S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NCiffik - Profil | Po 18.1.2021 13:14:04

Fousáč >> Můj osobní názor - jakoukoliv Daiwu v této cenové smete Zauber GT(můj favorit - dá se pořád koupit do limitu), příp. bych pořídil ten Verum (tam bacha, tuším ta 4500 už má vyšší převod, ale celá řada má dvě cívky - mrknul bych na tu 4000vku). Nasci je také velmi slušná mašinka, ale i na ten light bych osobně volil 4000vku (mrkni někam do krámu, nejsou to velké strojky, stejně jako např. ten zauber).

Celkově na tom prutu stejně nic těžšího jak 40 gr košík tahat předpokládám nebudeš, to už dneska snese snad cokoliv. Chleba se láme až u těch vyšších vah.

    NMartin M. - Profil | Po 18.1.2021 13:10:59

    Fousáč >> vzal bych ten zauber ze zapisu pod tebou

      NNavrc - Profil | Po 18.1.2021 13:06:45

      FRANK71 >> Ja věřím hliníku, takže by to mělo cosi vydržet. Mám ho taky v 5000 vel a super 😉

        NEsox - Profil | Po 18.1.2021 13:03:55

        xDanielS >> jasný, no já koupil Excelery LT, jelikož v té ceně nebyl žádný lehký konkurent a nemůžu na ně říct křivé slovo, pokud se nepletu, tak letos půjdou 3 sezónu

          NEsox - Profil | Po 18.1.2021 13:01:47

          plavan >> tak ale také předpokládám, že klasický Zaion bude vždy lepší než Zaion V, když to V je jen v těch nižších řadách. Takže jsem to pochopil tak, že vylepšili Zaion jako takový (i když netuším jak)

            NFousáč - Profil | Po 18.1.2021 12:50:35

            Pánové, máte zajímavou diskuzi o navijácích, tak se zeptám tady. Potřebuju navi na light feeder (Trabucco XTS 3.30, váha cca 180 g), ale za rozumnou cenu (všechny se dají sehnat tak do 75 EUR), a který by váhou ten prut nezabil. Zatím mám vyhlídnuté tyto (řazeno subjektivně od "nejlepšího"), který byste doporučili?

            Daiwa Ninja Match LT 3000-C
            Ryobi Verum II (3000, 4000, 4500 feeder??) - letošní novinka, neměl jste to někdo už v ruce?
            Ryobi Arctica HS 3500
            Shimano Nasci 2500 FB (nebo větší?)
            Daiwa Prorex X LT 3000-CXH
            ...?

              Nfheavy - Profil | Po 18.1.2021 12:20:21

              xDanielS >> 9ks tak to čumím 👍

                NDědek - Profil | Po 18.1.2021 12:19:17

                Navrc >> Hade :-))

                  NNavrc - Profil | Po 18.1.2021 12:18:46

                  Knedla12 >> Chtěl jsem jeden na vláčku :-) Trochu jsem hecoval Dědka. Ale zeptej se a pisni mi SZ. Dík

                    NKnedla12 - Profil | Po 18.1.2021 12:07:10

                    Navrc >> Párek zauberů bude prodávat Kubák92. Když tak mu pisni ;)
                    Případně se můžu optat za tebe...

                      NDědek - Profil | Po 18.1.2021 12:04:22

                      FRANK71 >> mám tu 6000ku. Vypadá dobře.

                        NFRANK71 - Profil | Po 18.1.2021 11:46:06

                        Co tohle chlapi, bude ti držák nebo jen chvilková záležitost.

                          Nplavan - Profil | Po 18.1.2021 11:29:15

                          Navrc >> zvážil bych i Freamse LT 4000 nebo 5000, má navíc magsealed. I když koukám, že toho Freamse podražili a za 6 stovek navíc asi ten magsealed nestojí. Z těch relativně levnějších eltéček jsem zvědavej na new Fuego, zdražilo se skoro o 50% a tak doufám, že tělo ze Zaion V nebude jediné vylepšení oproti staršímu Fuego LT 2018

                            Nplavan - Profil | Po 18.1.2021 11:02:56

                            Navrc >> podle mne new modely Legalis, Exceler a Fuego používají Zaion V. Ballistic EX a Airity LT by měly být ze starého Zaionu

                              Nplavan - Profil | Po 18.1.2021 10:57:36

                              xDanielS >> jaké jsi bral ? Starší LT nebo nové EX LT ?

                                NNavrc - Profil | Po 18.1.2021 9:25:12

                                xDanielS >> To mi stačí. Pokukuju po excelerovi na vláčku

                                  NxDanielS - Profil | Po 18.1.2021 9:19:51

                                  Esox >> Tomu rozumím, ale svou cestu si tvořím sám. Dědek má zkušenost se špatným Stradikem, mnoho lidí nadává na Ultegry a vlez do vlákna o Power Aero. Tam se lidí plácají po ramenou, že PA je k prdu, protože prý nemá elox a radši si koupí U Ci4, protože ta elox má. Já mám obojí a PA je o parník jinde. Stradic byl "první jiný" a z počátku nudil hodně nedůvěry, já je měl od začátku a dost často jsem se musel smát při čtení doměnek a zkušeností kamaráda od kamaráda. Vzal jsem teď Ballistiky na feeder, tak se ukáže.

                                    NxDanielS - Profil | Po 18.1.2021 9:08:55

                                    Navrc >> Ověřím to přesně, všechny letošní novinky určitě. 2020 zjistím.

                                      NEsox - Profil | Po 18.1.2021 8:37:58

                                      xDanielS >> to všechno beru, Ale když to pak lidi říkají, že za půl roku odrovnali LT, které nejsou ze základních řad, v prodejně to řeknou, že se LT nepovedlo, že by vybrali něco jiného, tak se ti to prostě nechce riskovat

                                        Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj