- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Za udání pytláka povolenka zdarma
Již delší dobu zde na webu dochází k popisování situací, kdy rybáři byli svědky ať hrubého porušení BP nebo pytlačení. Myslím, že rybáři, kteří jsou v této situaci, mají buď strach a nebo je jím to jedno. Myslíte, že by bylo motivující a na druhou stranu "staršák pro nepoctivé rybáře", kdyby MO dala dotyčnému rybáři jako odměnu povolenku na další rok??? Jako kriterium bych bral, že se prokázalo dotyčnému rybáři, že jednal zvlášt hrubým způsobem a nebo přímo pytlačil (škoda nad 5000 kč).Myslíte, že by tato skutečnost snížila počet přestupků ?
A) ANO56%
B) NEJSEM SI JIST4%
C) NE15%
D) LIDI NEZASTAVÍ NIC 25%
Od 7.3.2014 hlasovalo 268 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
kaly - Profil | Pá 7.3.2014 11:15:06
kuta - Profil | Pá 7.3.2014 11:11:00
šmudla007 - Profil | Pá 7.3.2014 11:04:30
situace 2: ty jdeš něco vyřídit s darebákem, nenecháš se zrubat, nezrubeš ani darebáka, nikomu se nic nestane, darebák vyhrožuje zabitím lámáním ruk noh.. nikdo nic neviděl, darebák + tři další darebáci vymyslí příběh. Nejdou obvinit z křivého svědectví. ty za dobrotu zaplatíš pokutu.
No nezabij bys je, aby byla situace nikdo nic neviděl, nikomu se nic nestalo, pokutu nemá nikdo dát komu?
Situace 3: ty někomu nadáváš, on tě zrube, přijdeš na policici , ,máte svědky víte kdo vám to udělal, odloženo nic se nestalo, všecko v pořádku, protože tě zrubali oprávněně.
Taková je situace v tomhle státě. Máš povinost se nechat zrubat, nechat si vyhrožovat, a nebránit se aby to nebyla nepřiměřená obrana. Obráceně to ale nefunguje.
nofish - Profil | Pá 7.3.2014 11:02:59
20 kaprů, nad 10kg, pokud jsou uloveni podle pravidel, neznamená nic. Někdo je sežere, někdo pošle na soukromák (za prachy, chlast?), někdo smění za pivo v hospodě. S tím nic neuděláš, je to o svědomí každého jedince. Pokud jsou upytlačení, tak to smysl má. 200kg je přes 10 000. V případě že má takový pytlák podmínku, nebo něco tak, je v pr....
Ale pořád nechápu princip udávání za povolenku. Když je někdo slušný a nic mu v tom nebrání, tak je normální zasáhnout. Je věc jedince, jestli pytláka nakope do zadnice a nebo zavolá policii.
Anýzový dědek - Profil | Pá 7.3.2014 10:54:55
Pepřák nebo tyčka též mohou být hodnoceny jako nepřiměřená obrana., pokud jej za nadávky třeba zrubeš do bezvědomí...:-D
Takže vše má své pro i proti.
Malda512 - Profil | Pá 7.3.2014 10:52:59
nofish - Profil | Pá 7.3.2014 10:49:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
A na nějaké "ceny za trofejní ryby" zapomeň. Věřím tomu (stále), že to průměrný právník smete ze stolu díky ceně rybího masa, ne ryby jako sportovní pomůcky.
K převážení se nevyjadřuji. Pokud je tam K70, udělal jsi dobře, ale doufám, že stejně tak budeš volat policii i na někoho kdo takovou rybu okamžitě po ulovení nepustí a bude ji válet po podložkách, nebo dokonce ve vezírku, než si připraví foťák. Dopouští se totiž toho samého.
Když bude někdo pytlačit, zavoláš policii. Když bude vkrádat poštu, zavoláš ji také. Je to zcela normální chování. Ale vymýšlet "jak někoho bonznout za povolenku", je fakt zajímavé. Už proto, že by to mohla být "legrace" a zajímalo by mě z čeho by se ty povolenky financovaly. Už teď nejsou prachy na nic.
FRANK71 - Profil | Pá 7.3.2014 10:47:10
honzin2236 - Profil | Pá 7.3.2014 10:45:41 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Malda512 - Profil | Pá 7.3.2014 10:45:32
Malda512 - Profil | Pá 7.3.2014 10:42:37
Martík - Profil | Pá 7.3.2014 10:38:31
Jinak tahle otázka je zbytečná, pochybuju že takové změny by pronikly rigidníma strukturama Svazu. Autorovi a vášnivě přispívajícím doporučuji jít si zachytat a den se dívat do vodní hladiny. Ono to uklidní a upokojí duši.
sumec 1950 - Profil | Pá 7.3.2014 10:22:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Dawemaster - Profil | Pá 7.3.2014 10:05:59
šmudla007 - Profil | Pá 7.3.2014 9:56:41
Komise MO nebo kárná komise ˇMRS či ČRS není soud, těm by video asi stačilo jako důkaz taktéž.
Důkazy svědci jsou podstatní, falšovat videozáznam kůli třem kaprům v batohu? RS jako důkazy při odebrání povolenky taky udělá fotku nebo doloží záznam v osobní videokamery aby bylo jasné proč a za co a komu odebrala povolenku, kdyby nestačil zápis.
Jinak představ si že já jsem zaplatil už dvakrát pokutu za to, že proti mě lživě vypovídali.. já jsem svědky neměl protože se báli svědčit. Videozáznam by mi pomohl určitě ke spavedlnosti.
Pytláka skopnout do vody nebo přetáhnout holí a jít pryč, volat policajty je zbytečnost. Akorát teda musí být člověk připraven odrazit protiútok hrubé síly (krýt si záda).
S občanským zákoníkem ti u vody každej lump vytře zrak. Ten ještě nikdy nikoho neochránil. Pepřák nebo tyčka poskytuje mnohem větší ochranu než ten zákoník.. v praxi a tehdy když je potřeba.
bariball - Profil | Pá 7.3.2014 9:40:25
Anýzový dědek - Profil | Pá 7.3.2014 9:33:59
šmudla007 - Profil | Pá 7.3.2014 9:30:21
Pytláci bez povolenky by se nehlásili ale rovnou zakopávali v bažinách.
Anýzový dědek - Profil | Pá 7.3.2014 9:28:43
Jinak ono, pokud zavoláš PČR na podezření z pytláctví, tak než k tobě dojedou, tak je pytlák i s úlovkem někde za kopečkama. Fotit jej nesmíš a natočit také ne bez jeho svolení.
Kde to žije - všechna témata
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StRybáři vs ochránci přirody 79
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StStaré Česke rybářské vybavení 398
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 46
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StPoradna: Sumcařina 2572
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...










