S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

rover - Profil | Pá 4.9.2015 23:59:29

S "fídrem" na kapry ? Nechodím, a ani nikdy dá-li Bůh, chodit nebudu. Předkové by se museli v hrobě obrátit. Doba je holt zlá, hodně zlá ...

    minn - Profil | Pá 4.9.2015 23:44:04

    René >> Mě se filmy od Gábora taky líbí, ale Haldorádo krmčo i peletky mě domů už nesmí. Mám toho doma ještě asi deset kilo. Ale nějak mi to u vody nešlape. Mrazivý kapor a esence už vůbec ne. Jaké máte zkušenosti vy?

      René - Profil | Pá 4.9.2015 22:22:30

      japu22 >> 60 metrů to ne :-) ale s Beastem, Nexavem, Speeden jsem odchytal skoro všechny závod jak Labe i Vltavu. Chytalo se tak do čtyřiceti metrů, pak se začalo házet dál a dál a tam jsem už přitrzoval :-) Dnes se kluci nestydí házet +80 :-) Vyhovoval mi měkký prut.

        japu22 - Profil | Pá 4.9.2015 21:48:19

        René >> jestli jsi házel beastem 360 na 60 metrů poměrně přesně tak všechna čest, já měl problémy i na 40. Jinak máš pravdu ze na stojáku byl fajn ale na řece která trochu víc teče, jsou v ní vázky, šutry , keře až do vody ap. je lepší maličko tužší prut.

          René - Profil | Pá 4.9.2015 21:36:33

          Dovolte mi abych vám všem příznivcům a fandům feederové kaprařiny oznámil, že jsem oslovil Dana (xDanielS) zda by mi tu pomohl trochu to tu posunout o kousek dál. Je to pro mě dobrý rybář, kamarád a fajn chlap. A hlavně je tu víc jak já :-)))))
          Ještě bych rád oslovil pár stálic které mají co dát nám všem a jsou tu také skoro každý den :-)
          Osobně jsem nečekal že se tato diskuze tak rozjede .-) Děkuji René.

            René - Profil | Pá 4.9.2015 21:16:15

            Ondrej.B. >> Já měl ten starší model taky, a co jsem si sháněl info tak Beast byl určen pro stojaté vody nebo mírně tekoucí, a na větší ryby. Milan Tychler na Beastu zvedal kýbl tuším s krmením, v nějakém videu to předváděl. Určitě bych se s ním nebál velkých kaprů +10 :-) dobrý prut na zážitek ze zdolávání. Má dost velkou sílu, a tlumí všechny výpady. Nebál bych se dát na stojáku 0,18ku kmen.
            Jen bych si ho nebral na daleké hod +60m a to kvůli přenému nahazování.

              Ondrej.B. - Profil | Pá 4.9.2015 17:28:01

              japu22 >> To je jasny, ze to neni na cilene velke ryby, ale rozhodne to neni nejmekci prut a ani neni ohnuty pri pulkilove plotici az k navijaku ( pokud teda nechyta extra bojovny plotice a za hrbet) a myslim si ze i na ty rece se daji kapri do 65 cm chytat pokud nechci hazet daleko. Tvrdsi pruty bych si asi koupil jenom kvuli nahazovani. Ale co clovek to nazor :)

                japu22 - Profil | Pá 4.9.2015 17:22:06

                Ondrej.B. >> měl jsem beasta bx a kdyby mi ho neukradly tak na něj spokojeně chytám dodnes ale Dušan hp má pravdu, beast je mírně řečeno měkčí a na větší ryby není zrovna ideální. Na kapry 50+ na řece bych asi volil jiný prut.

                  Ondrej.B. - Profil | Pá 4.9.2015 15:59:43

                  Nevim co furt mate s tim ze beastmaster je zvejka, nahodim s nim celkem v pohode kolem 40 m a rybu to zvladne podle vetsi nez si myslite, rozhodne je lepsi trochu mekci, nez kdyz se ohyba jen spicka, to si rovnou muzu koupit nasadu z feedrovou spickou :D

                    Cajzik - Profil | Pá 4.9.2015 14:30:39

                    O víkendu návštěva Sázavy u Chocerad, super rybačka feedříky a červíci se jen klepali. Tato parma asi největší.

                      Dušan_hp - Profil | Pá 4.9.2015 14:26:08

                      Petrstaif >> tak jako vytáhl jsem s ním kapra 65 z Berounky a amura 86 z rybníku ale na takové ryby jsou určitě lepší jiné feedery a možná i levnější.

                        Petrstaif - Profil | Pá 4.9.2015 14:11:22

                        No vím že to neni na obří kapry, to jsem měl hevíčka, ale jako nějak měký mi teda rozhodně nepřijde.. ?? To mi připadal spíš medium Vegance (nebo jak se jmenoval)

                          Dušan_hp - Profil | Pá 4.9.2015 14:08:33

                          Petrstaif >> CX 100g je snad nejměkčí feeder na celém světě :) věř mi, že ho po rukojeť ohne i půlkilová plotice :) Vlastním BX i CX. Já tam mám 0,20. Určitě to není typický feeder na velké kapry.

                            Petrstaif - Profil | Pá 4.9.2015 13:37:14

                            Beast master CX 100g, takže klasické měké medium to asi taky spíš není

                              japu22 - Profil | Pá 4.9.2015 13:14:57

                              Petrstaif >> to záleží na tom jaké máš médium, některá média jsou spíše MH až hevy.

                                Petrstaif - Profil | Pá 4.9.2015 12:52:11

                                Jaký je dle vás vhodný kmenový vlasec na medium feeder, řeka, kapři 50+ - ..... 0,20? 0,22? Chytání bez krmítka, jen olovo a kukuřice nebo peletka na vlasu...

                                  René - Profil | Pá 4.9.2015 0:21:34

                                  Speedball >> Trochu více podrobností, sakra :-) jsem se asi rozvášnil :-)))))

                                    Speedball - Profil | Čt 3.9.2015 12:14:55 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Předevčírem jsem na dvě hodiny podvečer vyrazil na kapříky na nedaleké rameno.
                                    Na jaře tam brali násaďáci jak pominutí, občas se spletl i větší kousek... No, teď to bylo celkem zoufalé - 2 záběry, z toho jeden kapřík, víc nic. Na Method feeder zero, na průběžku, na jejímž konci byla samotná plovka, přišel právě on...
                                    Tak snad jim pomůže trochu ta změna počasí a ochlazení a začnou brát :-)

                                      Kondrakar - Profil | Po 31.8.2015 21:22:56

                                      Čus, tak jsem dneska koupil nějaký ty plovky. Máte s těmahle konkrétníma zkušenost? Jde mi hlavně o ty vlevo. Díky za reakce.

                                        Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj