jak moc má být zaplněná cívka

Zdravím,

Bohužel jsem toto téma nikde nenašel, ale chtěl jsem se zeptat, jak moc ještě může být zaplněná cívka aby to bylo ještě "bezpečné" ? Konkrétně se mi jedná o cívku na Okumě Longbow 50. Vešlo se mi na ní celých 300 metrů 0.28 vlasce. Je to podle obrázku akorát, nebo by to chtělo trošku ubrat ?
Autor diskuse: Rypicong - Profil , 11.2.2014 všeobecné - náčiní, doplňky
18 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nmatto - Profil | So 15.2.2014 0:48:03

ja by som už viac nedaval radšej takto akurat ako ho zbytočne preplniť raz sa mi podarilo preplnit cievku a nedopadlo to dobre pri nahadzovani

    NRypicong - Profil | St 12.2.2014 11:14:50

    OK, díky za názory, mám tam Colmic Fire Carp. Trošku jsem pro jistotu ještě ubral. Právě toho jsem se bál, aby mi nepdal... Předním jsem namotával vlasec na Okumu Longbow 30 a to jsem trošku přehnal a při odstřihávání a zajištění se mi to rozpadlo a málem jsme přišel o celý vlasec, protože ten chumel by už nikdo nerozmotal... Naštěstí se mi to podařilo rozmotat do množství tak akorát na cívce...

      Nsima.mrk - Profil | Út 11.2.2014 20:02:21

      Rypicong - >> Máš to úplně tak akorát :-)
      Ani víc ani míň :-)

        NObrtlik - Profil | Út 11.2.2014 19:37:03

        Zdar, nemam navijak co maš ty , ale mam tam silonu asi stejně jako ty. Hlavně by se uprostřed civky nemělo udělat takove břiško, jinak viš co se stane.

          NRybatorstr - Profil | Út 11.2.2014 19:26:01

          Rypicong - >> Mám Okumy LB - 40 a makají dobře, jinak za mě tak na hranici. Lupni anketu a uvidíš to v procentech :-))

            NBogi - Profil | Út 11.2.2014 19:21:23

            Rypicong - >> Ahoj. Mám 4 kusy LBček a myslím, že to máš akorát. Jestli je to nový návin, tak počítej, že si to ještě trochu sedne. Já tam potom ještě přidávám 10metrů pletenky a tu občas vyměním.

              Nsalfi - Profil | Út 11.2.2014 19:19:13

              Rypicong - >> stejne to pri prvni paruce zkratis, pak to bude idealni.

                Nretrívr - Profil | Út 11.2.2014 19:14:41

                kopca33 >> Ano, tím jsem myslel ty okolnosti.

                  Nkopca33 - Profil | Út 11.2.2014 19:12:28

                  Myslím, že v pohodě. Navijáky okuma jsou super. Ale hodně záleží i na vlasci:-)

                    Nretrívr - Profil | Út 11.2.2014 19:05:56

                    Rypicong - >> Plný souhlasd se Svenem.Ale okolností je mnoho.

                      NTWIN 69 - Profil | Út 11.2.2014 18:45:17

                      Rypicong - >> Nechej tak,dobrý.

                        NBousis - Profil | Út 11.2.2014 18:41:13

                        Na všech navijácích zarovnávám s hranou cívky...

                          NMikšík - Profil | Út 11.2.2014 18:33:22

                          Ahoj. Myslím si, že úpně přesně. Dokud ti vlasec z cívky nezačne padat, tak je to dobrý. :)

                            Nrobbie - Profil | Út 11.2.2014 17:23:05

                            Ja nechávam tak 1-2mm, záleží od hrubky vlasca a priemeru cievky.

                              Nrove - Profil | Út 11.2.2014 17:14:55

                              Rypicong - >> Nejake okumy doma mam a takto zaplnene by to mohlo byt OK. Ako vsak pise Sven zalezi od vlasca a aj tvrdosti navinu. Ak by to malo tendenciu padat ,proste trosku potom uber,ale malo by to byt v pohode.

                                NSven - Profil | Út 11.2.2014 17:11:46

                                Okuma LB je dobrý navijáček ale má poměrně malý průměr civky. Podle obrázku bych soudil, že ti bude vlasec padat. Dá se to uhlídat ale je třeba s tím mít jisté zkušenosti.
                                Čím silnější a tvrdší vlasec, tím je třeba nechat vyšší, volnou hranu cívky.

                                  NDave1989 - Profil | Út 11.2.2014 17:06:07

                                  Rypicong - >> Taky myslím, že o máš úplně akorát. Neni důvod ubírat, přes hranu by ti to jít nemělo - snad :-D

                                    NMajo8888 - Profil | Út 11.2.2014 17:01:40

                                    myslím že to máš namotané tak akorát, i já je mám namotané tak jak ty a nemám žádne problémy při nahazovaní, ale víš jak se říká : "sto lidí, sto nazorů"