S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Jozef K. - Profil | Ne 17.9.2017 18:40:55

xDanielS >> zaujimalo by ma ako hadze. Je to 45g prutik a ci zvladne aj stredne velke krmitko aspon na 40m.

    xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 18:39:22

    Colasrumem >> Ve čt došel stav skladu a pořád ještě nejsou :-(

      Colasrumem - Profil | Ne 17.9.2017 18:29:38

      fheavy >> no vidíš a já mám s korkem nahoře docela problém, je mi nepříjemný na omak:o), proto preferuju duplon. Asi by tě hodně překvapilo, kolik dražších prutů nemá celokorek, ale pěnu potaženou korkovou dýhou:o) On totiž korek vyjde na rukojeť skoro 2000kč a pokud má mít dražší sedlo a očka, tak jsi na 5000kč a to nemáš v ceně blank. Takže pokud si myslíš, že prut za 6000 - 7000kč bude mít vždycky celokorek, tak jsi na omylu:o)

        fheavy - Profil | Ne 17.9.2017 18:21:19

        xDanielS >> heft u equise je hezci uz ienom tim ze je celej z korku,zadnej duplon,mooc pekny na jemny chytani,jeste stesti ze tohle nepreferuju:-) :-)

          fheavy - Profil | Ne 17.9.2017 18:11:59

          račet >> kazdej mame nejakou uchylku nekdo je sberatel,nekomu se zase libi mit nekolik paru barbelu,a nekdo ma zase zalibu v drahych heavy feederech:-) :-) :-)

            milans14 - Profil | Ne 17.9.2017 18:00:03

            xDanielS >> Dane tak potom ještě report od vody :)) , jinak ještě vy měl být Monster 12,6 FT 80 g. Jinak samozřejmě díky.

              Colasrumem - Profil | Ne 17.9.2017 17:59:25

              xDanielS >> Jasný já psal jen to co vidím, dokud to nebudu mít v ruce těžko hodnotit objektivně to je jasné. Už jsou Bertíky?

                xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 17:44:45

                Colasrumem >> Rukojeť je poloviční oproti BW. Hefty u obou jsou výborný. Osobně se mi více líbí heft u Monstera, ale vidím to nakonec na Equise :-)

                  xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 17:41:46

                  račet >> Letos jsem dva páry nevytáhl. 3 páry vím, že půjdou.

                    Colasrumem - Profil | Ne 17.9.2017 17:32:20

                    xDanielS >> Jediná výtka jen podle toho co vidím, rukojeť nahoře je jako u Daiwy Black widow, tlustá, to si pak připadá člověk, že drží lopatu a ne prut. Očka bomba, matný blank bomba, ale ta rukojeť je fakt katastrofa. Ten monster vypadá o 100% lepší do ruky.

                      račet - Profil | Ne 17.9.2017 17:15:14

                      xDanielS >> jen mně tak napadlo ti kouknout do karty.
                      chceš mi říct, že veškerý ten arsenál používáš alespoň jednou do roka.
                      Dane já tolik prutů a navijáků neviděl na prodejně co ty toho vlastníš

                        xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 17:12:13

                        fheavy >> Obojí 12ft

                          xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 17:11:42

                          Preston Equis 11,6":
                          Nechal jsem ho bokem, je to prostě klacek "někde jinde". Blank je osazen plavačkovými jemnými očky, je ukrutně rychlej a nádhernej. Dostanete ho v obalu, který je ukryt v plastovém průhledném tubusu. Už na první pohled na mě dýchnul něčím nadstandardním, je to takový kousek pro fajnšmekry. Prut je odladěný do posledního detailu, i špičky dostanete v carbonovém tubusu. Tloušťka blanku nad sedlem 12,9mm o pár cm výše 11,8mm. Heft má 59cm a k prvnímu očku od sedla navijáku to je 58cm. První očko má vnitřní průměr 9,2mm. Špičky mají průměr 2,2mm a dvě jsou dlouhé 52cm, třetí nejjemnější 58cm.

                            fheavy - Profil | Ne 17.9.2017 17:06:19

                            xDanielS - 17.9.2017 16:58:39 >> delka medium ? Heavy? ft? Predpokladam 12 a13ft ale jen tipuju
                            U media jsem to precetl na fotce ale to heavy nejak nevylustim

                              xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 16:58:39

                              Preston Monster medium:
                              Monster medium mi pěkně padnul do ruky. Líbí se mi akce prutu, ohýbá se velice ochotně, heft mi sedí velice pohodlně. První dva díly mají dvoupatková očka a všechny tři díly jsou s nasazenou špičkou stejně dlouhé. Špičky jsou tři 1,5 - 2 a 2,5oz, 1,5oz má první očko menší. Tloušťka blanku nad sedlem je 12,2mm, první očko je od sedla vzdálené cca 65cm a má 14,5 mm vnitřní průměr. Heft je cca 58cm dlouhý a špičky mají průměr 3mm.

                              Preston Monster Heavy:
                              Akce prutu je o dost jiná, klidně bych prutu řekl víc, než 100g. Řekl bych, že bude moc pěkně házet. Průměr blanku nad rukojetí je 12,2mm, první očko je od sedla vzdálené cca 65cm, je dvoupatkové a má vnitřní průměr 14,5mm. Špičky jsou identické.

                                fheavy - Profil | Ne 17.9.2017 15:32:36

                                xDanielS >> no teoreticky by mne ty tournamenty stacily skoro na vsechno/mysleno na srazech/ale s tema sportakama mam u vetsi ryby takovej klid na dusi a nemusim nejak ucvrkavat nad ladnosti krivky prutu v parabole,to mne uz tolik nebere:-) :-) :-)
                                Taky nesu zadnej zavodnik jedu si tam odpocnout oba sportaky na kule a jeden tournkdyz se mne bude chtit delat neco aktivneji,anebo ze bych mel vzit ten 3m mini carp s 20kou kmenem?? ))

                                  xDanielS - Profil | Ne 17.9.2017 14:20:45

                                  fheavy >> Zbabělče! Kdybych pak nepokračoval, tak beru jen BB method :-P

                                    fheavy - Profil | Ne 17.9.2017 14:04:30

                                    xDanielS >> jeste ze toho nemam tolik co ty,jedem na soukromak takze beru pruty odpovidajici cilove rybe,2×tournament a 2×sportak a jednu hulku na spomba,5× navi. aspon nemam nad cim dal premyslet:-) :-)

                                      Dědek - Profil | Ne 17.9.2017 14:01:17

                                      quietJT >> gratulace tobě i tvé pání :-)

                                        milans14 - Profil | Ne 17.9.2017 13:49:33

                                        quietJT >> No kdysi se říkalo, že pořádek je pro blbce - inteligent zvládá chaos :))

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj