S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NxDanielS - Profil | St 29.7.2015 16:12:30

johny1 >> Já proti boilie nic nemám, jen nehážu kila do vody, nevnadím s nimi.
Obojí, method i košík..... většinou podle toho, jestli jsem zakrmoval spombem......

    Njohny1 - Profil | St 29.7.2015 14:10:51

    xDanielS >> A normálně jsi je chytal třeba s otevřeným krmítkem a metoďákem nebo jen klasicky samostatně? Asi už je nás jen minimálně vod, kde by se boilies nepoužívalo. Já aspoň o takové nevím...

      NxDanielS - Profil | St 29.7.2015 14:03:19

      johny1 >> Jop, mám kraba, ananas i red one v 10 a 14mm. Starbaits mám docela rád :-D

        Njohny1 - Profil | St 29.7.2015 13:15:16

        xDanielS >> Máš pravdu Probiotic Red One jsem chytal a máj jej doma ještě teď naložený v robin redu. Ještě mají novou Probiotic Monster crab (smrdí to jako když máš ve sklepě myši, fakt síla) a těch mám na zkoušku asi půl kila. Ještě nedávno jsem měl výborný zdroj na jejich produkty, protože za ty ceny bych to nekoupil. Asi v malých velikostech bych je mohl zkusit. Jinak spíš teď upřednostňuji pelety halibut nebo red fish v různých kombinacích.

          NxDanielS - Profil | St 29.7.2015 13:05:23

          johny1 >> Ještě k tomu boilí... Záleží na kulích, je jedno jaký mají tvar, nebo jak se jim říká. Peleta, bolie, dumbles, je to o směsi, ze které jsou. Starbaits má řadu Probiotic, asi nejrychlejší koule se jmenuje Probiotic Red One. Běžně jsem na tuhle kouli přechytával krmítkáře, kukuřice, puffiny a pod. Nevýhodou je, že tuhle kouli žere i větší cejn. Na letošek mají novinku Probiotic Pineapple, rychlá a funčkní koule, kolega ji chytá a má na ni dva krásné 15 a 19kg kapříky.

            NxDanielS - Profil | St 29.7.2015 11:25:22

            johny1 >> Díky. Potěšil moc hned z několika důvodů: třetí sumec nad metr, vláčka a taky osobáček :-)

              Njohny1 - Profil | St 29.7.2015 10:44:23

              fheavy >> určitě, díky za tipy, myslím, že to bude o zkoušení. Jinak psal jsem ti do SZ prosbu s radou, ať to tady nekazím.

                Nfheavy - Profil | St 29.7.2015 10:34:05

                johny1 >> nechcu tady vyzdvihovat nejake boili ale letos se mne podarily " nej"ulovky za prvni dve noci z celeho tydne prave na obyc.boili boss2/ olihen/ na kvalitnejsi boili jsem jich nachytal vic ale mensich/zbytek tydne/dokonce i 30 mm boili mne vzali kapri do 60,ta selekce vetsich kapru funguje tam kde momentalne jsou,ale idyz jsou tam najeti kapri do75 tak nemuzes chytnout 90 /chytam je prevazne na rece.na stojaku to bude ale podobny.takze na kratsi dobu bude nejvhodnejsi zpusob ktery pouzivas.jediny co muzes zmenit tak taktiku-treba zkusit zig-rig ,plovouci pelety apod.

                  Njohny1 - Profil | St 29.7.2015 10:15:06

                  fheavy >> Mám sice doma zbytky boilie od Starbaits a myslím že i na rychlé chytání, ale moc je již nevyužívám. Když se to vezme logicky, v našich vodách je 80 procent kapru někde mezi 4O-60 cm, 15 procent do 75 cm a zbytek tvoří ti největší. A opravdu nevěřím na pohádky , přišel jsem , zakrmil jsem půl kila koulí a za 6 hod. jsem měl 3 osmdesátky na břehu. Vím kolik museli kluci od Starbaitsu nasypat do vody a rozkrmit fleky, aby si vůbec povodili pěkné ryby i na menších revírech jelikož ta menší ryba je hodně aktivní. Nemám moc času vzhledem ke své práci a rodině, abych trávil několika denní výpravy na úkor dětí. Takže feeder je pro mě naprosto ideální....

                    Nfheavy - Profil | St 29.7.2015 10:00:47

                    johny1 >> take lahke/rikaval muj byvaly kolega ze slovenska/samozrejmne peleta+ plovka ok,ja jsem myslel neco podobnyho z rozpustnejsim boilim misto pelety.

                      Njohny1 - Profil | St 29.7.2015 9:31:21

                      xDanielS >> Gratulace, krásná ryba. Vláčák mi stojí ještě v koutě, ale na podzim ho jistě provětrám.-)

                        Njohny1 - Profil | St 29.7.2015 9:29:32

                        fheavy >> Zdarec, taky je to jedna s možností a vím, že to úspěšně aplikuješ v praxi. Já od boilisu již nějak tak ustoupil, jelikož jsem nehodlal krmit násaďáky kulama a pak čekat, jestli se tam nepřimotá něco většího. Právě pomalu přecházím zcela na feeder. Vzhledem ke krátkodobým vycházkám v trvání několika hodin a ta rybařina je více aktivní. Tahle možnost, nahodit 24 mm kouli a čekat a čekat, tím už jsem si prošel. Jenže to už mě nebaví.-). Spíše to vidím asi jen na větší peletu s plovkou, ta bude víc lákavější než boilies, popř. řetízek kukuřice apod. a druhý prut chytat aktivněji.

                          Nfheavy - Profil | Út 28.7.2015 21:30:51

                          xDanielS >> 1+++!!!

                            NxDanielS - Profil | Út 28.7.2015 21:24:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Tak jsem si dnes nad ránem odskočil trošku zavláčet, bych měl změnu od feedrování :-D

                              Nfheavy - Profil | Út 28.7.2015 16:35:59 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              kapr97 >> to bylo dobry. ..hahaha,ten muj je z reky uz jsem ho tady mozna daval v jine diskuzi akorat neni tak dobre vyfoceny k80

                                Nkapr97 - Profil | Út 28.7.2015 14:00:08

                                RK >> Až na to že to nejspíš ta stopadesátkrát chycená obluda ze soukromáku bude. Rybník Oborský - Černá Hora, aspoň bych řekl

                                  Nfheavy - Profil | Út 28.7.2015 13:01:12

                                  Luckyman >> ja taky nechcu vytvaret nejaky rozpory,pouze jsem napsal ze na ty spice pri kratkodobym chytani cumis stejne at mas na hacku cokoliv,jinak peknej kapr par nevim uz kolik /za ty roky pamet spatna/takovech mam na feeder odchytanech

                                    NRK - Profil | Út 28.7.2015 12:36:54

                                    Luckyman >> Krásnej kapr, ne jako ty stopadesátkrát chycený obludy ze soukromáků. Zakrmeno řepkou, pšenkou a kukuřičkou. Takže jsi si pěkně zachytal, chytil i velkého a nemusel jsi chrápat při chytání na boilies:-)

                                      NLuckyman - Profil | Út 28.7.2015 12:13:56

                                      Fotka je nakřivo. Ale už to řešit nebudu :-)))

                                        NLuckyman - Profil | Út 28.7.2015 12:09:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                        RK >> Souhlas. Proto to dál nebudu rozporovat. Koneckonců v rybařině by si každý měl najít to co mu vyhovuje. Nicméně i na feeder se dají chytat velcí kapři. Třeba tohle je K 86 cm. Mimochodem chycen na bonduelku a zrnko pšenice na háčku. Místo bylo předtím důkladně zakrmeno směsí řepky pšenky a kukuřičky .

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj