S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Ncechura09 - Profil | St 5.9.2018 10:56:16

numen >> ryby na světový rekord nebo aspoň zlatý odznak. Paráda

    NDědek - Profil | St 5.9.2018 10:43:16

    numen >> to je nádhera... Udělal si mi pěkný dopolední duševní orgasmus :-)

      Nnumen - Profil | St 5.9.2018 10:38:04

      Aiwen >> taky si občas prohlédnu fotku hezkého cejna. U nás se občas prý chytí monstrum kolem 80cm ale vždy na koule a se slovy fuj cejn, nebo slizak jde do vody... A mě se takový nepovede... Mám tři těsně kolem 70cm. Ale již je to déle. Jinak při povodní 2013 jsem při slovovaní lagun měl ve vaničce asi 5 kousků a vše 70-75 cm. Šli zpět do Labe.

        NFishky - Profil | St 5.9.2018 10:36:59

        Tak co klucí, kdo budete o víkendu na Hadině? :)

          NDiamond - Profil | St 5.9.2018 8:26:48

          Pozdravujem páni. Zistil som že potrebujem ťažké feederky u nás hlavne na stojaky, ale občas aj na Váh a Dunaj napr. Rozhodujem sa medzi GD Master Carp Pro Long Cast a Cresta Solith EX- H. Pprípadne mi dajte aj iny tip v podobnej kategórii. Cieľová ryba kapor na stojakoch , na riekach hlavne mrena prip.kapor. Co by ste mi poradili? Nerád by som vsak rozputal zbytočne vášne, skuste radsej bez emócií a radsej hole fakty. Rybolov ma byť pohoda :) Ďakujem za Vaše rady a pochopenie.

            Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 22:06:30

            Knedla12 >> Me ryby braly naposledy minulou....... valku :-) proto ted trochu spekuluju s tim poslednim pulmetrem vlasce.

              NAiwen - Profil | Út 4.9.2018 22:01:20

              Martin M. >> kazdopadne o tech cejnech.. sam vis jak tady u nas jsou krasny lopaty.. kolikrat i 60cm.. kdyz sem videl ze tam chytaji cejny fakt uz obludy nerekl bych ze tak cejn vubec muze dorust..

                Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 21:53:49

                pidizvik >> No jo no. To je realita. Jednou nekde zachytas a pristi tyden je tam obsazeno. Fakt je, ze cim dal od Prahy a od chataru, tim lip.

                  NKnedla12 - Profil | Út 4.9.2018 21:48:00

                  nerf >> Já to popravdě nepoznám. Pokud to jde tak nemám důvod cokoliv měnit a pokud to nejde, v drtivé většině mě to nejde ani na nic jiného. Za mě je důležitá i "tvrdost" vlasce a v poslední době mám na návazce raději ty tvrdé.

                    NAiwen - Profil | Út 4.9.2018 21:47:16

                    nerf >> ten fox me jemny mekky. U nas jsou jak sutry, vetve a mraky muslicek..

                      NAiwen - Profil | Út 4.9.2018 21:46:38

                      Martin M. >> mas naprostou pravdu.. jen rikam ze sem sledoval ty jejich filmy a dost sem si z toho vzal..

                        Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 21:42:57

                        Knedla12 >> No jo. A ma to v realu vliv na pocet zaberu? Myslim sila navazce, pri lovu na vlas (ne na dva cerviky)..

                          Npidizvik - Profil | Út 4.9.2018 21:41:55

                          Jak jsem psal nize,byl jsem pred 14.dny na miste,kde jsem nebyl dobrych 15 let.Podarily se dva slusni kapri,nejakej tloust,nefotil jsem,neb mobil zustal doma v garazi.Druhy den jsem si tam uz nesedl,bylo obsazeno dvama starsimi pany(chatari).,sesel jsem asi o 30m nize ,zakrmil kukurici a boilisem,usadil se na stolicku a cekal.Zadny chveni spicky,nekompromisni okamzita jizda a ....ryba se vypnula.za dalsi hodku to samy,zadny varovani,okamzita jizda a ....zase nic.Minulou nedeli byla na tom miste uprostred reky zavezena bojka na sumce,musel jsem opet menit flek,a na tomto novym miste se fakt zalibilo,nic jsem sice nechyt,ale u vody bylo krasne a tak by to melo BYT.

                            NKnedla12 - Profil | Út 4.9.2018 21:36:38

                            nerf >> Taky jsem jel jemnotu, od jara do podzimu na feeder návazec nedám nic slabšího než 0,20mm a občas to něco stejně předře, tak to prostě je :))

                              Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 21:27:54

                              pidizvik >> ahoj, to chodime podobny usek, s tim, ze ja si obcas zajedu i dal od Prahy, ale prevazne tam kdes psal. Takovou rybu, ktera by mi to po dvaceti metrech upalila jsem na prutu bohuzel zatim nemel. Urcite mista s popadanyma stromama v tomhle useku budou, ale bud jsem na ne zatim nenarazil, nebo mi tam ryba zatim nevjela. Nemohl to byt i sumec?

                              Ono je to tezky - ja chci chytat kapry na rece, ale oproti tomu mam kdesi v hlave ulozeno, ze montaz musi byt dostatecne jemna, aby ji ryba hned neodhalila/neprokoukla... Je to mozna tim, ze jsem zacinal cejny a ploticemi na feeder a ted pritvrzuji zbytecne pomalymi kroky.

                                Npidizvik - Profil | Út 4.9.2018 21:09:48

                                nerf >> ahoj,chodim taky na Berounku,cca od Karlstejna ku Praze,a muzu ti rict,ze donedavna jsem si myslel,ze je vse v pohode.Ale kdyz to,co mi to vzalo pred 14.dny,jsem nebyl schopnej zastavit,natoz otocit(chytal jsem na Tunakancovicka),tak sem mel za to,ze je tam dno v pohode.Nebylo,mel jsem polofixovanou zatez 80g,0.35mm kmen,Jackal navazec 25lbs.Po cca 30metrech to zacalo drhnout,drhnout a drhnout,pak vlasec zplihnul.Tenzbytek ,co jsem vytah z vody,vypadal,jak kdyz jsem ten vlasec rozklepal kladivkem,trcely z toho tenoucky vlakna.Hned jsem oba pruty prevazal,dal jsem tam 45lbs Quick silver,tak snad bude klid.Neni vsude ciste dno,tam co chodim je to sama vetev nebo spadly strom.Doted jsem si myslel,ze to nejak ustojim,ale po tehle zkusenosti,jsem dal na rady zkusenejsich,tak uvidim.

                                  NMartin M. - Profil | Út 4.9.2018 20:56:02

                                  Aiwen >> jen upresneni toho specimen / specialist - ono se nejedna ani tak o "nejakou jemnejsi kaprarinu", ale obecne o lov trofejnich kusu zvoleneho druhu ryby. A kdyz to nejsou kapri, ale treba "jen" cejni, tlousti, lini, parmy ale treba i perlini a plotice, tak tam pouzivaji jemnejsi nacini, nez na kapry. Tedy je to o sile soupere. Feeder se pak nepouziva podle mne hlavne proto, ze pocet zaberu je velmi nizky a nelze koukat uprene mnoho hodin na spicku prutu, kdyz cekas na 2 zabery denne, nebo ani to ne. Klidne u toho i bivakuji, predkrmuji ... Proste to co u nas jsu ochotni udelat pro trofejni rybu skoro jen kaprari, tak tam do toho jdou po hlave i kvuli jinym druhum ryb. Asi jsi take cetl nebo zaslechl pribehy, tak nekdo roky chodil na piskovnu a vydrzel desitky lovu bez zaberu a nakonec chytl cejna pres 7 kg. Jednoho z deseti cejnu, kteri tam plavou.

                                    NMartin M. - Profil | Út 4.9.2018 20:49:33

                                    numen >> taky to tak vidim, lezel v krmeni a ja rypcem kolem sebe zral kam dosahl, nepopojel.

                                      Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 20:41:28

                                      jarami >> se svlekaci snurkou jsem to dosud neumel.. zrovna marodim, tak tu ted uz druhej den bastlim navazce na gauci, tak snad se v tom zlepsim. Minimalne jsem dnes prisel na to, ze nepotrebuju trsatko na svlikani potahu, ale ze docela dobre slouzi zuby :-)

                                        Nnerf - Profil | Út 4.9.2018 20:38:21

                                        Aiwen >> No, ja jsem osobne na slavicky jeste nenarazil. To je asi prevazne zalezitost jizni Moravy. A ani tech sutru nebude moc na Berounce kde chytam. Ale moje predstavy jsou dost subjektivni a poznamenany nedostatkem zkusenosti. Chce se mi napsat, ze i ty fc od Daiwy, ktere jsem doted pouzival, mi i v tech nizkych prumerech pripadaj tvrdy jako drat..

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj