S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NSlavík - Profil | Čt 15.11.2018 16:28:48

xDanielS >> jasný to všechno vím ale i tak je to prostě nálož a od podobného prutu bych tohle nečekal.

    NSlavík - Profil | Čt 15.11.2018 16:25:27

    Martin M. >> 5oček a velikost oček, do koncového očka u exticatoru bys prst nedal.

      NMartin M. - Profil | Čt 15.11.2018 16:19:03

      Slavík >> co presne z toho, co jsem napsal, totalne popira?

        NxDanielS - Profil | Čt 15.11.2018 16:10:25

        Slavík >> Házet jen olovem, je úplně něco jiného. Navíc mohl klidně použít mnohem slabší vlasec, než v reálu.

          NSlavík - Profil | Čt 15.11.2018 15:51:11

          Martin M. >> Mam rád tohle staré video, totálně popírá co píšeš ale to neznamená, že to dokáže každej lojza
          https://www.youtube.com/watch?v=H42uXeAlH5Y

            NDraken - Profil | Čt 15.11.2018 15:01:09

            Martin M. >> no bohužel mám "za barákem" dva revíry, kde se na tuhle hranici a ideálně ještě dál musím dostat pokud chci chytat, postavu na to mám jen ten klacek chybí ....jako neříkám, že ta vzdálenost nemůže být o pár metrů kratší, přeci jen jsem si donedávna myslel že chytám standartně na 40-45 metrech a když jsme si to pak přeměřil tak to bylo sotva 30 :D

              NDušan_hp - Profil | Čt 15.11.2018 14:57:23

              Draken >> Za ty prachy ještě seženeš Windcast 3,9 ve 150g a to je o parník lepší prut.

                NDraken - Profil | Čt 15.11.2018 14:47:29

                Colasrumem >> tak já sháním něco na odhoz v 3.90 v cenovce do 2500 a zatim mi vychází jen ten Gaborovic klace a alternativa žádná...120g není podmínka jen mi pad ten prut do oka kór když je teď v akci za 1500 :D

                  NxDanielS - Profil | Čt 15.11.2018 14:29:14

                  Colasrumem >> Mám i 80g proutek, který to umí za 100m 😀

                    NMKulicka - Profil | Čt 15.11.2018 12:57:12

                    Colasrumem >> Nedávno jsem koukal na UK video a tam házeli se 360/120 ke těm sto metrům. Tipuji, že přes sto by to taky dostali. Ale jedna věc je tam nahodit a druhá v té vzdálenosti nějak rozumně chytat.

                      NColasrumem - Profil | Čt 15.11.2018 10:39:44

                      Martin M. >> Víš co, ona ta naše posedlost neustálým testováním kolik který prut hodí je stejně úplně k prdu, je to spíš zvědavost než nějaká nutnost. Chce to brát s rezervou, ale mne opravdu zajímá co dnešní materiály dokážou. Tím, že u nás není pořádná tekoucí voda s velkou rybou, se orientuji hlavně na stojáky, kde se opravdu ryba drží mimo dosah většiny rybářů a dostat se tam je základ úspěchu. Zavážení i lodičkou je zakázáno.

                        NColasrumem - Profil | Čt 15.11.2018 10:33:06

                        Martin M. >> ono taky většinou tak daleko ani není třeba házet, já z 90% chytám na stojáku kam jezdím kolem 80m. A to jen proto, že se potřebuju dostat za klasické krmítkáře, kde se větší ryba drží. Když tam přidám místo krmítka pva a dvě kuličky tak je ta hranice kolem 80m strop i se silným feederem a slušným švihem. Navíc krmít kobrou i na 80m po třech dnech poznám na rameni. Ale je pravda, že spousta lidí tvrdí i s kapráky jak chytá na 120m a v reálu si tu vzdálenost neumí odhadnout. S kolegou jsme u nás u přehrady na louce naměřili 100m vzdálenost, označili kolíkem a dohodit tam feederem není žádná legrace. S běžnou sestavou na těžší chytání a spirálové krmítko to létalo na nějakých 95m s BB 150g od Spro a Perfectou LD od Trabucca. LC od Gábora létalo malinko dál a Superbia co mám teď bych řekl taky, ale to chci ještě zkusit. Naviják pokaždé TICA Glat 5000 a vlasec 0.25mm. Každý kdo na tu vzdálenost kolíku koukal tipoval 150m, takže většina lidí nemá o vzdálenosti na vodě ani páru. Navíc nějaké měření odhozeného vlasce není přesné ani náhodou, tam to lítí tak od 15m minimálně.

                          NMartin M. - Profil | Čt 15.11.2018 10:22:43

                          Colasrumem >> 100m se haze kaprovymi pruty s 5ti ockama, kde do toho posledniho strcis prst. A ani s tema to nehodi kazdej.

                            NMartin M. - Profil | Čt 15.11.2018 10:20:26

                            Colasrumem >> mne je to jedno, ja to bez pletenky nehodim s zadnym prutem :) A co jsem tak ruzne na srazech a u vody videl, tak dost lidi melo problem nahodit s beznym heavy treba i jen za 45 m, pritom to byl prut na 70m rekl bys s prehledem. Takze bych to tyhle pozadavky taky mirnil, ze 100m je fakt moc.

                              NColasrumem - Profil | Čt 15.11.2018 8:58:05

                              Draken >> není moc feederu schopných chytat za hranicí 100m, respektive nahodit za 100m a po pravdě nevěřím, že to nějaký 120g zvládne.

                                NColasrumem - Profil | Čt 15.11.2018 8:56:58

                                xDanielS >> já mohl posoudit jen fabrikové:o)

                                  NxDanielS - Profil | Čt 15.11.2018 8:25:14

                                  Draken >> Hoj, podle mně nedá. Háže se s ním příjemně, zdolává také, ale 100m je za čárou.

                                    NDraken - Profil | Čt 15.11.2018 8:17:45

                                    xDanielS >> Ahoj koukal jsem že jsi testoval/chytal Korum feeder prut v 3.90 120g. Jaký si z něj měl pocit resp. je to "odhozový" prut s kterým se dá chytat na 100-110m? (bez použití pletenky)...předem dík za info

                                      NxDanielS - Profil | Čt 15.11.2018 8:02:20

                                      Colasrumem >> :-D Brzdy jsem překopal na carbon a zatím nemůžu říct křivého slova a to už mi nějakej pátek slouží. :-)

                                        NColasrumem - Profil | Čt 15.11.2018 7:56:06

                                        xDanielS >> jo je těžký jako kovadlina, to máš pravdu. To by mi tak nevadilo, jako ta brzda a vakl na kličce. Stradic se mi hodně líbí, jen je malinký i ve 40ce a nějak se bojím toho vnitřku. Proto jsem začal používat Ryobi, které není tak těžké jako Daiwa a pocitově pevnější než Shimo a brzdu má lepší než oba dohromady.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj