S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

vaereckoff - Profil | So 16.1.2021 15:13:01

murphyy >> díky ti moc!!!

    Harvy123 - Profil | So 16.1.2021 11:25:09

    MKulicka >> taky mam prave ten pocit ze uz by to bylo moc... skoda, vzdycky jsem chtel nejakou Ultegru prubnout ... ale tak to i nejakou Daiwu :)
    Jeste tu poctu co kdo jak ma, a udělám pak vyberko :)
    Dik za reakci

      MKulicka - Profil | So 16.1.2021 10:33:22

      Harvy123 >> S velikostí navi to je dost individuální, někdo radši spíš větší, někdo menší. Nicméně navijáky velikosti Ultegra 5500 se spíše dávají na heavy okolo 390/120-150 a výše. Na 360/100 už to za mě bude moc veliké.

        petko38 - Profil | So 16.1.2021 10:31:51

        ja mam na 100 methodoch 5500 ale prevazne idem na sukromaky na szavzovky bi som kludne dal aj 4000

          Harvy123 - Profil | So 16.1.2021 10:20:00

          Ahoj, nekde jsem tu cetl srovnani ruznych navi, velikosti civek a vahy stroju...
          Vazne davate na Mhaevy ty Ultegry 5500? Neni to uz na feder (ikdyz kaprofeeder) velkej stroj? Navi se mi libi ale bojim se te velkosti... ( jen v ruce jsem ho nemel) zatim jsem na method na 100g pruty 3,6m uvazoval o Daiwa Emcast BR LT 5000-c...kdyby na to mel nekdo nejaky postreh, tak nad nim rad zapremyslim :) dekuju

            Pstruh27 - Profil | So 16.1.2021 9:21:36

            xDanielS >> ďakujem Ti veľmi pekne. Pozeral som aj tie Nzon S len z tých kratších sa mi zdá že sú všetky 2 diel, čo je pre mňa trošku problem. Každopadne, nemusím tie prútu mať hneď, ale tak do polky Marca ich chcem už isto mať doma. Ešte som na NF pozeral ten Powermesh Method 3,30, do 60 g a potom tuším NX method 3,30 do 65 g od MS Range...... ale.... nemam moznosť tie prúty vidieť, chytit do ruky, všetky rybárske obchody sú z dôvodu nariadenia vlady zatvorené. Vystava asi tiez nebude a keby aj tak chodiť tam v rukaviciach, respirátore a pomaly potápačských okuliaroch ma fakt neláka :-)

              Pstruh27 - Profil | So 16.1.2021 9:14:10

              murphyy >> ďakujem pekne. Podľa fotky ozaj vyzera tá rúčka strašne masívna. :-(

                Button - Profil | So 16.1.2021 9:13:54

                xDanielS >> ahoj, je tam i nějaký krátký model 9ft ?

                  xDanielS - Profil | So 16.1.2021 7:25:31

                  Pstruh27 >> Hoj, trošku opravím kolegu. BW je samozřejmě uhlíkáč, žádný laminát. Na method je poměrně vhodný právě díky pomalejší akci. Cena je nízká díky tomu, že tato řada konči, tzn je doprodávána. Pravdu má s heftem, je dost masivní. Pokud bys vydržel do začátku února, jde do prodeje nová řada Daiwa N'Zon. Ceny cca kolem 80€ a ty pruty jsou velice příjemné.

                    murphyy - Profil | So 16.1.2021 0:46:40

                    Pstruh27 >> prut ako pekny, akcia skor maksia parabolicka by som povedal>bude to predsalen kompozit a viac bude toho pojiva s laminatom ako karbonu, resp nejaky menej kvalitny karbon, na obr hore

                      murphyy - Profil | So 16.1.2021 0:30:29

                      Pstruh27 >> co mozes cakat od prutu ktory obchod predava za necelych 50e, asi nejaky rychlik to nebude, ako svihol som si s nim s prazdnym krmitkom 50g na poli a letelo to celkom vpohode, ale ako hovorim, uz ten prut je mimo mna..
                      a neviem co by to bolo s plnym krmitkom, na 50m a pri vetre..
                      a ta brutal hruba korkova rucka..
                      kamos je z toho nadseny-nikdy predtym nemal feeder-a po rokoch sa opat vracia k rybacke-takze tu to ma vyznam..
                      v tvojom pripade by som urcite naslepo nekupoval

                        Pstruh27 - Profil | So 16.1.2021 0:16:13

                        murphyy >> no s feedrom sa zas až tak nezoznamujem :-) mam na feeder momentalne síce len 2 Magmy light v 3,6 a chcel by som ešte 1 pár kratších prútikov. Prosím Ťa - akciu má ten BW akú ?

                          murphyy - Profil | So 16.1.2021 0:03:45

                          Pstruh27 >> aka nahoda, zrovna nedavno som objednaval pre kamosa:
                          Daiwa Black Widow Feeder 330cm -100g
                          :DD
                          z toho co som si s nim posvihal, ako pohoda prut na zaciatok ked sa zoznamujes s feedrom by som povedal, ale osobne by som ho nechcel-hlavne koli aspon pre mna dost hrubej rucke-sice z korku, ale aj tak.
                          za 80e myslim ze urcite kupis lepsie pruty (tento je za 50e na NF)

                            Pstruh27 - Profil | Pá 15.1.2021 23:51:35

                            Prosím pekne o radu pri vybere 2 prútov na method feeder na menšie rybníky. Chcel by som niečo v 3,3 m, 3 diel kvoli transportu. Vcelku ma zaujal Black widow od Daiwy 3,3 do 100 g. Na Nordfishingu ho maju teraz za velmi slušnú cenu ale nikdy som ten prút v ruke nemal. Preto by som veľmi ocenil rady a skúsenosti ľudí čo na neho chytajú a samozrejme pokiaľ máte nejaké iné typy, budem rád aj za ne :-) cenový strop by som si dal cca 80 eur / ks.

                              murphyy - Profil | Pá 15.1.2021 23:20:52

                              vaereckoff >> zasadny asi velmi nebude, taky hlavny rozdiel u XSC je plastove puzdro namiesto loziska na pravej strane DG, keby som vyberal medzi tymi dvomi tak urcite xtd

                                vaereckoff - Profil | Pá 15.1.2021 22:45:38

                                fheavy >> to asi stací takhle :)

                                  fheavy - Profil | Pá 15.1.2021 22:27:29

                                  vaereckoff >> to je jen ve stručnosti ja jsem je sice oboji v rukách měl ale vlastním jiné 5500 XTB a 5050 Bullsy.

                                    vaereckoff - Profil | Pá 15.1.2021 22:20:58

                                    fheavy >> děkuju za info :)

                                      fheavy - Profil | Pá 15.1.2021 21:42:39

                                      vaereckoff >> velikostně žádnej,prevod stejně a XTD má o něco menší váhu,kratší brzdu a jinou barvu prostě novější model ,možná ještě ložiska ale to nevím přesně.

                                        vaereckoff - Profil | Pá 15.1.2021 21:33:10

                                        cao kluci jakej je rozdíl prosím mezi XSC A XTD shimanem Ultegra 5500? Díky

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj