S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Jirka.G - Profil | Čt 14.9.2017 9:35:13

milans14 >> pro mě není co vymejšlet a zkoušet

    já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 9:33:19

    milans14 >> Já feeder and carp a přesně, taková kudrlinka to je, že s tím nejde pořádně chytat

      milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 9:33:11

        milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 9:31:16

        No já měl namotán " Cralusso Feeder Energy " , ale musel jsem ho dát pryč, protože se kroutil, jak had, po pár náhozech byl drsný a hrbatý ,no děs.

          Jirka.G - Profil | Čt 14.9.2017 9:28:15

          milans14 >> používal sem i Asso ultra ale vrátil sem se k trabuccu,tenasso je dobrej na tenký návazce

            já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 9:25:40

            milans14 >> Raptor, teď mám od 18 výš namotané jen technium a nějaké cralluso, ale to už nikdy.
            S tím techniem jsem spokojenej

              milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 9:23:19

              já 2 >> Raptor, či Technium ?

                milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 9:22:37

                Jirka.G >> Díky za tip.

                  já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 9:22:33

                  milans14 >> Ale poslední dobou ho opouštím ze třech důvodů
                  1. začínám mít problém ho sehnat
                  2. mám pocit, že je horší než dřív
                  3. zdražil a pomalu se už nevyplatí.

                    Jirka.G - Profil | Čt 14.9.2017 9:21:36

                    milans14 >> používám trabucco čirej ted25.,chytám method40-50+ Futr,podle mě hodně dobrej vlasec,ale nevnucuju!!!

                      milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 9:19:46

                      já 2 >> Díky. Jinak o tom Raptoru už jsem něco slyšel....

                        já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 9:13:14

                        milans14 >> O tolik ne kor u toho method feederu a na ostatní rybaření, někdy se prostě nedá nic jiného dělat...
                        Osobně si myslím, že rozdíl je v barvě. Mám ten invisitec a je to dobrý vlasec, není nejlepší co jsem měl, ale jelikož nevím, jak se ten nejlepší jmenoval, používám to technium invisitec a esox raptor

                          milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 9:10:02

                          já 2 >> No mám tam na konci 0,26 a 0,28 tak je to lepší. Spíš mi šlo o to, jestli ta sestava se třeba nestane méně citlivou....
                          No na příští sezonu chci zkusit buď VLASEC SHIMANO TECHNIUM 200M - nebo VLASEC SHIMANO TECHNIUM INVISITEC . Jen nevím, jaký je mezi nimi rozdíl.

                            já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 9:03:37

                            milans14 >> Tak pokud se to neděje na místě, kde je prostě mraky sláviček, nebo kamenů, zkusil bych jiný druh vlasce, a ten nejdražší nemusí být nejlepší. A pokud jsou na místě slávičky, nebo ostré kameny, dej tam na konec 5 m něčeho silnějšího, ale pozor na uzel, musí projít koncovým očkem

                              milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 8:57:10

                              já 2 >> Očka se zdají být OK a prut Korum Feeder 12' - 90 g , krmítka na průběžku hranatá, kulatá, drátěná, hladká "plechová" , průjezd takový ten barevny ( černo modrý) . Ale dělá to i u method , kdy je vlasec bez čehokoliv, jen na konci method krmítko...

                                já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 8:55:13

                                milans14 >> Co očka prutu? Kontrolovals? a co je to za prut? a co máš za krmelce a v jakých průjezdech?

                                  milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 8:52:26

                                  Zdravím,
                                  používám kmen 0,18 a 0,22 vlasce které nejsou zrovna levné , je u nich uváděna vysoká oděru schopnost ap. a přesto jsem začal po určité době trhat při náhozu sestavy. Jsem ve feederu nováček a z počátku jsem tomu tak nějak něvěnoval pozornost až už mi to fakt přišlo divné a připadalo mi, jako by vlasec v očkách vrzal, drhnul a zjistil jsem, že vlasec je drsný, zvrásněný, jak já říkám " chlupatý jak angrešt". tak jsem 2 m ustřihl, znovu navázal a po 5-6 hodinách, někdy po dvou návštěvách opět to samé. No říkal jsem,si že takto pokračovat bude cívka za chíli prázdná a tak mě napadlo použít 3m vlasce 0,26 - 0,28 , no a situace se trochu zlepšila stran toho poškozování oproti tenších vlasců. Ptám se - má toto řešení nějaký zásadní negativní vliv na citlivost sestavy ? Montáže střídám - method, průběžka. Děkuji.

                                    milans14 - Profil | Čt 14.9.2017 8:50:54

                                    kapr97 >> Děkuji.

                                      jaro74 - Profil | Čt 14.9.2017 8:49:37

                                      Dědek >> Slovenské kapre dostanú z toho cukrovku 😀

                                        já 2 - Profil | Čt 14.9.2017 8:46:48

                                        Dědek >> Starý med je stále dobrý med, i ten co se našel v pyramidách, je stále k jídlu.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj