději po pár sezónách koupím něco nového😁😉.

                                      kubah - Profil | Út 19.1.2021 20:21:55

                                      el.ou >> zajímavé - máš ještě odkaz ?

                                      Protože tam na odkazu je klasická ...

                                        el.ou - Profil | Út 19.1.2021 20:21:01

                                        kubah >> Nový z Anglin Tackle.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj