S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NDědek - Profil | Čt 14.9.2017 17:14:05

Darďas >> tak koukám na net a narazil jsem na to. Vůbec jsem nevěděl, že něco takového je. A vzhledem k tomu, že je tam "speciální" cena, tak to tam už musí být dlouho, tedy žádná novinka... Tak se jen ptám, co je to zač.

    NDarďas - Profil | Čt 14.9.2017 17:09:21

    Dědek >> Spíše to vypadá,jako náušnice.

      NDědek - Profil | Čt 14.9.2017 17:03:52

      MiPo >> no nevím. Víš jak jsem nedůvěřivý... zvláště k českým prodejcům kapř kravin...
      Ten článek mi od shora, po poslední slovo, připadá, jako reklama na JT... Ale můžu se mýlit a čím křiklavější olovo, tím lépe, proč ne....
      Nevím, ale do malých a čistých vod, se mi nenápadnost osvědčila více, než nápadná udice...
      Ale třeba bych kapry na tůních tak tou barvou na olovu vyrajcoval, že by sami skákali z vody ven :-)))

        NMiPo - Profil | Čt 14.9.2017 16:53:38

        Dědek >> další nezbytně nutná věc hlavně aby to kapř neviděl
        Přečti si článek JT o barvě olovo, sám jsem to kdysi zkoušel a pecka
        http://zpravyodvody.jetfish.cz/1155_Tonda-Skuthan--​-Budte-sami-sebou/

          NxDanielS - Profil | Čt 14.9.2017 16:50:50

          RomanS >> Barva. Osobně se mi nejvíce líbí Urban. Mám namotaný Watterghost a Urban.

            NDědek - Profil | Čt 14.9.2017 16:43:44

            chalpci, máte s těmito zátěžemi nějaké zkušenosti?

            http://obchod.mikbaits.cz/index.php/cz/osprey-nevid​itelne-zateze-42-71g.html

              NDědek - Profil | Čt 14.9.2017 16:26:08

              peto88 >>
              Ahoj. Díky za upozornění :-).
              Vezeme si baštu sebou. Od majitele tam budeme mít jak gril, tak slušně vybavenou "kuchyni", což si žádá kvalitní připravéné potraviny :-). Pokud něco pochybí, což bude nejspíše pečivo, bude stačit jít do obchodu až v pondělí.
              Nejen ryby si budou debužírovat.
              Víc neprozradím, aby nás nechtěly nakonec lanařit věhlasné carp teamy, na své výpravy jako kuchaře a provianťáky :-)))
              Jinak jedeme příští sobotu...

                Npeto88 - Profil | Čt 14.9.2017 16:11:10

                Dědek >> Pre ryby toho mas dost, neviem kedy ides, ale nezabudni, ze v piatok je na SK statny sviatok a vsetky potraviny su zatvorene :)

                  Nkapr97 - Profil | Čt 14.9.2017 15:50:05

                  Speedball >> Kdyžtak napiš, jak se ti líbily. Taky po nich pokukuju ale po 13ft 3-dílné verzi.

                    NRomanS - Profil | Čt 14.9.2017 15:16:27

                    xDanielS >> Vyzkouším tu 25ku prologic mimicry na heavy feederu 120g. Ty jungle, Interceptor a nevím co ještě se liší jen v barvě nebo i vlastnostech ?

                      NColasrumem - Profil | Čt 14.9.2017 13:49:59

                      já 2 >> Chytám většinou PR39 12 - 16, podoustve, karasi, kapříci. Když jdu na náplavku do centra, tak jsou tam kameny a ta 14ka přece jen vydrží trochu víc.

                        Njá 2 - Profil | Čt 14.9.2017 13:45:44

                        Colasrumem >> Psal jsem, že to musí vydržet, ne že tak chytám běžně...
                        v zimně mám fousy od 0,08 po tak 0,12 a v létě od 0,10 do 0,18, jen výjimečně něco silnějšího, ale já jsem čudlař
                        Co Ti vezme v zimě na návazec 0,14 a jaký máš háček?

                          NMiPo - Profil | Čt 14.9.2017 13:45:29

                          René >> Čus bus, jenže já nevím co dřív. Brzké letošní jaro byla top kulička Emilka 😀 Ta bodovala v podobě několika kaprů 60-75 v době kdy 2/3 rybníka byla pod ledem
                          Potom jsem přešel na gumokuku Korum a k k tomu punčošku s peletkama kukuřice.
                          V současné době se snažím o ulovení nějakého candáta nebo štiky a tak na jeden prut - bolo 6 nebo match- lovim nástražky na červy . Výsledek asi víš, tolstolobik 100cm,amur 85cm a mraky kaprů mezi 50-65cm a dravec Nula.Asi mě není souzený
                          Občas nějaký ten siven nebo duhák
                          Tak začnu opět s jedním feederem Daiwa. Do boje nastoupí Emilka, RO a jako pokus coconut.

                            NColasrumem - Profil | Čt 14.9.2017 13:42:55

                            já 2 >> psal jsi 50g + futro, to není lehčí zátěž na medium feeder.. Já chytám 20g - 40g + futro naprosto běžně. Návazce 0.12 a 0.14mm přes zimu a na jaře, léto pak 0.16mm a v pohodě. Jde spíš o to, že ten vlasec prostě vydrží déle při nahazování. Ale každý jsme jiný a tak je to správně.

                              NJirka.G - Profil | Čt 14.9.2017 13:31:28

                              Colasrumem >> jasně chytání na tenkej vlasec není žádný hrdinství

                                Njá 2 - Profil | Čt 14.9.2017 13:31:09

                                Colasrumem >> Nevím, líp se mi háže lehčí zátěž, a to znatelně líp, v proudu můžu dát lehčí krmítko a když mám návazce do 0,15 a obvykle míň, nemá pro mě žádnou výhodu nic silnějšího

                                  Nmilans14 - Profil | Čt 14.9.2017 13:29:21

                                  Willow >> Já neměl na mysli, že bych nasazoval pletenku, jen mě to zajímalo...

                                    NColasrumem - Profil | Čt 14.9.2017 13:25:40

                                    já 2 >> Já se zase řídím heslem, že nic se nemá přehánět, takže 20ku TT od Trabucca protože má 23 a nebo tu P-line v 25tce. Už jen proto, že se právě nevytahuje při nahazování. Ta 18ka nemá žádnou výhodu...ani jednu.

                                      Njá 2 - Profil | Čt 14.9.2017 13:23:39

                                      Colasrumem >> Tak to já na medium mám 0,18, na pickeru 0,14 na parmovce a hevyně 0,22
                                      Občas i 0,22 dám na medium, ale to už musí být

                                        NColasrumem - Profil | Čt 14.9.2017 13:20:36

                                        já 2 >> Ale je fakt, že na medium feederu chytám nejčastěji 0.25mm Floroclear.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj