S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

K321 - Profil | Čt 17.9.2015 19:53:51

René >> Teda,ty mi dáváš chlape. Pokud to pujde tak pojedu v neděli k vodě.....počkej ti to sem nahážu :-)

    René - Profil | Čt 17.9.2015 7:23:33

    xDanielS >> Nejdřív do zdi, a pak jízda :-))) ty si z Renoooše děláš prču :-)
    Tam to stojí za to, tam by se Kamilovi zamlouvalo, a ty si ho taky zamiluješ :-P jen ty komáři, to je mazec, litr krve v háji :-)

      xDanielS - Profil | Čt 17.9.2015 5:33:21

      René >> Jojo, zásek do zdi, to je jízda! :-D

        René - Profil | St 16.9.2015 22:12:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Dnes odpoledne jsem se byl podívat na nový revír, a určitě se tam vrátím :-) Rybám zjevně šmakovalo, od kapříků, karasů, cejnů ( na místní poměry určitě nadstandartní velikost +45) prostě jsem se nenudil. A na konec přišlo překvapení v podobně záseku jako do zdi, krátké dovinutí vlasce a pak už jen několika minutová jízda která se nedala zastavit :-( Jen se to zhouplo a přišel jsem o celou montáž, ale není všem dnům konec :-) určitě se tam brzy vrátím. Moc se mi tam líbilo.
        Krmení Timár + před vlhčené pelety zakápnuté CSLkem a vodou. Nej nástraha Nikl kill kril, 3xl pelety, dumbelsky a plovky, návazce 0,20mm 12cm, háčky owner č. 10

          René - Profil | Po 14.9.2015 18:12:48

          chřenovák >> No nevím komu dopřáváš víc :-))))

            chřenovák - Profil | Po 14.9.2015 17:59:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            René >> Ahoj pěkné rybky. O víkendu jsem byl v Chřenovicích.V sobotu jsem zajel do Ledče na kapříky šli jenom cejni kolem 40cm.Večer klasika malá grilovačka .V neděli jsem byl nad jezem v Chřenovicích mimo ouklejí ani tuk a to jsem jim pěkně postrojoval☺

              René - Profil | Po 14.9.2015 17:51:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

              Zdárek lidičky. Tak jsem si minulý týden dal dva dny na Orlíku a dva dny na rybníku na Vysočině. Na Orlíku na místě kam jezdím s kamarády chybělo sedm metrů vody a po mém odjezdu šla voda ještě o metr dolů :-( všude už jen bahno kde nebyl problém nechat gumáky. Vytáhl jsem sice jen čtyři kapříky a x cejnů. Ale zase člověk viděl lavice kde se bude dát chytat příště :-) páč nějak číst z echolotu neumím a pískové lavice a hrázky jsou velké plus. Tam ty ryby budou když bude normální stav vody.
              No a na Vysočině to byla paráda, teda až na to počasí. Zima jako v Rusku a ještě fučel vítr. Až v sobotu odpoledne vylezlo sluníčko a fajn. Po roce jsem vyvětral Team Daiwy 390/150 jsou to mazlíci :-) Mlaďas chytal na boat od DG 270 H a XH a můžu říci že uváděná max nahazovací vzdálenost 50m byla o dost překonaná :-) no asi tomu přispělo mých 191 cm a žádný strach že je zlámu :-))) Mlaďas ty pruty vůbec nešetřil :-) a snad ho to začalo i bavit , pořád by chtěl na ryby, už mě z něj bolí hlava :-) Chtěl jsem se jich zbavit a pořídit si 3m H, tak si je asi jen dokoupím.
              Míchal jsem Timára golden carp a střídal jsem to s před močenýma peletama která jsem zaprášil práškovým posilovačem a zalil CSLkem a vodou.. Jeden prut jsem chytal s otevřeným method krmítkem a druhý prut montáž s lankem na olověné šňůře, na obou byl návazec cca 10cm s 10 Ownerem 50168.


                FishGuarD - Profil | Ne 13.9.2015 17:58:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                Dneska vychazka za kapry na stojak.
                Vracel jsem se po cca 1,5roce na mista kde jsem zacinal.
                Takze plan byl chytat jen na jeden feeder, tak jako kdysi. Nakonec jsem po 1,5hod vytahl i druhej, protoze to bylo mrtvy. Ke konci odchytano zase na jeden.
                Po obede se to dost rozfoukalo, byly vlny jak na mori. Kapri ale najeli a zacalo to celkem pekne brat. Prvni 54cm, o podobnyho jsem prisel a dalsich 5 k tomu. Mezi to se pripletl slusnej cejn a posledni ryba nejvetsi prekvapko. Peknej karasek 45cm 8). Nikdy jsem ho tady nechytl a rozhodne necekal.
                Vzdalenoct cca 40m, hloubka 1,5m. Krmelec Matrix 35g, pak 30g kosik. Kmen 0,20mm, navazec z krouceneho vlasce 12-15cm + 15cm z 0,18m vlasce. Hacek Owner c.10, silnejsi dratek.
                Krmeni Sensas Carpes, kuku srot, varena kuku, repka, nejakej posilovac. Temer vse na dve zrnka medove kuku na silikonovem privesu.
                Nakonec lepsi, nez jsem po prvnich dvou hodinach cekal.
                Hlavne jsem rad, ze jsem si poradil s tema vlnama a vetrem.
                Zpravil jsem si chut, minulej tejden jsem vyhorel a byl bezrybka 8).

                  ZM70 - Profil | Ne 13.9.2015 13:28:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Dnešní dopoledne jsem si hezky zachytal. Nej kapřík 65 cm. Prut Trabucco Precision XT Pro Quiver, naviják Shimano Exage 4000, vlasec Trabucco T-Force 0,205 mm, návazec 10 cm Mimetix 0,158 mm, method krmítko, háček Owner 50188 vel. 8. Nástraha 5 červů. Do krmítka jsem dával 3 mm peletky Halibut od Carp Zoomu. Omlouvám se, foceno mobilem.

                    Dušan_hp - Profil | So 12.9.2015 9:16:38

                    xDanielS >> měl jsem od nich letos 20mm na krmení 25kg pytel,je to takový světle šedý váleček. Naprostý rozdíl od klasické halibut třeba od Mika. Na háček bych je nikdy nedal a ani na to krmení za moc nestojí :( jedíná výhoda je 60kč/kg. Už to nekoupím.

                      japu22 - Profil | So 12.9.2015 5:16:34

                      Pelety mají i krmiva Ujčov.http://m.krmiva-ujcov.cz
                      Myslím že mají i větší výběr.

                        xDanielS - Profil | Pá 11.9.2015 18:25:26

                        Kondrakar >> Ke kvalitě jejich krmení se moc vyjadřovat nechci. Řekl bych jen, že jsou prostě hodně levná a tomu odpovídá i jejich kvalita. Já tam kupoval jen peletky, když vezmeš pytel, asi nikde je za ty prachy neseženeš a dají se tam najít i další pěkný věci a vychytávky.

                          Kondrakar - Profil | Pá 11.9.2015 18:19:45

                          xDanielS >> Asi na ten Hulín taky juknu. Každej tady o něm mluví, tak mi to začíná docela zajímat. Dělaj kvalitní krmení?

                            xDanielS - Profil | Pá 11.9.2015 18:07:41

                            Kondrakar >> Jop, to jsem viděl také, na 100% si to už nepamatuju, ale myslím, že v pokecu k videu bylo, že jsou právě z krmiva Hulín. Já si letos bral na půl s Rendou otamtud celej pytel.

                              Kondrakar - Profil | Pá 11.9.2015 18:01:09

                              xDanielS >> Jop, to poslední video MM jsem viděl, ale ten měl sice taky pstruží granule, ale přišly mi větší než 4mm a v diskuzi k videu píše, že to bere z nějakých pstružích líhní. Já chci jít až po obědě (musím vařit), tak jestli ráno namočit a nechat dojít, nebo večer než půjdu spát. A díky za info o Mikbaitu. Taky se mi ta značka zamlouvá.

                                xDanielS - Profil | Pá 11.9.2015 6:15:05

                                Kondrakar >> Používají se běžně a kapr je vysavač, už si to přebere. U máčení se říká, že co mm to minuta a tuším v posledním videu MM říká, že nejlepší je namočit je večer před, po těch 4-5 minutách slít vodu a ráno jsou akorát. Do té zálivky můžeš ještě přidat nějaký ovonění. Věci od Mika mám rád a dost je i chytám, dělá malý, dipovaný krabičky a spoustu malých věcí na fedeer a to já rád. Na jejich pikantní šestku hodně lidí nedá dopustit. Fanatica KOI mi krásně zachytala na Moravě a Red fish v dipu zase na jezerech. Dělá pěkný věci :-)

                                  Kondrakar - Profil | Čt 10.9.2015 22:39:29

                                  xDanielS >> Aha. Já jen, že mi je na kapry doporučili v jedný prodejně, tak jsem je koupil. Tak jsem chtěl vědět, jak dlouho máčet a nechat je po slití stát, aby šli natlačit do method krmelce. A vůbec, jaké máš (neva, že tykám?) zkušenosti s Mikbaits? Mám od nich ty pstruží granule a nějaký CSL original pelety. Tak by mi zajímalo, zda to je dobrý či je to šmejd.

                                    xDanielS - Profil | Čt 10.9.2015 22:22:19

                                    Kondrakar >> Hoj, někde tu na mrku je článek tuším od MT, že pstruží granule na kapra moc vhodný nejsou, obsahují snad příliš mnoho živočišných tuků, jsou prostě dělaný pro dravce. 4mm halibut peletky koupíš za velice slušný peníz třeba od krmiva Hulín.....

                                      Kondrakar - Profil | Čt 10.9.2015 21:08:02

                                      Hoj, máte někdo zkušenost s pstružíma granulema 4mm od Mikbaits? Díky za odpověď.

                                        ZM70 - Profil | Čt 10.9.2015 19:14:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        Dneska na čtyři hodinky k místnímu rybníčku. Asi 15 kapříků juniorů. Nejkrásnější byl ten tlouštík k velkým ocasem. Trošku jsem zmoknul, ale bylo fajn. Chytáno na method feeder, do krmítka mikro peletky 2 mm Halibut Coppens od Krmiva Hulín, na háček 3-4 červíky nebo peletka 8 mm švestka od Chytila. Vlasec 0,20 mm Trabucco T-Force, návazec 0,158 mm Colmic Mimetix.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj