S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NKnedla12 - Profil | Ne 17.9.2017 20:26:24

xDanielS >> Trubka to on je, naštěstí měl jakýsi nástavec že mu to neřvalo :D
A taky tomu ani víc jak 30 minut nedal, ale řečí kolem toho měl na půl dne...však ho známe

    NKnedla12 - Profil | Ne 17.9.2017 20:25:20

    Kondrakar >> Těch jsem čapnul asi 5, 40 - 60cm

      NxDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 20:25:06

      Knedla12 >> Ten brácha je dle trubka, co? :-D

        NKnedla12 - Profil | Ne 17.9.2017 20:24:51

        fheavy >> Jojo, tam je pád do koryta a šutry + slávičky a jinak to nejde, z druhé strany je to o něco lepší, ale tam jsou zase domorodci.

          NKondrakar - Profil | Ne 17.9.2017 20:10:12

          Knedla12 >> Zajímavej je ten černej kapr :-)))

            Nfheavy - Profil | Ne 17.9.2017 19:57:08

            Knedla12 >> to su rad ze konecne nekdo potvrdil /mimo vyjimky jako Dan/ze kmen 0,25 na heavy je na urcitych usecich reky naprosto nedostatecny,rekl bych ze nekdy je malo i prut 390/150 :-) :-)

              NKnedla12 - Profil | Ne 17.9.2017 19:47:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              V pondělí večer jsem se dostal na svůj oblíbený flek na řece a bylo mi umožněno tam být až do soboty. Hned v úterý se mi podařila zatím životní ryba, kapřík 82 cm. O to víc mě mrzí na jaře utržená ryba, páč to byla ryba ještě o kategorii lepší (ne-li dvě). Až do konce se dařili hlavně kapříci a parmy v docela slušném počtu, velikostně už ale jenom do 60, v pátek sumec 76.Ve středu dojel "brácha" a téměř každý den i místní kámoš, který mi dělal provianťáka. Ten se snažil o sumce a dopadl velice dobře, jednou chytil opici.

              Sestava: Daiwa windcast 390/150, daiwa emcast 25, vlasec shimano technium 0,35mm, návazec kombinovaný 5 cm pletenky a asi 40 cm 0,30mm vlasec, dával jsem ke konci 1g broček, rozdíl jsem ale nepoznal, háčky korum velikost 6 a 8.

              Krmení: Vlastní nakoulené boilie na rybím základu, vlastní řepkové boilie, kuku, chytal jsem na masové kuličky prolité játrovým dipem a rybím tukem které byly až do čtvrtku nástahou no.1, ale pak jsem tam z recese dal arašídy a ty si jely vlastní ligu, bohužel velikost ryb se zmenšila, takže jsem se vrátil ke kuličkám.

              Voda je to těžká, místní zase říkali že ryby jako obvykle nežerou, ale i tak jsem si zachytal dobře.PS: vlasec je potřeba opravdu silný, měsíc a půl z5 jsem si zapomněl náhradní cívky a 0,25mm jsem trhal jak niť.

                NxDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 19:46:29

                milans14 >> Nejdřív jsem se klonil k tomu monsteru, ale pak jsem si hrál dýl s Equisem. Médií mám dost :-)

                  NColasrumem - Profil | Ne 17.9.2017 19:38:57

                  fheavy >> Mě to vysvětloval jeden stavěč prutů. Myslím, že když ho mám v ruce tak už poznám co je full a co ne. Takhle po netu to nejde.

                    Nfheavy - Profil | Ne 17.9.2017 19:34:46

                    Colasrumem >> nechcu nejak hadat ale co mam/doufam/celokorek tak tournamenty/tam je to jasny v cene/potom xh sportexy spodek ten lite celej heft a doufam ze i ty Xperty,preston mini carp spodni cast,u winklepickeru to nevim tam mne je to sumak,:-)

                      Nfheavy - Profil | Ne 17.9.2017 19:29:30

                      račet >> no Dan neni ani tak sberatel,ale rad zkousi novy funkcni pruty ktery mu sedi/muj nazor/celkem ma zhruba 45 hulek /hrubej odhad +-/:-) :-)
                      Ja jsem to tema Xpertama zatim ukoncil:-)

                        NColasrumem - Profil | Ne 17.9.2017 19:14:46

                        fheavy >> třeba MRX-V má taky jen korkovou dýhu na pěně. Pokud by chtěl dát někdo i korek nižší jakosti tak stejně ušetří třeba 400kč, ale osobně se vsadím, že 95% prutů do 7000kč nemá plný korek.

                          Nračet - Profil | Ne 17.9.2017 19:13:21

                          fheavy >> no já bych chtěl ještě do sbírky jeden pár prutů a jeden navijáků, říkám si, že to už fakt přeháním a mrknu na Daniela a málem se vyvrátím

                            Nfheavy - Profil | Ne 17.9.2017 19:08:20

                            Colasrumem >> no mas svym zpusobem pravdu u sportaku v porizovaci hodnote okolo 7000 je vrch duplon,ale u tech novych heavy uz je korek a neverim tomu ze hy sportex bytt za 7000 mel jenom pasku,to kdybych zjistil na tom exlusive lite tak bych s tim musel prodejce pichnout do pr..dele,treba na tech Korum Xpert je celokorek pri cene 5000 ale jakostne dle myho neni aaa ,neni spatnej ale je viditelne o tridu horsi nez na tech sportakach.

                              Nmilans14 - Profil | Ne 17.9.2017 19:02:26

                              xDanielS >> Ale na shopu ty Monstery ještě nejsou..

                                NxDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 19:00:16

                                milans14 >> Jop, na brigádě.

                                  NxDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 18:58:13

                                  Jozef K. >> Equis je rychlej a má docela tuhou páteř, házet bude, na 40m určitě.

                                    NColasrumem - Profil | Ne 17.9.2017 18:45:47

                                    xDanielS >> pohoda, mě stačí začátkem října. Já bych si někde potřeboval osahat tu 420cm. Jestli nebude lepší pro mne ten kratší.

                                      Nmilans14 - Profil | Ne 17.9.2017 18:43:03

                                        NxDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 18:42:36

                                        milans14 >> Report od vody nebude, mám je jen zapůjčené, možná časem Equis v 11", ale nejdřív jsem si dal sám sobě podmínku, že se musím pár kousků zbavit.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj