S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NNavrc - Profil | Po 18.1.2021 8:15:55

xDanielS >> Dane, víš do kterých navijáků už začali používat ten nový zaion?

    NxDanielS - Profil | Po 18.1.2021 7:51:30

    Esox >> Je to jak se spoustou dalších novinek, mnoho vlastníků původních produktů je odmítá a pořád dokola se omílá, že to starší bylo lepší. Stradic byl to stejné. Cívka s plastovým středem, plastové převody, bude se to kroutit a pod. Celkově přechod na LT byl pro Daiwu asi dost bolestivý. Zrovna na Stradic neměli žádnou odpověď, nebyl žádný naviják, který by při stejné váze byl ve stejné cenové relaci. Vznikl koncept LT a s ním zároveň došlo ke zjednodušení celého konceptu výroby navijáků. Něco jako podvozková platforma u VW. Skalní brblají, už to není ono, brzda není co bývala atd. Nové navijáky už se jedou v LT2. Měl jsem v ruce na výstavě destičku z nové i starší verze Zaionu, nový Zaion je jak šutr. A ano, proto jsem si pořídil 9 Stradiců, nebyla na ně tehdy odpověď.

      NEsox - Profil | Ne 17.1.2021 22:42:04

      xDanielS >> já Vanford a Tournament nesrovnávám, jen u Daiwy se mi nic nelíbilo až teď ty Tournamenty, buď to bylo těžké nebo klasické LT a to se mi za 5k a víc kupovat nechce, když slyším, že to nejsou držáky (ne, že by mě nějaký kousky nelákaly). Na určení s.re pes, jsem přesvědčen, že navi při normálním nebo těžší vláčení dostávají víc zabrat jako při feederu. Mám i srovnání u Excelerů LT. A je to jak píše fheavy, když máš lehkej proutek, tak to nechceš zabít nějakou 400g krávou

        Nfheavy - Profil | Ne 17.1.2021 21:04:12

        xDanielS >> to fakt nekecáš, jak jsem psal tys mně vlastně na něho navnadil,dlouho jsem odolával ale nakonec jsem ho nutně potřeboval 🤣

          NxDanielS - Profil | Ne 17.1.2021 20:40:37

          Kuci, vo tom žádná. Já si dycky zakládal na tom, abych nekecal, teda alespoň moc nekecal 🤪 a ať už Spro nebo Daiwa, ten Stradic, ten se kůwa poved.

            Nfheavy - Profil | Ne 17.1.2021 18:46:50

            plavan >> no myslím Petře že tady nemá nikdo patent na rozum,
            někdy to může vyznit i blbě ale to je právě ten rozdíl mezi mluvenym a psanym slovem,asi bych to teď řekl jinak ale zas to nebylo nic tak dramatickyho )))

              Nfheavy - Profil | Ne 17.1.2021 18:42:47

              kubah >> no když máš na jemnějsim prutě kvalitni 230g 4000ku tak potom hledáš podobnou alternativu potom je otázka vzít něco za stejny love od Daiwy a aby to bylo stejně dobrý,ale to já z reálu nevím jelikož krom castizmu 25QDa nic id daiwy nemam.Jen si můžu tipnout)))

                Nplavan - Profil | Ne 17.1.2021 18:39:10

                xDanielS >> ještě bych Dane dodal, že s takovouhle se nových hlášek jen tak nedočkáme :-))))))))))))))))))))

                  Nkubah - Profil | Ne 17.1.2021 18:38:07

                  fheavy >> no jo, najednou má v ruce "Feeder model" a káže :-))))))))

                    Nplavan - Profil | Ne 17.1.2021 18:37:48

                    xDanielS >> Dane, novej Balda bude dražší, stejně drahej by byl starší Balda 2017

                      Nfheavy - Profil | Ne 17.1.2021 18:37:11

                      kubah >> Dan taky ,nebo aspoň dřív to používal)))

                        Nfheavy - Profil | Ne 17.1.2021 18:36:05

                        plavan >> slammer je to nej co Dědek ma ty s tím svým slonikem si budeš muset pořídit novější chobot ))) 😁😁

                          Nkubah - Profil | Ne 17.1.2021 18:34:00

                          xDanielS >> jen tak mimochodem - ono xx lidí na feeder běžně používají "navijáky na vláčku" ....

                            Nfheavy - Profil | Ne 17.1.2021 18:31:52

                            xDanielS >> s tím zaměřením máš pravdu ale první u koho jsem viděl stradicy v reálu na feederu jsi byl ty a taky se mně líbily,ono těch stradicu je taky víc modelů ,o tournamentu vůbec nepolemizuju ten je jak říkáš primárně určeny na feeder a ten Vanford beru jako nástupce stradica ale už tam není model s tím nižším převodem jako stradic FB,taky můj první příspěvek měl dovětek "čistě teoreticky" ja jsem to bral jen v rámci shimana ,u daiwy ten přehled nemám takže když napíšeš ballistic tak to beru jako dobrou informaci pro budoucí výběr.
                            Edit:s tournamentem bych si to ja netroufl vůbec srovnavat😇

                              NxDanielS - Profil | Ne 17.1.2021 18:11:49

                              Esox >> Čumím jak puk. Vanford je nástupce Stradika, navijáku na vláčku. Cenově je to krásnej střed nabídky Shimana. Tournament je naviják na feeder. Úplně jiná velikost, jiná váha, jiné zaměření, absolutně nesrovnatelný naviják, asi jako srovnávat Lexa a medium baitrunner. Když už potřebujete hledat, co třeba nový Ballistic? Cca stejná cena, zaměření, -+ váha.

                                Npetko38 - Profil | Ne 17.1.2021 18:08:32

                                a zase slonik no nič musim preč z mrku ......

                                  Nplavan - Profil | Ne 17.1.2021 18:06:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  až někdo koupíte od Dědka nějakej naviják, teda kromě Slamera, tak budete určitě potřebovat i feeder. Nechci se vnucovat, ale o jednom feederu s karmínově rudým proužkem bych věděl. Teď si vypiju čaj :-))))))))))

                                    Npetko38 - Profil | Ne 17.1.2021 18:03:34

                                    a už sa rozpredáva

                                      NNavrc - Profil | Ne 17.1.2021 17:59:58

                                      Dědek >> ty hade 😀

                                        Nchose1201 - Profil | Ne 17.1.2021 17:59:29

                                        Dědek >> Děkuji moc koupím to taky letos jsem pořídil sufixi v tomto průměru ale zdá se mi že jsou měkké ty vlasce shimano to jistí říkal mi o tom i draveček že to mám koupit a budu mít klid.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj