S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 23:16:17

Luckyman >> A když se vrátim k těm soukromákům, tam co jsme byli, chtěli minimálně třicítku silon, což nesplňuju na žádným ze svejch prutů. No, ukecal jsem to a pak se všichni divili, že tahám ryby jak kráva na 0,23 silon. Navíc majitelé jsou kapraři a feeder považujou za něco podřadnýho.

    NLuckyman - Profil | Ne 27.9.2015 23:11:23

    Kondrakar >> Já možná jsem. Na rybách tu samotu vyhledávám. Ale když potkám dobrýho parťáka tak jsem rád. Měj se, jdu spát.

      NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 23:08:41

      Luckyman >> Tak o tichých bláznech bych pomlčel :-D S klukama na rybách jsme u vody nikdy nebyli tišší a nenápadní a ryby braly. Jo, byl to super souboj, kór s 0,14mm silonem a v proudu. To bylo adrenalinu.

        Nvitold - Profil | Ne 27.9.2015 23:08:27

        René - >> Díky za založení téhle diskuze. Dlouho jsem přemýšlel, jestli mám kombinovat vlasovou metodu a feeder. Tak pěkně jako dnes jsem si dlouho nezachytal. Krásný záběry a mnoho kaprů. Jsem zase o level výš.

          NLuckyman - Profil | Ne 27.9.2015 23:02:02

          Kondrakar >> Jj, to muselo být super. A kvůli tomu na ně chodíme a stali se z nás tišší blázni :-)

            NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 22:55:08

            Luckyman >> Tenhle zabral dost jemně, jen stopil splávek. Měl sem tam 0,5gr průběžák, krystalku háček a na něm dva červi. Hrál jsem si s hrouzky, okounky a malými tloušti. Pak přišel jemnej záběr a po záseku tanec.

              NLuckyman - Profil | Ne 27.9.2015 22:40:48

              Kondrakar >> To tě docela chápu. pamatuji si jak před lety jsem chodil na takový malý zapomenutý rybníček. Asi 5m od břehu byl potopený strom a v něm měli místní kapři skrýš. Vždy jsem tam hodil nenápadně hrst kukuřice a pak nahodil se jednu kukuřičku na háčku - na plavanou. Splávek jsem přehodil a stáhl aby byl tak 15 cm od konce potopených větví. A pak jen čekal...
              Splávek se potopil a začalo neskutečný rodeo.
              Jo, bylo to velmi akční. Co na tom že šlo obvykle o kapry 40 - 55 cm. Ty souboje byly nádherný. A jednou jsem z toho místa vytáhl šedesátníka - to jsem byl v rybářským rauši!
              Pravdou je, že dnes chytám hlavně feeder -je universálnější než plavaná. Ale kdybych měl ve svém okolí podobnou vodu jako tenkrát tak ta plavaná by mně zase dost přitahovala. Ten kapří záběr na splávek je krááásnej :-).

                NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 22:29:50

                Luckyman >> Tak rodinu ještě nemám, ale povinností mraky. Dneska jsem šel na tři hodinky s feedrem a nula. Bez záběru. Ale užil jsem si to. Na soukromáku se s větší rybou počítá spíš než na svazovce. O to víc ta větší ryba na svazce potěší. Pamatuju jakou radost mi na Berounce u Liblína udělal kapr 65cm na plavku.

                  NLuckyman - Profil | Ne 27.9.2015 22:22:08

                  Kondrakar >> Jak jsem napsal Rendovi - rybařina je krásný koníček. A je to taky o čase který mu můžeš věnovat. Třeba dnes jsem čas tak hodku a půl tak jsem šel vláčet na řeku. Výsledek čistý zero :-))). Pokud chodíš do práce, máš rodinu a spoustu povinností, tak ty soukromáky jsou dobrou alternativou jak si sáhnout na větší rybu. Ne každý si může dovolit bivakovat týden na Mušově.
                  A na druhou stranu - oba víme že ten soukromák neznamená že tu velkou rybu chytíš. Musíš umět a kdo umí na svazovce chytne obvykle i na soukromáku.
                  Podle mne to chce soudnost a pokoru.
                  Před 14 dny jsem byl na jednom známém JM soukromáku a chytil jsem tam dva kapry 80+ , 4 kapry 75+ a několik 70+,kromě toho spoustu bojovných šedesátníků co na feeder vždy potěší.
                  Poté jsem šel na malou 2 ha svazovku a chytil jsem tam 3 kapry přes padesát (ostatní rybáři mi je docela záviděli). Ti kapři na takový malý vodě mně potěší stejně jako ten sedmdesátník na soukromáku (ti osmdesátníci už jsou jinej adrenalin).
                  Prostě pojem velká ryba je relativní a záleží především na vodě kde chytáš.

                    NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 22:14:50

                    Luckyman >> Přesně. K vodě si chodím odpočinout a vyčistit hlavu. Ne posldouchat nějaký kecy někoho, kdo na to má jinej pohled než já.

                      NLuckyman - Profil | Ne 27.9.2015 22:03:17

                      René >> JJ, moje řeč :-). A nezapomenout na to že rybařina je hlavně o tom aby se člověk bavil. A je to příliš krásný koníček na to aby se člověk nechal otrávit tím že nějaký mudrlant má na něco jiný názor.

                        NRené - Profil | Ne 27.9.2015 21:40:35

                        Luckyman >> Tak to je :-) hlavní je být nad věcí :-)

                          NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 21:40:34

                          Luckyman >> Nachytáš, to ano. Tam co jsme byli, je hromada malých, hladových kapříků do 40cm. Na slušnou rybu se tam člověk musí prochytat přes tu drobotinu. Ale bylo nás tam hromadu rybářů a tahal jsem jen já a jen na feeder, což mi moc nejde do hlavy. Kámoš seděl kousek ode mě s kaprákama, stejné montáže, stejné návazce, stejné krmení, jiné nástrahy a tahal jen ty malé kapříky. Na slušnou rybu si nesáhl. A ostatní rybáři, co seděli okolo, byli bez záběru. Po třech hodinách začali brousit okolo a okukovat, jakože jak chytáme atd.

                            NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 21:33:09

                            falach >> Já používám tu pletenku jen na tu vlasovku. Motám to bezuzlové vázání a z vlasce se mi to trhá.

                              NLuckyman - Profil | Ne 27.9.2015 21:32:58

                              Kondrakar >> To ti někteří trumbelíni neodpustí že jsi byl na soukromáku :-))).
                              Je jasné, že na dobře zarybněným soukromáku chytíš rybu snadněji než na většině svazovek. Ale je třeba říci že kritizovat chytání na soukromákách je POKRYTECKÉ. Já byl letos nepočítaně na svazovce a pouze 2x na soukrmáku. A nijak se za to nestydím. Já tam nachytal, ale bylo tam hafo lidí co si na rybu nesáhlo.

                                Nfalach - Profil | Ne 27.9.2015 21:27:09

                                Kondrakar >> Já chytám z 90% na vlas. Pletýnku osobně nikdy. :)

                                  NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 21:25:01

                                  falach >> Tak to máš těžší sestavu jak já. Já mám Mivardi Enigmu 360 H, odhoz 30-90g. Jako kmen 0,23mm Colmic feeder a jako návazec 0,20mm nebo 0,06 pletenku, ale tu jen, když chytám na vlasovou metodu.

                                    Nfalach - Profil | Ne 27.9.2015 21:16:11

                                    Kondrakar >> Vždyť jsem ho měl taky na feederu. Na Trabucco TXL Advanced River Feeder 3,90 H 160g. kmen 0,22 Guru, návazec 0,20 camou Dragon. Pěkný povoděníčko. Užil jsem si to. Jak je málo vody, tak všude na řece tráva, okřehek, no plno vodního bordelu a on věděl přesně kam má zdrhat. :)

                                      NKondrakar - Profil | Ne 27.9.2015 21:11:28

                                      falach >> 70 čísel už je pěkný. Ale je povedenej. To mít na feedru, tak si nejspíš káknu do textilu :-D

                                        Nfalach - Profil | Ne 27.9.2015 21:08:20

                                        Kondrakar >> Jen orietačně rychlým měřením, abych ho moc netrápil na suchu, cca 70cm. Nebyl to obr na déklu, ale zato hrozně vysokej a vyžranej.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj