S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NKondrakar - Profil | Pá 28.8.2015 22:24:04

Zdarec, chci se zeptat. Používáte při feedru plovoucí boilí? Pokud ano, které se vám nejvíce osvědčilo, nastražení atp. Dík moc za odpo.

    NRené - Profil | Pá 28.8.2015 21:50:58

    Pellets >> Zase pěkný kapr, no prostě pašák :-)

      NRené - Profil | Pá 28.8.2015 21:49:48

      xDanielS >> Není umění to dobře udělat, ale dobře okecat :-DDD

        NPellets - Profil | Pá 28.8.2015 20:52:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Září už konečně buší na dveře. Kouše to pravidelně ráno i před setměním ,jen se budu muset zvednout a zkusit víc míst.
        Tady jeden z mnoha ,je VĚTŠÍ ( ne LEPŠÍ ) Pod hákem peletka z vlastní dílny.
        Gamakatsu 0.18 kmen i forpas opět kapra udržel i přes kámen po cestě :-)

          Nfheavy - Profil | Pá 28.8.2015 17:24:59

          xDanielS >> ja jsem fotil nedavno akorat moju zenskou u vody protoze je to vzacnost kdyz sama navrhne ze by se mnou jela na ryby,tech 20 kapru uz tak zajimavejch nebylo/kretinka/ale clovek i kdyz je nefoti tak nesmi moc ofrnovat protoze mnohdy je rad za jakoukoliv rybu,kdyz to nekóše.

            NxDanielS - Profil | Pá 28.8.2015 16:51:37

            fheavy >> Už na jaře, když jsem tahal ty tuny 60+....

              Nfheavy - Profil | Pá 28.8.2015 16:26:03

              xDanielS >> divam ze ve foceni mne zacinas napodobovat :-) :-) :-) kdy se ti to stalo?})))....

                NxDanielS - Profil | Pá 28.8.2015 16:00:54

                René >> Ani jedno nemám, ryby pod 60 nefotím a montáž bez ryby? :-D

                  NRené - Profil | Pá 28.8.2015 8:16:36

                  Dušan_hp >> Asi to byla klika. Ale plaval :-) byl otevřenej a koukala ta červená pojistka a ve vlnách se občas ukázalo tělo spomba. Kamarád má v něm nalepený kus polystyrénu . Sice o kousek místa přijdeš, ale 450 očí je doma.

                    NDušan_hp - Profil | Pá 28.8.2015 7:51:43

                    René >> plava? než jsem vychytal velkej spomb na 5,5lbs prutu urval jsem čtyři po 450,-Kč :)) neplaval jsem, obrečel jsem to. Naposledy se urvala 0,60 šokovka od Penzelu, to jsem byl hodně naštvanej.

                      NRené - Profil | Pá 28.8.2015 7:47:46

                      xDanielS >> Dej fotečku ryby a montáže :-) děkuju

                        NRené - Profil | Pá 28.8.2015 7:47:01

                        FishGuarD >> Já používám midi spomb na 150 a180g feederech. Když se do toho opřu tak mám co dělat abych tam dohodil krmítkem :-) Je to dobrý pomocník jen dost stojí, už jsem pro něj plaval :-))) zatím žádný problém. Jen častěji měním 0,35 vlasec na odhoz, kmen mám 0,20 - 0,22.

                          NxDanielS - Profil | Pá 28.8.2015 7:43:17

                          FishGuarD >> Jde o to, že velkým spombem nahážu rychle a efektivně co kam potřebuju a nemusím přemýšlet nad tím, jestli to prut přežije, nebo ne. A jestli táhnu dva nebo tři pruty, to už je mi jedno...

                            NDušan_hp - Profil | Pá 28.8.2015 7:14:48

                            FishGuarD >> mini SPOMB házím medium Beastem relativně v pohodě. Klidně i s mokrou krmítkovkou, kukuřicí a pod. Letí těch 40m kde mormálně chytám. Jednou jsem ho zkoušel na kaprák 2,75lbs a ten ho skoro necejtil. Nic ale nenahradí "velkej" spomb na 5lbs prutu, který nahází kýbl čehokoli za chvíli a kam potřebuješ.

                              NxDanielS - Profil | Pá 28.8.2015 7:03:34

                              ?????Podzim?????

                                NFishGuarD - Profil | St 26.8.2015 22:40:21

                                Ondrej.B. >> Videl jsem to zrovna vcera 8). Mini spomb mam taky, na nedium jsem to teda jeste nedal, ale na 100g "heavy" to zkousim hazet.
                                Dalsi informace pro ostatni ctenare. Mini spomb naplnenej beznyma peletama 9mm vazi cca 60g 8).

                                  NFishGuarD - Profil | St 26.8.2015 22:27:38

                                  fheavy >> Diky za reakci. Ja zas myslel hlavne na ten navijak. Pravda, ze v prutu cejtim rezervy, ale 180g bych s tim snad radsi ani hazet nechtel.
                                  To hazeni raketou "na doraz" se asi nekde projevit musi. Mozna driv, nez by kdo cekal.
                                  Prece jen to neni prehazovani 100g sestavy parkrat za den.
                                  Ted me ceka nekolika denni vyprava, tak to jeste zkusim, jakej z toho budu mit pocit. Budou tam u vody i nejaky spodaky, treba neco i vyberu 8).
                                  Jinak aby mel tento prispevek nejakou informativni hodnotu i pro ostatni, tak do midi spomba se vejde 14 kulicek o prumeru 20mm 8).

                                    Nfheavy - Profil | St 26.8.2015 19:25:28

                                    FishGuarD >> ja jsam pouzival krmnoz raketu plnou kuku na xh sportex uplne vpoho ale je to trochu jinej prut 4,20 do 240 g, zalezi na konkretnim prutu jak se pri takove zatezi chova,pri razantnejsich nahozech do dalky pri vetim zatizeni je lepsi mit vetsi rezervu,navijak je taky dulezity jelikoz je to napor,u navi tica nevim,pouzivam bud ultegry nebo slammery a ty to snasi dobre,max. zatez u feederu udavanou vyrobcem nepouzivam,radeji pouziju silnejsi pruty,vetsina prutu se zlomi prave pri nahazovani,nebo neopatrnem zachazeni,zcela vyjimecne pri zdolavani

                                      NOndrej.B. - Profil | St 26.8.2015 11:25:43

                                      FishGuarD >> Kdyz se kouknes na videa MM, ted nevim prsesne z hlavy jaky to je, tak tam haze raketu ( tu mensi mini) normalni heavyckem. Podle me by to nemel bejt problem. Ale jsou tady i zkusenejsi borci, tak ti k tomu daji asi lepsi rady :D.

                                        NFishGuarD - Profil | St 26.8.2015 10:48:34

                                        Zdravim panove.
                                        Mel bych takovej pro nekoho mozna divnej dotaz, ale zajimal by me nazor jednotlivych lovcu, jak to resi konkretni lide. Nechci z toho delat nejakou vedu, proste me jen zajima vas nazor a jak to resite vy.
                                        Mam ted nove sestavu, XH feeder 3,90cm do 180g a Ticu Scepter GTB.
                                        Jde mi o to, zda by jste pouzivali tuto sestavu pri vypravach i na krmeni midi spombem?
                                        Vazil jsem naplnenou raketu smesi pelet a vyslo mi cca 120g. Kuku + repka bude asi jeste o neco tezsi.
                                        Chytam na tom bezne 90-100g olova, nebo 80g method od Prestonu (takze plny taky cca 110g).
                                        Poridili by jste si k tomu jeste nejakej spodak a tahali to sebou na ryby, nebo na tech reknu cca dvacet raket denne, by jste pouzili to co jsem napsal nahore? Samozrejme se spodakem mohu pouzit i vetsiho spomba.
                                        Jde mi o to, abych tu sestavu zbytecne "netrapil". Samozrejme jsou to nejaky hody navic a asi po case na navijaku bude znat, ze se s tim haze o tech "par hodu" navic, nebo se pletu?
                                        Dekuji za kazdy nazor 8).

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj