- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Za udání pytláka povolenka zdarma
Již delší dobu zde na webu dochází k popisování situací, kdy rybáři byli svědky ať hrubého porušení BP nebo pytlačení. Myslím, že rybáři, kteří jsou v této situaci, mají buď strach a nebo je jím to jedno. Myslíte, že by bylo motivující a na druhou stranu "staršák pro nepoctivé rybáře", kdyby MO dala dotyčnému rybáři jako odměnu povolenku na další rok??? Jako kriterium bych bral, že se prokázalo dotyčnému rybáři, že jednal zvlášt hrubým způsobem a nebo přímo pytlačil (škoda nad 5000 kč).Myslíte, že by tato skutečnost snížila počet přestupků ?
A) ANO56%
B) NEJSEM SI JIST4%
C) NE15%
D) LIDI NEZASTAVÍ NIC 25%
Od 7.3.2014 hlasovalo 268 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
2x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
NPetan600 - Profil | Pá 7.3.2014 7:59:40
NOG - Profil | Pá 7.3.2014 7:40:31
NPETLOV - Profil | Pá 7.3.2014 7:33:18
NSiven Polní - Profil | Pá 7.3.2014 7:29:03
Na straně druhé - v tom Améru tě může obyčejný občan zatknout (!).
Tady se většinou zmáháme leda na účelové bonzáctví - a nejvíc kejhají potrefené husy - rozuměj ti, kterým sedneš/stoupneś na flek atd....
"Včasný" příjezd policie, soudy, svědčení, vyražené zuby, kamarádšofty starejch RS pardálů - tohle nevychová svědomité občany, ale pouze skuhrající sběř anonymních "hlásičů".
Jinak k otázce - jsem RS, povolenku si platím. Za bonz povolenka mi ale přijde jako něco, co se s morálkou míjí obloukem.
Bonzujme zadarmo, z přesvědčení třeba... protože kde není žalobce, není soudce. Bohužel.
Jo - historka:
Když jsem zdravě sprdnul kluky, kteří lovili na pstruhovce před jejich domem čeřenem (den po vysazování pstruhů) , tak přilítl jejich tatík, málem mě shodil ze Simála, a chtěl volat policajty. Zklidnil se, až když jsem mu navrhl, že je zavolám já. Ano - byla to moje chyba - nešel jsem na kontrolu, neměl jsem placku na místě šerifské hvězdy, nýbrž v dokladech...
Ale je to jedno - nadával jsem jim jako občan, jako rybář. A hle - obranou proti zdravému seřvání (a bylo to hlasité spíš kvůli tomu, abych přeřval jez) je odvolávka na policii.
Jako moji kluci sice pytlačí, ale nějakej kašpar na ně nebude před mým barákem (!) řvát -
ťuky ťuk 158...
Takže bacha - pytlák volá poldy. Host vyhazuje vrchního. Nová doba...
Naleš vavřina - Profil | Pá 7.3.2014 7:01:56
Spíš než udávat by si se měl podílet mezi rybáři na budování respektu a úcty k přírodě a budiování povědomí, že právo rybolovu je výsadou a to dočasně udělenou.
Ale jinak ti rozumím : "Udávat by se nemělo, ale hlásit se to musí!"
Nhonzin2236 - Profil | Pá 7.3.2014 6:58:05
NSiven Polní - Profil | Pá 7.3.2014 6:00:30
Naši bonzáci by se jako bonus naučili krást záchodová prkýnka a používat koše na použitý toaleťák.
Hail to mother Russia...
Nzaplosak - Profil | Pá 7.3.2014 5:03:36
NMartík - Profil | Pá 7.3.2014 3:04:01
Fakt myšlenka, která nevede k ničemu. Jedině k větší nevraživosti mezi rybáři anebo naopak k tomu, že se bude porušovat kolektivně a možná i organizovaně.
Njirisyky - Profil | Pá 7.3.2014 2:42:36
NSven - Profil | Pá 7.3.2014 1:40:31 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
"Udavačství" není zdaleka jen české specifikum a minulorežimní už vůbec ne, jak se někteří kolegové mylně domnívají.
Může být, že v příštím režimu bude za udavače prohlášena i současná RS, zatímco pytlák dostane medaili za 4. odboj. To si dovedu docela dobře představit...nic nového pod sluncem, viz třeba zde zmiňovaná PSVB.
Nejprve zhanobená a hleďme, hleďme náhle znovu přichází do kurzu
http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/do-ulic-se-vrati-pomocnici-strazniku-ve-vestach-20120515.html
http://www.kolin.cz/Pomocnici-odlehci-mestske-poli...
Kdybychom nebyli vždy turečtější než Turci a viděli si na špičku vlasního nosu, jistě by nám neuniklo, že ve světě to je zcela běžná instituce http://agency.governmentjobs.com/modesto/default.cfm?action=viewclassspec&ClassSpecID=57192
Např. v USA je "udavačství" běžná norma http://www.podnikatel.cz/clanky/v-usa-dostavaji-udavaci-az-milion-dolaru/
A třeba na Angličany už vůbec nemáme....http://anglie.hedvik.com/anglie-narod-udavacu/
http://www.czechfreepress.cz/tema-tydne/stat-uz-brzy-muze-ukrast-i-vase-dite-ctete-desive-pribehy-o-odebirani-deti-ktere-se-opravdu-staly.html
NMAXXSKATER - Profil | Pá 7.3.2014 0:41:38
NDrápal - Profil | Pá 7.3.2014 0:22:27
NDrozďák - Profil | Pá 7.3.2014 0:03:33
NHlinomaz - Profil | Pá 7.3.2014 0:02:29
Nvenca1 - Profil | Pá 7.3.2014 0:00:44
NDrozďák - Profil | Čt 6.3.2014 23:58:55
NSaimon - Profil | Čt 6.3.2014 23:48:10
a pokud by bylo udavačství odměňováno tak bych nechtěl vidět jak to u té vody dopadne....
Co sem tak slyšel tak hodně členů RS na to kálí protože každá sebraná povolenka je pro ně v současné době velká administrativa a často i dojíždění na svaz k přestupkové a mnohokrát bez výsledku. Změnit by se mělo něco jinýho a hlavně myšlení lidí aby RS nebyla potřeba
Kde to žije - všechna témata
5:58NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 41
2:11NHlídač slev eshopů 751
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic













