S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

el.ou - Profil | Út 19.1.2021 18:57:12

RomanS >> nevím tak to přišlo..

    Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:55:24

    Feederman@ >> asi se s ním bude dobře házet, má tu cívku vysokou a plytkou... Každopádně kolegu poprosím, jestli by mi jej půjčil na vyzkoušení a potom podám reference, ale až se trošku oteplí :-))).

      Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:52:19

      Dědek >> A to Visage (Extremity v podáni od Prestonu) co si dnes teda nafotil bude určitě slušný naviják, ale viděl bych to spíše na takový speciál tak trochu do dálky...😁😉

        Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:51:01

        fheavy >> Do ničeho nerýpu, konstatuji, že na násaďáky drtivá většina lidí nepotřebuje prut za sedmičku a navi taky. Pro ně, tady pro takové kolegy, mezi které se řadím i já, jsem ten navi nafotil. Už tu o něm byla opakovaně řeč.
        Jde to s tebou s kopce, jakmile někdo nepěje ódu na Sportex, hned naběhneš s žilou na krku :-))) To chce klid Kájo. :-) Sportex tady nikdo nehaní.

          Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:46:15

          Dědek >> Tak ten pro tvého kámoše

            Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:46:12

            Feederman@ >> :-)))

              Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:45:43

              Feederman@ >> a já čtu také špatně, ty se ptáš na ten Rivercraft :-))
              To nevím, neměl jsem jej ani v ruce...

                Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:45:32

                Dědek >> Já nemyslím ten tvůj nový co sis teď pořídil😉
                Já myslím ten Rivercraft feeder 4000

                  fheavy - Profil | Út 19.1.2021 18:44:45

                  Dědek >> Jardo zbytečně rypeš do Sportexu a když už si někdo takovej special koupi tak na něho da minimálně Slammera 460.😄😃😁

                    Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:43:02

                    Feederman@ >> Špatně čteš, já jsem si nic nekoupil :-)

                      Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:42:21

                      Feederman@ >> Nějaké info by mohl dát chřenovák, jeho kolegové s nimi chytají, nebo Tomáš Krlín, ten mi ho opakovaně doporučoval. Já ho mám dnes poprvé v ruce...
                      No, ono je to těžké, třeba na Daiwu TD 4012 , bych takové nálože jak píšeš, určitě nedával, nedala by to a stojí víc než třikrát tolik.

                        Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:38:37

                        RomanS >> Ale já myslím ten naviják z toho odkazu, ne ten co si koupil teď Dědek.

                          Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:37:02

                          Dědek >> Nejde o drahý cajk, ale o to jestli mi ten naviják vydrží stahovat těžká krmítka v proudu alespoň dvě sezóny.
                          Těch vycházek mám za sezónu docela dost a ten cajk to musí vydržet.

                            Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:36:09

                            Ciffik >> Měl si ten navi v ruce, že máš strach z té brzdy? Zavolej do Catchmana, požádej je, aby ti brzdu popsali, nebo vyzkoueli, jsou více než ochotní a majitel je dlouholetý rybář a kaprař. Byl s námi dokonce loni na jarním srazu, i když já ho ani nepozdravil, byl někde vzadu. Co jsem tam zavolal, byli ochota sama. Jinak tam jezdí chřenovák a Miras, tak se s nimi zkus domluvit, jestli by ti tu brzdu nevyzkoušeli. Jinak je plno jiných navi, i když ta cena, je fakt lákavá :-)

                              RomanS - Profil | Út 19.1.2021 18:34:21

                              Feederman@ >> Má ho v nabídce Dome gabor za 2400 kč a Preston za 2800 kč... Když si na něj dovolí dát takovou cenu, tak asi uplně špatný nebude, myslím si že Dome Gabo nebo Preston dobře naviják otestoval než si na ně nechal dát svou značku. (Preston extremity, By Dome Gabor Fine Carp...) Mimochodem Dome Gabor ten navi ve videích má dost často. Těžko říct jak obstojí, objednalo ho asi dost lidí, tak budeme mít za rok více informací jestli to zvládl :D

                                Dědek - Profil | Út 19.1.2021 18:31:41

                                Feederman@ >> To nevím a je mi to jedno. Jako navi, na běžnou rybařinu - kaprofeeder, bude podle mě stačit. Neobjemné košíky, method krmítka a olova, by mu neměly škodit. Nehledě na to, že s nimi kluci chytají i malé ligy. Na běžné chytání podle mě ok. Každý na násaďáky a větší kapříky, či parmy na menších řekách, nepotřebuje drahé pruty a navi. Drtivá většina lidí, chytá s běžným cajkem a pro ně to určitě bude vhodná varianta, stejně jako pro mě. Osobně nevidím žádný důvod, učurávat z drahých Sportexů, či Shiman, když jdu v 90% na kapra 50cm plus mínus. Drahý cajk vybírám jako určitý speciál na určité chytání, což je u mého chytání tak 10% a pár výprav. Zbytek chytám kapříky, amury, plotice, či perlíny. K čemu na takovou rybu pro běžného rybáře předraženou drahotu? :-))

                                  Ciffik - Profil | Út 19.1.2021 18:27:56

                                  Dědek >> Už nějakou dobu totiž hledám navi na aktivnější chytačku na řece. Krmítka 60-80, občas i 100 g. Chci aby chvíli vydržel, ale svou váhou nezabil relativně lehké pruty (236 gr), tj. ideál do 350 gr. A aby nestál půl výplaty.

                                  A při hledání jsem narazil právě na formax.

                                    Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:19:55

                                    Ciffik >> Zajímavé

                                      Feederman@ - Profil | Út 19.1.2021 18:19:02

                                      Dědek >> Myslíš že by tenhle naviják dlouhodobě vydržel stahovat těžká krmítka v proudu...?
                                      To nevím nevím, to se mi nezdá, to by potom neměl za tuhle cenu konkurenci😉

                                        Ciffik - Profil | Út 19.1.2021 18:17:37

                                        Dědek >> Joo, mají na youtube i video přímo na ten navi . Vypadá fakt dobře, ale já se bojím te krátké brzdy. Podle videa to bude z nuly na krev na otočku.
                                        https://youtu.be/cMEPrPfT87A

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj