S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

Nfheavy - Profil | Ne 23.8.2015 14:04:47

René >> casovy interval radsi nedavej,to je tak individualni ze se to zvrhne v uplnej paskvil

    NRené - Profil | Ne 23.8.2015 10:49:34

    Tak jsem si prošel fotky s rybama, bude to pěkně tvrdej oříšek vybrat cca 10 nejkrásnějších :-) s vědomím že máme před sebou tři měsíce dobrého chytání kapříků:-)
    No zatím jich tam je mooooooc které bych vybral :-) Asi jsem si nasejřil do bot :-))) už se těším na další.
    V září bych chtěl dát další anketní otázku, a bude zřejmě o časovém intervalu přehazování.

      NPetrZ - Profil | Ne 23.8.2015 9:20:47

      xDanielS >> Diky, az budu vecer u pocitace tak kouknu.

        NxDanielS - Profil | Ne 23.8.2015 8:10:30

        PetrZ >> Co je nízký peníz? Píšeš do fóra feedrokaprařů, zcela jistě se tu někdo najde s radou zasvědcenou :-)
        Sellior jsem v ruce neměl. Kukni po nějakým SPRO Cresta, za rozumnej peníz pěkný pruty.

          NPetrZ - Profil | Ne 23.8.2015 7:38:34

          xDanielS >> No, asi se poohlédnu po nějakým tom heavíčku za nízký peníz :-) využiju ho jak na pískovnách tak i na Vltavě... Neměl jsi náhodou v ruce Sellior Maxx Feeder?

            NxDanielS - Profil | Ne 23.8.2015 6:23:08

            PetrZ >> Mám. Díky ním jsem pochopil, že feeder je pro mě tou cestou vyvolenou :-) Měl jsem 2lb Grauvell Specialist Allround. Byly pro mě přechodem k feedrům.

              NPetrZ - Profil | So 22.8.2015 20:38:12

              xDanielS >> Ahoj, máš prosím nějakou zkušenost s těma parmovýma prutama?

                NRené - Profil | So 22.8.2015 15:00:38

                K321 >> Hlavně že si to rodinka užila :-) to se nedá zaplatit :-) a mlaďas se vyvětral a odpočinul si od počítače :-)
                Ty lysci jsou pěkně stavěný, dokázal bych si je jako 70+ představit :-) ale jak píšeš o té pubertě, budou to mít těžké :-(

                  NRené - Profil | So 22.8.2015 14:53:09

                  Pellets >> To je nádhera, velká gratulace, krasavec :-)

                    NK321 - Profil | So 22.8.2015 12:19:57 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                    René >>Dva super dny chytání v rodinném kruhu s otcem a synkem. Chytáno na Method Timár Squid Octopus + tekutý booster Olihen od Václavíka+ různé peletky a plovky -Kill Krill,Krillery ,Lake Wizard,kuku, Halibutky atd.Co nebylo do velikosti bylo do počtu . Jedinou vadou na kráse bylo pár důchodců snažících se házet do našich krmných míst (šmejdi).Je tam dost krásných lysců ale obávám se že nepřežijí pubertu. Masajů tam je dost :-((

                      NPellets - Profil | So 22.8.2015 10:01:27

                      xDanielS >> skvělý pochytání,gratulace !

                        NPellets - Profil | So 22.8.2015 9:52:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                        Jeden čerstvej,od mostního pilíře :-)
                        Nový místo a nový krmení = další K 80.
                        Vercajk pořád stejnej,pod hákem nové koření na testovačku.

                          NRené - Profil | Pá 21.8.2015 10:13:19

                          xDanielS >> Někdo do práce musí :-) ale tylo to super, nádherné ryby tam plavou :-)

                            NxDanielS - Profil | Pá 21.8.2015 8:10:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            René >> Tak. Rybačka na jeden a půl dne na Novomlýnských nádržích. Zakrmeno mléčně kašenou kuku přelitou zálivkou Scopex od Sensas, kukuřičnýma peletkama, halibutkama a boilie. Vzdálenost cca 90m od břehu. Chytán převážně method, kolega chytal za zákrmem a v něm, já v zákrmu a před ním. Akce byla brutální, rybářské Eldorádo. Pochytány desítky kapříků cca 70% 60+, několik hodin trvající orgie, kdy čas mezi záběry nepřesáhl 10 minut, "dablů" nepočítaně. Nejmenší kapr kolem 15cm a i nějaké ty 70+ se povedly. Kolega: Spro Berti Bovens 390/180, Shimano Baitrunner D, Shimano Technium 0.25, MF Korum, návazce i háčky různé. Já: Windcast 390/150, Shimano Ultegra 5500 XTC, Shimano Technium 0.25, MF Korum 60g, návazec pletenka 0.18, háček- několik vyzkoušeno, nakonec Starbaits SB2 8. V krmítku Sensas Method mix halibut pellet power, pod háčkem Mikbaits redfish 8mm feeder a spicy sausage.
                            Zajímavosti z akce:
                            1) Fotky: 61 v korum 22" a 71 v korum 26" aneb jak velikost podběráku mění velikost ryby
                            2) Druhý den jsem chytil 63 s háčkem kolegy, ryba se uřízla u břehu o slávku den před tím. Na Mlýnech? :-)
                            3) Renda chrápe.... :-D

                              NZM70 - Profil | Čt 20.8.2015 20:08:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Dnešní propršené ráno na pískárně. Způsob lovu method feeder, pod háček na vlas halibutka, red halibutka a chytilova švestka, vše 8 mm, a vždy kombinace dvou peletek pod háčkem. Do krmítka jsem dával 3 mm halibut peletky od CarpZoomu. Kapříci 50 - 62 cm.

                                NMarksman - Profil | Čt 20.8.2015 15:31:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                Včera krátka vychádzka pri vode, prút HardyMarksman Supero médium 360, navy Shimano Aero 4000, kmeňový 0,18 Colmic Pro, forpas 0,15 Fortex, krmitko FOX, priebežná montáž, krmivo Sensas karp, nástraha palety od Top Mixu 8 mm Ananás, háčik Preston PR 39 12.

                                  NDart Ness - Profil | Čt 20.8.2015 14:40:33

                                  Dušan_hp >> Ne. Všeobecně nevnadím nijak moc a už vůbec ne masivně. Ten lov má vůbec takové zvláštní specifika než co se kolem lovu amurů doporučuje. Tím že jsou nasáčkovaní v tom potopeném stromu,tak jsou tam jak ve špajzu.Takže jen tichý příchod k vodě, napíchnout kousek merun´ky (máme jeblou klávesnici,nenapíše to klasický háček nad eN) a nahodit to natěsno k tomu stromu a popřípadě přihodit dva tři kousky té merun´ky .Pak je to jen otázka času,kdy se splete. Kukuřicí ráno nepřihazuju vůbec,až po hodině nebo po hodině a půl třeba,a to ještě jen pár zrnek každou chvilku.Se stoupajícím sluncem ubývá záběrů a ke stromu se za kukuřicí začnou stahovat kapři. Špendlíky jsem zkoušel taky,ale na ně jsem záběr neměl. Mám za to,že jsou dny , kdy se do těch amurů prostě netrefím , že neudělám ani jeden záběr a jdou jen kapři.

                                    NDušan_hp - Profil | Čt 20.8.2015 14:23:37

                                    Dart Ness >> krása, vnadíš tou meruňkou dlouhodobě? Zkoušel jsem chytat pod stromem špendlíků, který šel až nad vodu a nikdy jsem tam na krásný zralý špendlík
                                    nic nechyt :(

                                      NDart Ness - Profil | Čt 20.8.2015 13:48:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Feeder Medium , průběžka z 0,30 a na háčku merun´ka.

                                        NRené - Profil | Čt 20.8.2015 9:06:25

                                        Dan pěkně řádí na rybách, tak jsem zvědav zda dá nějaké fotky těch krásných kaprů :-)))

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj