S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

MB - Profil | Ne 19.11.2017 10:38:13

Colasrumem >> fakt nee....ono 100m nehodíš jen tak...a pak každý metr za 100 už je hodně těžký

    fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 10:36:35

    MB >> ja to beru pouze podle sebe bez ohledu na to jak dobre hazim ,i kdyby blbe tak furt stejne blbe,tim padem to je rozdil i promne,u Dana se to bude pohybovat treba o 20m dal nez u mne ale porad ten rozdil bude i u mne se stejnym prutem a rozdilnym navijakem a je jedno jak tokdo umi hazu s tim ja a kdyz ty stim stejnym hodis dal tak je to pro mne stejne nic nevypovidajici,jedine bys musel chodit se mnou a nahazovat mne to ))))

      murphyy - Profil | Ne 19.11.2017 10:30:48

      fheavy >> j ono do tych 80+ m sa da hodit skoro so vsetkym primeranym, uz ked ideme so vzdialenostou dalej tak tam uz sa rozdiely budu prejavovat postupne viac

        Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 10:29:23

        MB >> no po pravde ano, bude to na 100m o 10 mozna 15m.

          MB - Profil | Ne 19.11.2017 10:25:52

          Colasrumem >> ten rozdíl bude sotva 10%

            MB - Profil | Ne 19.11.2017 10:24:58

            fheavy >> teď si to napsal přesně....někdo může mít tu nej výbavu na daleké házení a sotva hodí 80-100m a jiný to hodí s bárbelama a malou ultegrou :)

            Doufám že se jednou u vody sejdem a poměříme si to :)))))

              Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 10:23:28

              fheavy >> jasne ze bude cast litat dal, je na to zamereny. Proto rikam, ze ma vetsi vyuziti.

                rájovec - Profil | Ne 19.11.2017 10:23:06

                chřenovák >> Tak ty jsi hyperaktivní lovec, taky bych chtěl umět udělat si na ryby tolik prostoru jako ty, to se dá fakt jen závidět. A že se dokážeš u vody o sebe i rodinku postarat, je taky všeobecně známý. Pověstný "Chřenovákův gril" se jednou bude dražit za pěkný prachy :-))))

                  fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 10:19:23

                  MB >> Xpert rozhodne neni prut na nejaky extremni odhoz,to s dobrym heavy feederem hodim dal,Barbely obecne nejsou delany na nejaky extra dalky ,ucelove jsou trochu jinde.
                  kdybych chtel porovnavat odoz rozdilnych navijaku na stejnem prute tak je potreba aby s tim hazel jeden clovek jelikoz kazdej to umime jinak,nekdo lip nekdo hur,potom by to bylo objektivni se stejnou zatezi a kmenem.ale verim na 100% ze s castizmem to bude litat o kus dal,takovej Dan kterej hazet umi dost dobre by nam to zhodnotil v realu uplne perfektne.

                    Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 10:19:15

                    MB >> pokud ho chces na cely zivot, pak ano. Ja chci navijak na sezonu. Ale toho casta pochopim spis. Sice drazsi, ale vetsi vyuziti. Za me je winner predrazena zbytecnost. To co umi, umi i levnejsi modely daiwy.

                      Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 10:15:38

                      peterb >> sice ma hladký chod, ale porad jen nízkou cívku. To si radši koupim znova tu Ticu, protože ma sily dost a u parmolovky nebo kapraku je mi hladký chod k prdu. Na vláčku nebo feeder kde tocis často to ma význam. Ale je to o prioritách. Jako si někdo koupi slammer, tak já si vyberu glat 5000 od Ticy😀

                        MB - Profil | Ne 19.11.2017 10:15:04

                        Colasrumem >> ale délka náhozu je jen jeden parametr, životnost při stejném zacházení, spolehlivost atd

                        Cihla je v tom případě i castizm mají stejnou váhu :)

                        Tohle fakt není o pocitu co se mě líbí nebo nelíbí.....tohle je o poměru cena - výkon -životnost - spolehlivost.

                        Líbí nelíbí bych řešil u navijáků kde bude výkon životnost spolehlivost stejná a cena bude o 1000-2000 jinde.....tady je to o dvojnásobku což je nesmysl

                          peterb - Profil | Ne 19.11.2017 10:09:03

                          Colasrumem >> 3012 je o 100g lahsia je to dost velky rozdiel. 4012 uz je fakt dost tazky ale stale na barbelky a heavycka do silneho prudu na rieku je to podla mna momentalne jeden z najlepsich navijakov.

                            Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 10:04:22

                            peterb >> 4012

                              peterb - Profil | Ne 19.11.2017 9:59:13

                              Colasrumem >> Aku velkost si mal?

                                Colasrumem - Profil | Ne 19.11.2017 9:55:11

                                MB >> tak to je jasný. Já zkoušel házet na louce s jedním prutem. Mel jsem 3 navijaky. Fox FX9, Tica Galant glat 5000 a Albastar HIP za 1000kc. Rozdíl ve vzdálenosti byl přesně 0 metru. Takže na tomhle rozdíl nepoznas. Ty dvě daiwy jsou jen o pocitu a tomu co se ti líbí. Já už bych winnera nechtěl zpět. Na to jak je relativně malý, je to prostě cihla.

                                  MB - Profil | Ne 19.11.2017 9:44:28

                                  fheavy >> nemáš tak uplně pravdu....castizma můžu mít cca za 8000 ale bez náhradní cívky ...dalších cca 1500 minimálně....ty winnery budu mít dva za cca 8500 i s náhradníma cívkama....ten castizm není 2x lepší a ani s ním nenahodím dvakrát dál a ani nevydrží dvakrát dýl....poměr cena výkon je to jednoznačně pro winnery.......

                                  Fakt by mě zajímalo o kolik hodíš dál ty se svou sestavou xpert2,2lb a castim a já s winnerem na stejném prutu

                                    fheavy - Profil | Ne 19.11.2017 9:38:54

                                    chřenovák >> za hodku ti poslu fotky na Hlad)))

                                      chřenovák - Profil | Ne 19.11.2017 9:37:50

                                      rájovec >> Taky mám dva úlovkače na sezónu a hlad nemám 😂😂😂

                                        Jozef K. - Profil | Ne 19.11.2017 9:25:48

                                        rájovec >> ja to chapem. Hlad je hlad :)

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj