MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

V revíru je vnadění povoleno jen v krmítku udice.

Zdravim pánové,

při prostudování MP revírů jsem se u revíru našeho MO setkal s dodatkem: "V revíru je vnadění povoleno jen v krmítku udice."

Schválně se na to půjdu na MO zeptat ale zajímal by mě váš názor. Jedná se o to, že je v revíru nedostatek dravců a přemnožená bílá ryba. Psal jsem i dotaz na ČRS zda má být toto bráno tak, že je zakázáno použití například PVA punčoch a sáčků. Podle nich to opravdu tak vypadá, že kromě "krmítka" jinak vnadit nelze a mám se zeptat na MO.

Problém i vidím v tom, že pokud by řekli punčocha a sáčky jsou ok jak by toto vzala RS? Například jsem se nikde nedočetl přesné definice z čeho a jaké parametry má "klasické" krmítko mít? Nelze pak za krmítko brát i váleček PVA? (klasická úvaha).

Předem díky za reakce.

Autor diskuse: Acros ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 14.2.2014

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N FOUSATEJ HAT - ® Út 5.5.2015 17:34:58
Vašek74 >> Krásný závitky :-)
N Vašek74 - ® Út 5.5.2015 15:54:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
FOUSATEJ HAT >> Zdar, balil jsem se na výpravu a kdo nezná PVA si myslel že budu mít dobrou sváču-nějaké závitky......Jinak dodnes mnoho "krmítkářů" neví nic o PVA , tak to prostě je.Jak říkáš - jako Tvůj děda. Já bych osobně klidně punčošky použil, i když pokud někdo jde na násaďáky tak je to asi škoda.Pokud chci někde více zakrmit krmelcem, mám obr krmelec z veliké natáčky - vezme fakt hodně rozměr cca 45mm x 80mm - je to "kremrole jak kráva".Ať se daří.....
N nofish - ® Po 17.3.2014 16:20:12
CoDu >> Víš jak se pomáhá vodě, pokud jsem o vnadění, když už? Například takto - "Na revíru platí zákaz vnadění." Případně "Na revíru platí zákaz vnadění od datum X. Y. do datum X. Y. (včetně)." A ne že krmítko jo, ale rukou ne. Budu 5m od břehu na plavanou zakrmovat krmítkem? Absurdní.
To jako fakt. Polovičaté zákazy ukazují na to, že BP tvořil někdo "kdo se v tom fakt vyzná".
N CoDu - ® Po 17.3.2014 16:14:13
Je to jednoduchá, smysluplná, dobře míněná snaha, jejíž cíl je čitelný - pomoci vodě a né omezování rybářů a každý trochu rozumný člověk by ji tak měl chápat. Bohužel se vždy najde pár šťouralů, kteří musí kvůli takovéto drobnosti znechutit práci MO.
N nofish - ® Po 17.3.2014 15:53:18
Acros >> Alespoň vidíš, co za paskvil tam vymysleli. Jestli je tam napsáno "jen v krmítku udice" tak pva není krmítko. Ať ti tam dopíšou PVA. Kdybys to měl brát vážně. Akorát nevím jaký je rozdíl v tom vzít si decku krmítko a na desetkrát to tam hodit, nebo jestli hodím dvakrát raketou...
Zapamatuj si to a až bude soutěž o absurditu roku, tak to tam dej :-)
N FOUSATEJ HAT - ® Po 17.3.2014 15:52:24
Acros >> spíš to právě vymyslel člověk, kterej to PVA nezná, třeba jako můj děda :-) koukal na mě jako na blba když jsem měl v punčoše peletky :-) Je to stará škola a nikdy se s tim nesetkal no :-)
N smola75 - ® Po 17.3.2014 15:39:40
Jeden plavačkář mi vyprávěl jak ojebaval zákaz krmeni jinym způsobem než krmítkem součástí udice. Navázal na prut doma udělaný pullitrovy krmitko položil ho do vidlicek, a házel tam ty krmelce ručo. Takhle si zakrmil na bič, a nikdo mu nemohl nic říct, protože nebyla určena maximální velikost krmítka a ani to, že se musí nahazovat prutem. Takže když někdo chce ojebávat tak si způsob vždycky najde.
N Acros - ® Po 17.3.2014 15:09:41
Fishky >> Viz můj předposlendí příspěvěk níže. Právě že od předsedy MO mi na schůzi bylo řečeno, že PVA materiál "JE" povolen.
N Fishky - ® Po 17.3.2014 15:06:22
Acros - >> Jak se nejčastěji krmí? Krmítkem. Jaký způsob krmení je zakázaný? Všechny ostatní... Komu to hraje do karet? No krmítkářům, ano těm, co tenhle nesmysl schválili na MO. Takže bych ho dodržoval, páč někdo to takhle chtěl a moderní trendy se mu nezamlouvají.
N Acros - ® Po 17.3.2014 14:59:30
FOUSATEJ HAT >> Mě jde právě o to. A tady se mi to ukázalo, že ano, pravidla jsou daná a psaná ale evidentně příliš všeobecně a neurčitě. Mě nedělá problém method mix naplácat na olovo a použít jako krmelec ovšem je psáno pouze krmítkem ale vlastně se PVA použít může.
N FOUSATEJ HAT - ® Po 17.3.2014 14:53:33
Acros - >> Je to divný, ale každopádně když budeš krmit s PVA tak můžeš dycky říct že chytáš bez krmelce :-)))))
N Acros - ® Po 17.3.2014 14:49:12
Rád bych to rozlouskl. Ptal jsem se tedy na členské schůzi našeho předsedy. Přítomen byl i členy rady, zástupce pro SÚS pan Jan Šmíd. Bylo mi řečeno že PVA materiál "JE" povolen. Zakázáno jest krmící raketa, krmení rukou popřípadě lopatkou a podobně. Mám i takovýho čucha, že to je kvůli tomu aby zbytky krmení (šrotu a podobně) po ukončení lovu neskončily ve vodě.
N Murmandam - ® Po 10.3.2014 18:27:03
Drtic21 >> no já nevím, jen jsem ho prolistoval, ale čtu tam, źe přikrmování ryb v rozsahu který zkonzumují je povoleno a není třeba povolení. A že by seznam nebezpečných látek v přílozeobsahoval látky z krmných směsí se mi taky moc nezdá.
N Hunter 1 - ® Po 10.3.2014 17:40:20
Chápu to tak že můžeš krmit pouze s udici,ať už krmítko nebo PVA.
Nechtějí krmit kobrou,člunem,zav.loďkou,rukama atd...
N knik-licht - ® Po 10.3.2014 17:02:06
Tady tato věc s tím krmítkem má tu podobu že šlo o čistotu vody a krmivo se ve vodě kazilo tím zhoršovalo její kvalitu. Problém s tím má povodí ale RS nám to toleruje. U vás se musíte zaptat jak na to. U nás na to kašlou. Zákaz, nezákaz.
N Jarda Š. - ® Po 10.3.2014 16:50:12
Acros - >> Použití PVA punčochy je sporné, spíš bych se klonil k tomu, že by možné bylo, ale nejlepší bude se pro jistotu zeptat u uživatele revíru. Smyslem ustanovení je nepochybně omezit krmení tím, že rybáři ho do vody nebudou házet jinak než prutem společně s nástrahou.
N Drtic21 - ® Po 10.3.2014 16:00:39
Pokud byste si pročetli zákon o vodách, nalezli byste tam paragraf, kde při dodržování plné dikce by jednoznačně znamenalo, že chytat lze jen na holý háček, neboť ani žížala není vodní tvor a tudíž ve vodě nemá co dělat. Teď k onomu dotazu. Je přirozenou vlastností člověka českého, že pokud mu kdokoliv cokoliv zakazuje, hledá způsob jak to obejít. Je-li psáno krmítka, tak jsou jednoznačně myšlena krmítka a žádné punčochy, rakety a další vymoženosti. Na jednom našem revíru si majitel vymínil žádné vnadění a zakrmování. Tudíž na cedulích je napsáno právě pro takové spekulanty, že je zakázáno krmení a vnadění jakýmkoliv způsobem, včetně používání krmítek. To už se okecat nedá.
N matto - ® So 15.2.2014 23:10:23
ja si myslim že pva mozes použiť ved do krmitka asi pelety alebo boilies nenatlačiš
N hraji - ® So 15.2.2014 18:43:36
Otázka a vlastně většina diskuze jen ukazuje na známý fakt. Neumíme přijmout fakt, že jsme členové nějakého spolku, máme schválena nějaká pravidla, a těmi pravidly se máme řídit.
Ano, rozhodnutí je možná nedokonalé, ale je to rozhodnutí, které bylo schváleno způsobem, který je v pravidlech vyžadován (Stanovy a jednací řád) a tak by jej měli všichni respektovat.
Co chtěl asi ten, kdo vydal toto nařízení, vlastně dosáhnout? Co bylo záměrem tohoto omezení?
Já tomu rozumím tak, že cílem bylo omezit vnos závadných látek (rozuměj vnadících směsí) do vody v revíru na množství, které tam lze dopravit pomocí krmítka. Bez rozlišení, zda má být krmítko olověné, železné, zelené, modré či plastové. Nešlo o to stanovit exaktně typ krmítka, to bylo tomu kdo rozhodoval ganz egal, šlo o to, omezit vnadění. Opět přehlédněme zákonnou úpravu, která de facto činí z tohoto zákazu nadbytečný akt. Ale šlo o omezení vnadění, o nic jiného.
A naprosto v duchu našeho přístupu ke všem předpisům se zde již vymýšlí, že pomocí PVA se tedy krmit může, když to není krmítko.
A tak bych jen navrhl všem, kterých se to týká. zamyslete se nad smyslem a cílem toho zákazu a zkuste jej naplnit. Bez kliček a vymyšleností, jak to obejít. Prostě tak nějak chlapsky přijmout fakt, že by se tam mělo krmit méně.
N zdeko - ® So 15.2.2014 18:15:37
Acros - >> Když to tak vezmeš tak PVA je svým způsobem taky krmítko, byť dočasný. A kdybys náhodou potkal přehnaně uvědomělého strejdu z rs, ať Tě dokáže žes tam původně měl PVA,
N nofish - ® So 15.2.2014 16:32:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
fishryhan >> jo, skoro každý primitiv ví, co ej to krmítko. Ovšem dělat zákazy, i příkazy, které nemají defakto žádnou oporu v legislativě, je "zajímavé". Buď doslovně zakážu vadit (jakkoli), nebo nevymášlím kraviny. Stejně to lidi obejdou tak, že nakrmí a pak teprve zapíšou docházku a vytáhnou pruty. Děje se to zcela běžně a nikdo jim nic udělat nemůže. Snad jedině že by tam přiběhl někdo s tím, že hážou do vody "bordel" a tím zhoršují její kvalitu.
N tekara - ® So 15.2.2014 9:49:45
Chodím na vodu, kde tohle platí již několik let. Za tu dobu jsem byl kontrolován RS asi desetkrát. S PVA nikdo z nich problém neměl. Takže bych se toho opravdu nebál.
N fishryhan - ® So 15.2.2014 9:32:04
tvistr >> máš pravdu ,ale takové věci jdou mimo nás my můžem řešit akorát ty krmítka :))).......jinak večer češi do toho
N retrívr - ® So 15.2.2014 9:14:25
tvistr >> Tomu rozumím.
N tvistr - ® So 15.2.2014 9:13:02
retrívr >> ono se stále něco vymýšlí a většinou je to vymyšlené tak aby to šlo legálně obejít a obechcat ... jak je tady zvykem. Stačí se podívat na podnikatele ze socialistické sámošky pana Rittiga a ten sbor "andělů" kolem něho...on to vezme do ruky JUDr. Sokol a vše bude opět tak jak má být.. v pořádku. Řešit nějaká krmítka je proti tomu "prkotina"... :-))))))))
krásmou sobotu všem !!! nezapomeňte fandit našim hokejistům v 18:00 hod..!!!!!!!
N retrívr - ® So 15.2.2014 9:12:22
fishryhan >> Asi tak nějak.
N fishryhan - ® So 15.2.2014 9:01:41
retrívr >> tzn.zákaz vnadění na krmítku ,krmnou raketou,prakem apod.
N fishryhan - ® So 15.2.2014 8:48:39
nofish >> každý pritiv ví co to je krmítko takže ho nemusí nikde nějak detailně popisovat jak musí vypadat že.......myslím si že většina MO ví co je dobré pro revír a nevymíšlí si ty pravidla sami ,je to řešeno s ÚZ ČRS a ti jim nataková řešení dávají svolení ;)
N Siven Polní - ® So 15.2.2014 0:00:51 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Chytám jiným způsobem, ale PVA si troufám v tomto případě považovat za krmítko. Stejně tak, jako se z krmítka - nahozeného prutem, uvolní návnada, bude logicky pracovat PVA. Je tedy krmítkem udice (byť dočasným). Jsem RS, a tohle by mě fakt nenapadlo postihovat. Neznamená to ale, že nepotkáš jiné soudruhy - uvědomělé, s myslí čistou, vševědoucí...
N Sven - ® Pá 14.2.2014 23:39:04
pesty >> no tak to jistě.. bavíme se jen v teoretické rovině.. :-)
Zatím jsou na pořadu dne palčivější záležitosti k řešení a jak to tak vypadá, bude jich čím dál víc....
Takže můžeme vesele vnadit :-)
N pesty - ® Pá 14.2.2014 23:27:33
Sven >> On je ale problém i postihnout člověka- vnadiče, protože šetřit, zda- li byl porušen zákaz vnadění spadá do kompetencí Inspekce ž. prostředí, ti ale nemají povolení jakkoliv kontrolovat rybáře, RS zase to má naopak a kárné řízení by pak musela zahájit policie- poněvadž jsem za posledních 5 let potkal všehovšudy 3 příslušníky RS, zdá se mi dost nepravděpodobné
že by se sešla RS a inspektor Žp, takž vnadit můžou všichni vesele dál
N retrívr - ® Pá 14.2.2014 22:59:00
rover >> Asi tak.
N rover - ® Pá 14.2.2014 22:52:26
retrívr >> No právě, ...někdo může i "neprodleně" umřít. Ano, je to opravdu trapné. Ale trapné pouze pro ty, co to vzhledem ke své nezměrné inteligenci chápou nepochopitelné. Ostatní pouze "civí ", řekl bych, včetně toho našeho "vlastního" státu :-)
N retrívr - ® Pá 14.2.2014 22:37:19
rover >> Vždyť víš, že je to celé velký nesmysl, který mlží, tak jak je to všude.Vrátím se k pravidlu, neprodleně manipulovat s pruty.Co to je, kdo to vysvětlí, jak to bude posuzováno, potažmo, komu to pomůže. Když bylo 10 m tak bylo jasno. To ale není v stylu tohoto státu. Ó, jak trapné.
N salfi - ® Pá 14.2.2014 22:34:48
Acros >> asi to furt nechapes, kdyz das pva puncochu na kmenovej vlasec, tak je to misto krmitka, je to soucast udice, co na tom furt nechapes?? proc se ptas z jakyho materialu, jakyho rozmeru? to je prece jedno, muzes zkratka pouzit krmitko jen a pouze to, ktery je soucasti udice
N rover - ® Pá 14.2.2014 22:30:16
A není i kukuřice, foukačka, kosťák, hrách, rohlíkáč, medovka, psí granule či např. žížala přetavená v rousnici na háčku pro ryby krmením ? Jen se ptám ...
N retrívr - ® Pá 14.2.2014 22:20:52
tvistr >> Možná na tom něco je, jen chci připomenout, že jsme stát, který neumí vyčerpat, co mu je nabízeno, protože úředník nepomůže, natož stát. Vše bude jednou končit a my platit a vzpomínat.
N retrívr - ® Pá 14.2.2014 22:18:03
fishryhan >> Co je pojem celkové krmení. Nerejpu, jen to nevím.Nemám s tím jinak problém.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 2 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniakce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap

Za 10.990
akce!!! fox camo supa brolly 60" mk2 + přehoz fox camo overwrap cenová akce - nejlepší brolly současnosti v setu s přehozem za výhodnější cenu než supa brolly system!!!

akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby Plzeň Rybářské potřeby Plzeň

Plzeň, Hodonínská 57