S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

chřenovák - Profil | St 23.9.2015 6:20:18

Kondrakar >> Do vody a potom do suché směsy

    Kondrakar - Profil | Út 22.9.2015 21:54:27

    Zdary, chci se zeptat, používáte melasu? Pokud jo, jak? Do krmení nebo jako dip? Pokud do krmení, kdy ji dáváte? Do suchého a pak dovlhčit nebo až do navlhčenéno?

      Luckyman - Profil | Út 22.9.2015 21:32:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Dnes na skok po práci. O jednoho krasavce jsem přišel během zdolávání, satisfakcí byl tento pěkný a bojovný lysec. Chytal jsem na bábovičky - method feeder. Použito krmení na fotce a pod háčkem dvě 8mm halibutky. Cvíli poté co jsem vytáhnul tohoto lysce se na místě kam jsem nahazoval posadil rybář tak jsem to zabalil, bylo jasné že místo je passé. Ale na krátkou vycházku spokojenost :-)

        xDanielS - Profil | Út 22.9.2015 17:27:16

        To byl zase krásnej den.....

          René - Profil | Po 21.9.2015 22:27:05

          chřenovák >> :-))) to si piš, musíš je trošku rozmazlovat vždyť nám dělají radost :-)

            René - Profil | Po 21.9.2015 22:24:44

            K321 >> To víš že tě vezmu sebou :-) Tady na Moravě je taky moooooc krásných revírů, to by jsi měl radost. Ty to všechno doženeš, a o to si to víc užiješ :-)

              chřenovák - Profil | Po 21.9.2015 18:57:59

              René >> Co bys neudělal pro kapříky☺

                K321 - Profil | Po 21.9.2015 18:53:34

                René >> Ahoj Rendas,ty chlape ty se máš :-) vezmeš mi sebou. Pěkný :-)

                  Miky221 - Profil | Po 21.9.2015 9:51:40

                  René >> Díky moc. To video jsem viděl. Budu to muset vyzkoušet.

                    René - Profil | Po 21.9.2015 9:45:09

                    Miky221 >> Mám teď aktuálně potápivé 3mm od Timára 5mm od pustil.cz Mám otevřené method krmítka a krmítka metod krmítka od Gábora s trubičkou, ale když chytám montáž z olověnkou a lankem na štiky dávám je do košíku. MM má video kde ukazuje jak pracovat s plovoucíma peletama. Namočil je a odsával z nich vzduch. Tuším to bylo v zimě co ho zveřejnil.

                      Miky221 - Profil | Po 21.9.2015 9:35:21

                      René >> Zdar. Mám dotaz. Ty pelety máš na method kmítko nebo do košíku. A jsou plovoucí nebo potapivé? Já teď měl tu smůlu,že jsem koupil 2kg údajně potapivých a ony vesele plavou i po namočení. Dík.

                        René - Profil | Po 21.9.2015 9:31:47

                        ZM70 >> Na vojně jsem měl zařazení kuchař - chemik :-))) to štěstí mi chybělo dostat ty velké kapry, ale ono to půjde :-) teda doufám :-)

                        https://www.youtube.com/watch?v=WHrlXjkHjOs
                        Tady má Gábor ty turbo pelety. Ty jsou moc fajn, ale ta cena je mazec :-(

                          ZM70 - Profil | Po 21.9.2015 9:17:37

                          René >> To je úplná alchymie :-), ale jak se říká, připraveným štěstí přeje :-)

                            René - Profil | Po 21.9.2015 9:16:10

                            K321 >> Nedalo mi to a ve čtvrtek v tom vedru jsem po práci letěl znovu na ten rybník. Nahodil jsem prut a šel navazovat ten utrženej od toho divočáka :-) dával jsem už návazec když se rozhrčel naviják s 3xlkem a peletama v krmítku. 1:0 pro kapra, přišel jsem o celou montáž zajel do potopeného stromu. Nahodil jsem navázanej prut s Kill Krilem a peletama v krmelci. Než jsem dovázal tak se to vše opakovalo a šel jsem vázat zase. pak jsem jednoho vyříznul. Dal jsem to nejpevnější co jsem našel v bagáži 0,22 návazec a dal jsem 8 háček. Po tom rozplašení to ustala a chytal jsem občas karase a kapříky a cejny. i když podstatně míň a menší než ve středu. Zjemnil jsem a dal zase 10ku háček A přišla aspoň malá náplast kapr 60. Jak jsem dal krmení tak z místa od vázek přišla malá ryba, druhý prut jsem házel bokem jen s krmením. Hold musím co se týče sestavy přitvrdit :-)

                              René - Profil | Po 21.9.2015 8:53:32

                              Začíná se mi fungovat trochu okoukaná příprava pelet od Gábora :-) jen to ještě trochu dopilovat :-)
                              Půl kýble pelet mix 3 a 5mm halibutek 1:1, zaprášený posilovačem kapr, zalité cca150ml CSLkem a cca 250ml vody. Několik hodin to nechám nasáknout a občas to proklepu :-) u vody si to jen lehce dovlhčím na správnou lepivost.

                                Láňouš - Profil | Po 21.9.2015 8:40:52

                                Luckyman >> no to máš pravdu, nejhorší je když tam sedí ráno a pak i večer 7 dní v týdnu

                                  Luckyman - Profil | Po 21.9.2015 8:30:12

                                  Láňouš >> No mám na to stejný názor. Ale zkušenosti z toho revíru mi říkají že většina tamních rybářů co má míru berou. Kdyby se prosadila změna tak by revír byl atraktivnějši.

                                    Láňouš - Profil | Po 21.9.2015 7:57:08

                                    Luckyman >> Já jsem byl pro horní hranici, já bych si nevzal kapra nad 65 cm

                                      Luckyman - Profil | Po 21.9.2015 7:47:28

                                      Láňouš >> Nevím jestli je to s těmi kapry 80 cm pravda. Fakt je že znám zvyky většiny místních rybářů a pokud se tam nezavede horní míra kapra tak by místní masaři takové ryby odnesli do udírny či do mrazáku. Dokud jsem tam bydlel tak každý kapr nad 60 byl megaúspěch :-)

                                        Láňouš - Profil | Po 21.9.2015 6:16:57

                                        Luckyman >> Já nejsu přímo z Bystřice tam mám jenom MO jinak jsu z Lísku, kapři jdou pěkně jenom to chce vědět kam na ně letos jdou na skaku a na Domanáku fakt velký ryby amuři přes 80 cm co vím tak něj. Se vytáhl 90 cm a kapři kolem 70 cm před 14 dnami měli údajně vysazovat kapry okolo 80 cm.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj