S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Willow - Profil | Čt 14.9.2017 13:19:50

Colasrumem >>
:-))))))

    Willow - Profil | Čt 14.9.2017 13:18:17

    milans14 >> Nejdřív se rozchytej s vlascem.A myslím to upřimně.Ta pletenka je nepružná!!!úplně jiný styl zdolávání,to,co si můžeš dovolit s vlascem při zdolávání,si s pletenkou nemůžeš dovolit,to by jsi každou větší rybu vyřízl.Pletenka má výhodu na delší hody 70+metrů.Na blízko to je už na hraně.

      xDanielS - Profil | Čt 14.9.2017 13:16:50

      RomanS >> Zkouším pořád něco. V téhle době pro mě v 0.20mm topka Technium a Gamakatsu G-Line

        Colasrumem - Profil | Čt 14.9.2017 13:10:47

        já 2 >> děláš dobře, pletenka stojí za houno a na feederu pro ni nevidím jediný důvod, nechytá se s tím vůbec pěkně. Vlasec je komfortní a příjemný na chytání a pokud tu někdo tvrdí, jak je pletenka citlivá a pak chytá kapry, kteří z velké většiny berou přes brzdu, tak je to podle mě kopyto:o))) Tak malé ryby, abych na vlasci nepoznal záběr opravdu nechytám:o)))

          Jirka.G - Profil | Čt 14.9.2017 12:52:41

          milans14 >> jo jasně každej je jednou nováček zeptat se musíš ale jednou musíš chytat podle sebe ,to tě dá nejvíc

            já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 12:46:44

            Willow >> Nerad chytám kapry, ta ryba mě nebaví... Jo do těch 35m to házím, ale to většinou na řece stačí. Je mi jedno co doporučuje vrchní cenzor, rád si to poslechnu, vyhodnotím a pak si chytám podle sebe třeba také jednou dostanu rozum a začnu chytat na námořnické lano. Pletenku nemám rád, malé ryby z ní padaj víc než z vlasce, alespoň v létě.

              milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 12:44:40

              Jirka.G >> Já nemám strach ☺, nevím z čeho. Prostě jsem v tomto nováček tak se ptám.....

                Jirka.G - Profil | Čt 14.9.2017 12:43:06

                milans14 >> myslím že máš ze všeho strach,zkoušej a u dobrýho zůstaň praxe tě naučí nejvíc

                  milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 12:42:48

                  Willow >> Kolik dáváš vlasce k té pletence a sílu?

                    Willow - Profil | Čt 14.9.2017 12:38:12

                    já 2 >> A kolik 5-8kg kaprů vytaháš za těch 5 hodin.I sám velký M.M doporučuje 0,22ku.A 50+futro házíš jen lehkým tahem,že jo,na těch 20-30 metrů.Protože švihem to krmítko urveš.Na tenko mám pletenku +odpal,100x lepší než vlasec.Ověřeno a ta citlivost,no k nezaplacení.;-)

                      milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 12:34:40

                      xDanielS >> Tak že, pokud 0,20 tak technium? Jinak díval ses na tu novinku od Prestonu-vlasec.

                        RomanS - Profil | Čt 14.9.2017 12:34:20

                        xDanielS >> ve 0,20 a 0,22 používáš jen technium nebo zkoušíš i něco jiného ?

                          René - Profil | Čt 14.9.2017 12:31:25

                          MiPo >> Mildo zdar. Prý nejlépe funguje na jaře a na podzim.

                            já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 12:30:31

                            Willow >> 0,18 musí vydržet 50g+futro 5 hodin lovu, jinak stojí za nic

                              xDanielS - Profil | Čt 14.9.2017 12:26:13

                              milans14 >> Na medium ano, jedině pokud bys šel s mediem cíleně na větší rybu :-) Kdyby byl v 0.20 tak smotám i technium, je fakt výbornej.

                                milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 12:21:46

                                xDanielS >> Ahoj Dane, není 0,25 silná na medium feeder?

                                  xDanielS - Profil | Čt 14.9.2017 12:19:14

                                  milans14 >> Kukni na Prologic Mimicry. Dělá se od 0.25mm v návinech 500 a 1000m. V 500m se mi více líbí barvy, ale od příští sezóny prý budou i v 1000m. Vlasec je neskutečně hladký, úžasně lítá, je dost odolný vůdči otěru.

                                    milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 11:26:44

                                    Willow >> 30 - 40 s futrem?? Teď nevím, jestli jsem dobře pochopil - krmítko 30-40g +futro, nebo 30-40 dohromady s futrem.

                                      MiPo - Profil | Čt 14.9.2017 11:23:49

                                      kapr97 >> díky

                                        Willow - Profil | Čt 14.9.2017 11:23:06

                                        milans14 >> Ta 0,22 musí s tím odpalem držet.Na tu 0,18 moc nakládáš.To je průměr na jarní chytání.Dej všude 0,22+4-5m 0,28ky a máš klid.To kudrnatění dělá ten nához s těžkým krmítkem,ten vlasec se při náhozu propruží,tedy závoveň ohřeje tahem a jde do studené vody kde ustálí svoje parametry.Tohle párkrát uděláš a ten vlasec se podélně začne třepit a praskat.Není to vada vlasce,ale rybáře.:-)Na tu 18ku tak 15-20g zátěž i s futrem na tu 22ku 30-40 s futrem,jestli házíš razantně.Ten odpal vše vyřeší a budeš měnit jen odpal,na to stačí něco levného a spolehlivého.;-) Třeba ten raptor v 0,28.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj