S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Nrájovec - Profil | Ne 19.11.2017 9:03:40

Jozef K. >> Ta poslední věta je top, jen bych doplnil, že návazce s těmi háky jsou většinou dva a lovec taky potřebuje dvoje, nebo i troje papíry za sezonu :-)

    Npeterb - Profil | Ne 19.11.2017 9:00:30

    fheavy >> Ja s feedrom moc na odhod nechytam a na kaprarinu by som asi kupil ine navi s bajtom. Ten feeder na odhod nie je moja parketa. Na daleky odhod potrebujes tvrdsi prut a s takym ma zasa nebavi chytat cejnov a nasadovych kaprov.

      NJozef K. - Profil | Ne 19.11.2017 8:53:24

      xDanielS >> kazdy ma rad to svoje a veri tomu. Niekto preferuje prednu brzdu, iny zadnu, dalsi zase nedokaze zit bez baitrunneru a dalsi ho preklina v kazdej diskusii na mrku :)
      A nezabudnime na rybarov, ktori o nejakej brzde na navi ani nevedia a vysurfuju na breh kazdu rybu, ktora ma to “stastie” a nasaje sumcovy hak s medovou pufou :)

        Npeterb - Profil | Ne 19.11.2017 8:50:06

        Seržant55 >> Vidim ze si fanda korumu pozorne si pozri toto video da sa tam pekne vidiet ako pouziva spatny chod navijaku robim to tak isto. Ono ta klicka ma svoju funkciu da sa aj bez toho ale na navijakoch s predobrzdou ked si ju raz nastavim tak uz s nou nerad manipulujem chcem to mat nastavene vzdy rovnako na zdolavanie. https://youtu.be/Dpdoxm5pl-M

          NSeržant55 - Profil | Ne 19.11.2017 8:45:54

          xDanielS >> Už je doma ta150/390 Korum,K vodě půjde až příští týden,podám report.

            Nfheavy - Profil | Ne 19.11.2017 8:43:22

            xDanielS >> jjj,spatne jsem to pochopil,sorry.

              NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 8:39:01

              Seržant55 >> Jinak já ano. Používal jsem je na to samé, co Peter. Když nebylo, naučil jsem se to dělat jinak.

                NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 8:37:42

                Seržant55 >> Hoj pane, co střevličky, našly se?

                  Nfheavy - Profil | Ne 19.11.2017 8:34:56

                  peterb >> prumerna cena winnera je u nas okolo 5500 kc castizm byl 8000 kc
                  potom uz je to jen otazka penez,pokud chcu navijak na reku i na odhoz tak si koupim castizma,pokud ne tak si koupim winnera na reku a na odhoz neco dalsiho vetsiho,v konecnem zuctovani mne ten castizm vyjde pomalu levneji nez dvoje navijaky,za odhozovy slusny navi dam min. tech 2500 spis 3000kc???

                    NSeržant55 - Profil | Ne 19.11.2017 8:34:39

                    peterb >> Spětnej hod na naijáku je jen jedna klička na víc,nikdy jsem nepoužíal.Za pouhých 57let co chytám.

                      NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 8:34:12

                      peterb >> Můžeš, taky je s ničím neporovnávám. Jen říkám, že Stradicy jsou mé nejoblíbenější navi na feederu, ty Stradicy, které jsou pro tebe nepoužitelné. A stejně tak zase říkám, že se mi nelíbí Winnery, které ty preferuješ. Prostě někdo má rád holky, jiný vdolky.

                        NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 8:33:34

                        fheavy >> Já Stradicy s Winnery ale neporovnával.

                          Npeterb - Profil | Ne 19.11.2017 8:29:08

                          fheavy >> Dobre navijaky urcite na heavy feeder na rieku ale cenovo su uplne niekde inde. Tieto navijaky ja mam zaradene v kaprarine a to este v premiovej kategorii.

                            Nfheavy - Profil | Ne 19.11.2017 8:28:49

                            xDanielS >> ty ses lidi ??))) no a co davas na rece na tezky zateze 100+ ??,na tohle zase stradic nee))

                              Nfheavy - Profil | Ne 19.11.2017 8:23:51

                              peterb >> no s touhle vahou uz mas castizma 25 QDA sice drazsi ale silnejsi prevod,vetsi kapacita lepsi na odhoz a chod ten je jasnej u obou dobrej,zas tak velkej ten winner neni ,

                              beru to furt jako mensi navijak a nejen ja,ani ten castizm neni velkej navijak je to stredni big-pit neboli navijak na lehci kaprarinu.

                                Npeterb - Profil | Ne 19.11.2017 7:47:09

                                xDanielS >> Winnery ale mozes bez problemov pouzit na 120g krmitka do silneho prudu na velku rieku. To su navijaky z inej kategorie uplne. Neda sa porovnovat.

                                  NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 7:42:47

                                  peterb >> Pocitově těžký na tak malý naviják. Stejně tak se mi na něm nelíbí sklápění kličky. Prostě Match winner je naviják, který se mi nelíbí a nevyhovuje. Osobní pocit. Btw: Já jsem také "lidi, co chytají na řekách"

                                    NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 7:38:45

                                    peterb >> Nepotřebuji zpětný chod, umím si poradit bez něj.

                                      NxDanielS - Profil | Ne 19.11.2017 7:37:14

                                      peterb >> A vidíš. Bez problémů odchytané dvě sezóny mnohdy i s 60g krmítky, nataháno mnoho ryb nad 10kg a i docela slušně i přes 15kg. Navijáky bez změny stavu. Osobně musím říct, že je mám nejraději ze svých navijáků a posunuly mé zážitky v rybařině na jinou úroveň.

                                        Npeterb - Profil | Ne 19.11.2017 7:36:37

                                        xDanielS >> Tezkej navijak? Jako jaka velkost winnerov na aku kategoriu feedrov na ake podmienky. Na rieku ci na stojak? Pre ludi co chytaju na malych stojakoch mozno tazky. Pre ludi co chytaju na riekach robustny spolahlivy a silny navijak. Tak si vyber a nehadz do jedneho vreca.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj