- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kapacita retronavijáků - koleček
Prosím pány retrorybolovce o vyjádření: jak plnit kolečka, myslím co do kapacity, protože je mi jasné, že ukládání vlasce na kolečka není tak ideální jako u navijáků smekacích. Speciálně mne to zajímá u otočných koleček, kde je žádoucí téměř plná kapacita.
Autor diskuse: Laďa K - Profil , 19.2.2014 všeobecné - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
10 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
N: vydrák - Profil | Pá 21.2.2014 18:11:45
Laďa K >> Moje zkušenost je opačná a tedy taková.
U smekacího navijáku je nutné mít cívku plnou.To tady probírat netřeba,tam je to daný.
U otočného navijáku je třeba mít cívku taktéž plnou,neboť při nahazování je princip totožný jako u smekacího navijáku a to takový,že vlasec jde přes hranu - v tomto případě kolečka.
Ovšem u klasického jednoduchého navijáku není potřeba plnit jej vlascem do plna.Já plním kolečka do cca 1/2 kapacity.Je to dostačující,mám to vyzkoušený u mnoha druhů retro koleček.
Upozorňuju,že s takovou sestavou chytám v příbřežních partiích,nevyvážím 100m na kapra.-)
Muškařský naviják plním do plna s podmotávkou.
Petrův zdar
U smekacího navijáku je nutné mít cívku plnou.To tady probírat netřeba,tam je to daný.
U otočného navijáku je třeba mít cívku taktéž plnou,neboť při nahazování je princip totožný jako u smekacího navijáku a to takový,že vlasec jde přes hranu - v tomto případě kolečka.
Ovšem u klasického jednoduchého navijáku není potřeba plnit jej vlascem do plna.Já plním kolečka do cca 1/2 kapacity.Je to dostačující,mám to vyzkoušený u mnoha druhů retro koleček.
Upozorňuju,že s takovou sestavou chytám v příbřežních partiích,nevyvážím 100m na kapra.-)
Muškařský naviják plním do plna s podmotávkou.
Petrův zdar
NLaďa K - Profil | Pá 21.2.2014 18:00:44
Pánové, děkuju za fotky. Zajímá mne, kolik toho vlasce tam dáváte. 1 cm pod okraj nebo více? Zvláště u toho otočnýho mne to zajímá, protože jsem četl, že má být co nejplnější a na druhé straně ukládání vlasce není ideální - ve srovnání se smekacími navijáky.
Dále používáte podmotávku, nebo to řešíte nějakou vložkou? Zdá se mi, že ta kolečka i v menších velikostech spolknou toho vlasce docela dost. Prosím poraďte.
Dále používáte podmotávku, nebo to řešíte nějakou vložkou? Zdá se mi, že ta kolečka i v menších velikostech spolknou toho vlasce docela dost. Prosím poraďte.
NLaďa K - Profil | St 19.2.2014 17:39:35
Pánové díky, videa jsou pěkný.Ale pokecání je pokecání. Doufám, že se to rozběhne.
Npepson - Profil | St 19.2.2014 17:05:38
Laďa K-Pokiaľ chápeme pojem "kolečko" zhodne,tak skús pozrieť sem
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=637698
Je tam kopa praktických rád ohľadne nahadzovania,vhodných prútov,vlascov atď. (teda pokiaľ tú diskusiu nepoznáš ;-))
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=637698
Je tam kopa praktických rád ohľadne nahadzovania,vhodných prútov,vlascov atď. (teda pokiaľ tú diskusiu nepoznáš ;-))
Nlevhan - Profil | St 19.2.2014 17:03:26
zdravim je tu nebo na youtube par videi kde najdete odpoved upone na vse
https://www.youtube.com/watch?v=klHm_daPdjQ
https://www.youtube.com/watch?v=klHm_daPdjQ
NLaďa K - Profil | St 19.2.2014 16:31:28
Vážení kolegové, i když už mi loni zaklepala na dveře šedesátka, musím se přiznat, že chytání na retrovercajk, resp. s kolečky je pro mne naprosté novum. Jako cca dvanáctiletý kluk jsem viděl spolužákova otce na kolečka chytat, leč tehdy jsem se o to nezajímal.Pamatuji si pouze, že p. Havlíček měl ty kolečka dvě: jedno klasické a druhé otočné.S otočným nahazoval normálně, u toho druhého - klasického to měl navázáno na mlaskačku. Kostku chleba tak 5x5x5 cm namočil ve vodě, aby byla těžší, na zem před sebe vysoukal z kolečka patřičné metry vlasce a nahodil.p.Havlíčka už se na to zeptat nemohu, proto se ptám vás všech, co s těmito kolečky chytají, to abych neumřel blbej. Ne, je to jinak. Velmi mne to láká a protobych rád od vás pochytil co nejvíc fíglů: kolik silonu na kolečka dáváte, jak silný, jaké rybolevné způsoby jsou pro kolečky nejvhodnější.Na co dát pozor, jak velké olovo apod.Je mi jasné, že pokud budu chytat třeba na káču s rybkou, je váha dostatečná, aby se kolečko roztočilo a spíš se /jako u multiplikátoru/ musí dobrzďovat.Prostě pište o retrorybolovu a pochopitelně to nemusí být jen o těch kolečkách. Všem děkuju.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
ÚtNRybáři vs ochránci přirody 68
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNStaré Česke rybářské vybavení 394
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
ÚtNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtNLabe fishing store 19
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...















