- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Abu - Garcia 5000 FSX nebo Okuma Long bow
Chci si koupit nove navijaky a nemuzu se rozhodnout, co by jste vybrali vy. Pripadne by jste volili jiny? Chci baitrunner a cenu okolo 1500Kc.
Diky
Diky
Autor diskuse: FreeGAme - , 15.8.2004 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
12 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NFugas | Út 17.8.2004 10:12:28
Podle toho co tu čtu mam asi vyjímečný štěstí. Vlastnim Abu Cardinal Pro T1000F a ani po 6 letech používání při přívlači nemám důvod ho měnit. A to mu nevěnuju(krom toho že z něj párkrát do roka ometu starym kartáčkem na zuby písek) žádnou údržbu. Vše funguje jak má.
Npupak | Po 16.8.2004 17:27:12
ABU byl pojem v 70 letech min. stoleti co z toho zbylo po pripojeni - Garsia jsi se asi dozvedel z minulych prispevku. Co delaj ve Svedsku tak ma asi jeste kvalitu to ostatni je spotrebak za vic penez...
NSalám - Profil | Po 16.8.2004 17:14:05
Abu neznám, long bow jw starej model, koupil bych spíž Okuma Interceptor, stojí do 1.500 a za ty prachy asi nebude špatnej.
NMilan B. | Po 16.8.2004 11:46:50
Abu Garcia 4000 (?)- hrůza děs. Brácha si pořídil na přívlač vláčecí speciál za 3 500,- a do roka o do dne odešlo vše !!! Rolnička se zařezala, převodové soukolí byly jeno šrot a piliny, přklapěč nefungoval, klika se rozpadla. A to jsem vše důkladně promazal. Na tuto značku jsem v navijácích totálně zanevřel. Na okumu mám v této cenové relaci určitě kladné hodnocení, doporučuju.
Nhraji - Profil | Po 16.8.2004 8:20:04
Mám Okumu velikosti 50 a jsem s ní spokojený. Citlivá brzda, 5 ložisek a bytelná konstrukce.
NFreeGAme | Ne 15.8.2004 21:43:57
Jak to tak pozoruji tak asi Abu uz je passee a objevuje se GULL, takze GULL nebo OKUMA?
Nevi nekdo kdo prodava ty GULLy na netu?
Nevi nekdo kdo prodava ty GULLy na netu?
NStoupa | Ne 15.8.2004 19:09:24
S temito navijaky nemam zkusenost, ale muzu porovnat jine - ABU CD6 4000 vs OKUMA Epix. Mam oba navyjaky asi 3 roky, abu o neco malo dele a Abu uz bych si NEKOUPIL. Okuma absolutne v pohode, Abu 2x rocne v servisu. ABU stalo 4900, okuma 2100. S obema navijaky hodne vlacim a beru je i do Norska. Co se tyce znacky, tak bych sel asi do Okumy, ale porovnavam tady jine typy navyjaku.
NVojta | Ne 15.8.2004 19:00:51
Mohu ti doporučit Gull 1060 - je to velice kvalitní naviják za přijatelnou cenu. Okuma není špatná ale ve výbavě má jen jednu náhradní cívku (Gull má dohromady 3 cívky - z toho 2 jsou kovové). Šel bych jinak do Okumy pokud se rozhoduješ jenom mezi těmito dvěmi navijáky.
Nrudolf - Profil | Ne 15.8.2004 15:41:53
Abu se hodně zkazila. Udržela si pouze cenu. Také nekupuj Sanger. Můžu doporučit GUL s baitrunerem . Mám velikost 1060 tj. 10 ložisek a +100m/0,6mm. Stál cca 1450,-Kč
NFreeGAme | Ne 15.8.2004 13:33:21
Diky Icemane, na tu Okumu jsem zatim nic spatnyho nenasel a Abu byla dobra znacka jenze kdysi a u navijaku nevim co muzu cekat. Pisu si plus bod k Okume :)
NIceman | Ne 15.8.2004 6:08:17
Mám tu okumu už 3 roky a je v poho. Za tu cenu je dobrá, ale já nejsem kaprař, používám jí na druhém prutu jako doplněk k feederu nebo plavačce, takže nedostává tak do těla jako u čistokrevných kaprařů. Má dobrou brzdu, kovovou cívku, 6 ložisek, trošku semtam nějaký vůle. Je to takovej těžší mohutný "kombajn", který asi dost vydrží, ale není tak precizně vyveden jako dražší navijáky. Pokud jsil kaprař tak bych radil poohlídnout se po něčem kvalitnějším - bohužel dražším. I když na druhou stranu má ta okuma 3 roky záruku. To abu vůbec neznám.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
10:36NATTs hlásiče a ATTx příposlech 522
10:22NKrátkodobá kaprařina x 9906
10:06NLabe fishing store 14
NeNHarrison - vše o této značce 3721
NeNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8051
NeNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NeNKyjský rybník, Džbán 50903
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.CCAM Hruškov léto
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme cestovku
CA HITRA
Naše cestovní kancelář nabízí autobusové a individuální zájezdy na rybaření ve středním Norsku, v rybářsky vyhlášené...













