S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Luckyman - Profil | Ne 20.9.2015 21:50:43

Láňouš >> Dívám se že jsi z Bystřice n. P. Já tam žil 25 let - jak jdou kapři na Domaňáku a na Skaláku? Jinak MF, pokud víš jak na to, je na některých vodách top taktika na kapry. Před 14 dny na Skaláku jsem si pomocí MF skvěle zachytal. Jezdím tam jen sporadicky, nyní bydlím v Brně.

    Láňouš - Profil | Ne 20.9.2015 20:41:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Tenhle víkend jsem se rozhodl vyzkoušet method feedr krmení jsem se rozhodl vyzkoušet pstruží pelety s kombinací dvou zrn medové kukuřice v pátek jsem měl za 4 hod. Pět záběru jeden kapr a čtyři cejni. Včera jsem se rozhodl z opakovat taktiku měl jsem za 5 hod. Osum záběru šest kaprů a dva cejni, dneska jsem se rozhodl změnit nástrahu a rozhodl jsem se pro halibut extra Black v průměru 12 mm že zrnkem medové kukuřice měl jsem dva záběry za 3 hod. Byli to opět kapři něj. Kapra jsem vytáhl 53 cm. Tak když to zrnu tak na první pokus to nebylo špatné chytání.

      ZM70 - Profil | Ne 20.9.2015 13:43:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Opět jen na chvilku k řece. Nej kapřík 56 cm. Chytáno na method feeder a klasickou průběžku s krouceným vlascem. Nástraha jedno zrnko kuku ze sklenice pod háčkem, nebo 8 mm halibut peletka dipovaná v lososovém oleji s 10 mm plovkou fluo ananas od Mikbaits. Do method krmítka jsem dával 3 mm peletky Halibut od Carp Zoomu a do drátěného košíku Mivardi V1 Extreme Scopex/vanilka.
      Pak jsem na feeder nastražil mrtvého 10 cm hrouzka na jednoháček vel. 1. Krmítko jsem nechal, naplnil, hodil pod stromy a v 11,00 hod. dopoledne přišel můj první candát na feeder. Sice jen 50 cm, ale potešil.

        FishGuarD - Profil | Ne 20.9.2015 8:58:33 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dneska po tech dvou dnech prekvapive rano, kdy chytame aspon nejake ryby. Vsichni si sahli na rybu. Nejvetsi 63cm. Stejnej prisel jeste vcera v noci. Score je -1:6 8).
        Hned rano si vedle me sedl dedula a nez rozbalil druhej prut, tak jizda jako blazen a 70cm supik byl venku. Uz byl ve vezirku, kdyz jsme s klukama vymysleli plan. Tabulkove by mel 7,9kg. Tak jsme na nej ve vsi slusnosti zkusili, ze by mel jit nejspis domu, ze ma odchytano. Zavahal a chtel ho teda zvazit. V mokrem vezirku ukazala vaha 7,2kg a dedula ho pustil!! Naprosto jsem to necekal. Zvedlo nam to vsem naladu. Jinak deda chyta na peletku v kouli srotu a lita mu to dobrejch 115m 8). Ma 20let stary tridilny surfy do 200g 8).

          xDanielS - Profil | Ne 20.9.2015 8:17:33

          René >> Jo pane, tak to asi nezachytám nikdy...

            René - Profil | So 19.9.2015 21:33:11

            K321 >> No to ti věřím že je to na pytel, ale vydělávat prašule se musí :-( bohužel. Já chtěl zítra vyrazit s mlaďasem pořád otravuje :-) ale taky to nedám bude montování nové stěny, musím udělat vyúčtování vody na chatě se sousedy, takže se k vodě taky nedostanu. Tak si aspoň doplním bižuterii a krmelce, namotám nové vlasce doplním krmení do auta. tak snad zvládnu aspoň to.

              René - Profil | So 19.9.2015 21:25:06

              xDanielS >> Není důležité vyhrát ale zúčastnit se :-) nezachlastáš nezachytáš :-)))) pořád se máš co učit Daňoure :-)

                xDanielS - Profil | So 19.9.2015 20:37:26

                Vážení přátelé, tak se vracím z hradu, ééé teda ze závodu. Podlou lstí jsem byl vylákán na gulášovku (podával se teda kanec) pod záminkou rybačky s kámošem. Všem, opravdu všem, včetně plavačkářů sedících na značkových bednách, ve značkových hadrech a pruty tak dlouhými, že mohli téměř naliskat protivníkovi na druhém, 200 metrů vzdáleném břehu, to natřeli dva dědové se srkačkou a pípákama. Ocitli se tam vlastně omylem, původně si jeli jen zachytat, ale bohužel probíhal zrovna závod. Zachytali a během dvou hodin se i totálně zpumprdlíkovali.... prostě pohodička :-D

                  K321 - Profil | So 19.9.2015 17:39:52

                  René >> Tak nic nebude :-(( včera do večera,dnes a zítra zas jen práce. Příští týden kámo...doufám...bo mi z toho jebne.

                    FishGuarD - Profil | So 19.9.2015 17:30:25

                    René - 19.9.2015 15:47:40 >> Takze udalosti nabraly pomerne rychly spad. Svestka od chytila zacala chytat ryby! Davam to tam s pulkou 10mm fluo zlute plovky a co hod to zaber! Ma to jeden hacek. Jak uz nevime roupama co delat, tak jsme vyhlasili tymovy zavod v lovu kapru (ktery neberou). Problem je v tom, ze cejn je za -1 bod a ja uz vytahl tri 8). Team vedle nas pridal dalsiho kapra cca 50cm. Ja mezi tema cejnama o jednoho prisel. Situace teda nevypada ruzove. Prohravame s kolegou -3:2 8)

                      René - Profil | So 19.9.2015 16:47:09

                      falach >> :-)))) nesmíš se toho bát :-)

                        falach - Profil | So 19.9.2015 16:35:26

                        René >> ježiš ještě pubertu. To bych neměl pak čas ny ryby. Nechme to radši tak jak to je :)

                          René - Profil | So 19.9.2015 16:18:46

                          falach >> :-))))) vždyť jsme skoro stejně staří, já jdu teprve do puberty :-))) musíš se modlit ve stoje :-)))

                            falach - Profil | So 19.9.2015 16:06:41

                            René >> vubec nic. Vyzkoušeno všechno. Jsou to potvory. Bych se i pomodlil ale boli mě kolena, bych pak nevstal :) ale tak by to bylo hovno platny. Hlavne ze je krasne a klid.

                              René - Profil | So 19.9.2015 15:49:14

                              falach >> Jsou to neřádi. A pozměnit montáž, nebo jen délku návazce taky nepomohlo?

                                René - Profil | So 19.9.2015 15:47:40

                                FishGuarD >> Hlavu vzhůru, ono to půjde :-) Já mám pro tyto případy poslední pojistku pelety 8mm RR, RF, halibutky a red devil od Timára. Párkrát už se na ně zadařilo když všechno jiné selhalo.

                                  falach - Profil | So 19.9.2015 14:02:35

                                  René >> davame varenou kuku a vsechno mozny i foukačky a nic.

                                    FishGuarD - Profil | So 19.9.2015 13:40:58

                                    René >> Nejde to nikomu na nic, ale jeste to tam dam. Mam tu 8mm svestku od Chytila. Jeste sem ji tam dneska nemel. Jinak dneska pouze jeden 50cm. Od rana na 8 prutu celkem mazec 8).

                                      René - Profil | So 19.9.2015 13:15:40

                                      FishGuarD >> Když se rybám moc nechce zkouším dvě 8mm peletky, nebo jednu s peletku s 10mm plovkou.

                                        FishGuarD - Profil | So 19.9.2015 12:51:33

                                        René >> Vratil jsem se na jednom prutu k methodu s plovkou. Kamarad kaprar jeden predal taky na plovku 8).

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj