S feederem na kapry

Chodíte s feederem cíleně na kapry? Jaké používáte náčiní? Jaké používáte montáže, jak a čím vnadíte, co dáváte na háček nebo na vlas? Jak se vám s kapry daří? A tak vše kolem toho...
Autor diskuse: René - Profil , 16.3.2014 feeder - techniky lovu
Dále moderují: xDanielS Profil + Knedla12 Profil + Emilooo Profil + chřenovák Profil + Porty Profil + MKulicka Profil

NLuckyman - Profil | Út 28.7.2015 12:03:03

fheavy >> Já ti to nebudu rozporovat :-). rybařina je především o relaxu a pokud ti to vyhovuje tak to tak dělej.

    Nfheavy - Profil | Út 28.7.2015 11:41:41

    Luckyman >> pri kratkodobych vychazkach stejne cumis na spice at uz je tam kukurica nebo kule,pri pouziti vhodneho druhu boili muzes udelat zaber i behen pul dne a na druhy feeder se bavit s beznema nastrahama/cervi,kuku,pufi atd./takze v tom nevidim problem aspon teda ja.chodivam s xh feedery na kapry s kulama cilene treba na nekolik dni ale to uz samozrejme necumim na spice porad pridavam pipaky/na rece/

      NRK - Profil | Út 28.7.2015 10:44:38

      Luckyman >> To máš pořád dokola, nevysvětlíš, že je zbytečné chytat na boilies a při tom čučet ne špičku. Prostě nevysvětlíš. A ještě by jsi se mohl dozvědět, že s feederem proměníš ty ultrajemné záběry, které kaprák nemá šanci zaregistrovat:-)

        NLuckyman - Profil | Út 28.7.2015 10:41:28

        johny1 >> Je to o tom zda se chceš bavit při chytání s feederem nebo udělat selekci - to by boilies vyřešilo - a pak čekat třeba půl dne na jeden záběr. A o času který tomu věnuješ. Já preferuji feeder poněvadž většinou mám kratší vycházky.

          NLuckyman - Profil | Út 28.7.2015 10:36:42

          Mrakoš >> Tvoje věc. Je to o tom jak často se dostaneš k vodě a kde chytáš.
          Jednak jsou vody, kde těch větších kaprů zas tolik není - což jsem psal kolegovi. A další věc je zda má smysl pro selekci používat feeder. Já si myslím že z mnoha důvodů je pro lov větších kaprů vhodnější kaprařina. Od feederu především čekám že si zachytám a ne že budu půl dne čekat na jeden záběr.

            NMrakoš - Profil | Po 27.7.2015 19:56:44

            johny1 >> Zkus chytat na vařenou kukuřici. Ale nech ji trochu tužší. Dej tam dvě tři hrstě a už nepřihazuj. Nejdřív odchytáš pár menších kaprů, pak budou záběry ubývat a ryby se zvětšovat. A když ne tak holt zkus něco jinýho :)
            Taky mi fungovalo chytat se splávkem na propad (červy). Nevím proč, ale bylo to docela selektivní.
            Boilí a pelety samozřejmě vše vyřeší, ale když na ně nechceš chytat tak je třeba zkoušet jiný věci.

              Nfheavy - Profil | Po 27.7.2015 19:33:44

              johny1 >> zkus dat na ten druhy prut 20mmboili +16mm pop.up na panacka to potapivy dej nejaky rozpustnejsi treba boss2 zakladni rada od vaclavika k tonu vyzkousenou plovku par kulicek do pva k tomu a dej se vule boží.popripade bez az na 24 mm

                NDart Ness - Profil | Po 27.7.2015 19:09:40

                MiPo >> Chlapi,v klidu... :-)

                  NMiPo - Profil | Po 27.7.2015 18:59:56

                  Dart Ness >> Nelíbí dávají závistivci

                    NDušan_hp - Profil | Po 27.7.2015 18:57:44

                    Dart Ness >> nic si s toho nedělej, krásný kapři na podložce, super. I když budou na pánvi dám líbí :)

                      NDart Ness - Profil | Po 27.7.2015 17:11:24

                      Kura,to je v řiti - kapr na tašce-nelíbí.Podložku tahám,zabírá mi půl krosny-kapři na podložce - zas nelíbí... Přestanu fotit a bude... :-) Dělám si prdel,mě je to jedno... :-) Člověk se nezavděčí všem :-)

                        NLudoO - Profil | Po 27.7.2015 16:57:10

                        xDanielS >> Mě se stalo úplně to samý. Tolik vypnutých kaprů jsem aspoň 2 roky nezažil. Myslíš že je to háčky? Já jsem měl Gamakatsu č.6.

                          Njohny1 - Profil | Po 27.7.2015 16:36:04

                          Mrakoš >> Jsou, jinak by tam nechodili borci s boilisem apod. Nebude jich tam mnoho, ale maji zdatnou potravni konkurenci v mensich rybach.-).

                            Njohny1 - Profil | Po 27.7.2015 16:34:33

                            Luckyman >> Cau, prave ze je tam spousta mensich kapru mezi 40-50 cm. Nevyhoda, ze zatim jsem chytal jen na jeden feeder a druhy lehky kaprovy prut s malou plovouckou. Udelam i na to zaber, ale stejne velikost neprekroci 50 cm:-). A na boilies se mi nechce cekat na zaber, od boilisu jiz nejak tak ustupuji. Spise to vidim tak, ze jakmile bude i druhý feedr, budu chytat mimo zakrmené misto jen treba s vetsi peletou a bez krmeni. Kdyz tam najedou ryby, tak je to celkem rezba.-).

                              NDart Ness - Profil | Po 27.7.2015 14:25:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Tak dneska od 6 do 13 hodin.Pár kapříků,špičky ohýbali parádně.Všichni na vařenou kukuřici.Aj podložku jsem vyštrachal :-)

                                NMrakoš - Profil | Po 27.7.2015 13:40:00

                                johny1 >> A jsou tam větší kapři?

                                  NMrakoš - Profil | Po 27.7.2015 13:37:33

                                  Luckyman >> Až se ti to omrzí, začneš selektovat. Chytat 20 kapříků za vycházku, to by mě omrzelo hodně rychle.

                                    Nchřenovák - Profil | Po 27.7.2015 9:51:50

                                    René >> tak at ti pekne utika😂

                                      NLuckyman - Profil | Po 27.7.2015 7:23:38

                                      johny1 >> Nevím zda ti mohu radit když to tam neznám. Ale mám svůj oblíbený revír na Vysočině a teď přes léto tam chytím za vycházku 20 - 30 kaprů ale taky málokdy přes 50cm. Prostě v některých revírech ti menší převažují.
                                      Možná by pomohlo přejít na boilies - ale je otázka kolik je v takových revírech těch větších cílových ryb.
                                      Já si spíše chci zachytat a pobavit se a na to je feeder ideální. Proto bych byl trpělivý byvil se s rybami co chytám a on občas nějaký větší připlave:-)

                                        NxDanielS - Profil | Ne 26.7.2015 20:56:07

                                        Dnes ránko-dopolední chytačka na šestce. Tak pěkný a vypasený sluníčka jsem dlouho neviděl. Jinak velký zklamání z háčků od Foxu. Tolik kapříků, co se mi vyplo, to jsem ještě nikdy nezažil.

                                          Červené karty: jurasoft, rover, RK, chose1201, Willow, Petas TT, rubys, Staryfoter, MV, sachlj