Místní organizace ČRS - změny v souvislosti s novým občanským zákoníkem

Nový občanský zákoník vstoupil v účinnosti k 1. 1. 2014. Co vše se mění v souvislosti s činností místních organizací ČRS? Jaká jsou nově upravená práva a povinnosti řadových členů a zejména členů výboru? Pokud to máte již někdo nastudované, prosím o zveřejnění. Děkuji
Autor diskuse: Ladineeek - Profil , 7.2.2014 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 20:14:20

Sven >> P.S. Šel jsem do Catany, v pondělí by mi měla dojít, na šoulačku asi jasná volba.

    Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 20:13:31

    Sven >> no zatím excelují členové MRS, snad se přidají i "naši" :-)))

      Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 20:12:46

      numen >> ano, u nás byl hospodář zvolenej první schůzi po volbách (samozřejmě má zkoušky na hospodáře)

        Sven - Profil | Pá 7.2.2014 16:52:40

        Ladineeek - >> Ahoj. Dobrá otázka. Zákon platí od 1.ledna, ...únor na krku a oficiální místa drží bobříka mlčení a mančaft v temnotě.....
        Nabízí se spekulativní otázka, zda je důvodem úmysl nebo neschopnost...

        btw. pro jistotu ukládám do "oblíbených" :-)

          numen - Profil | Pá 7.2.2014 16:10:55

          hraji >> na úrovni Mo je volený funkcionář i hospodář
          Aspoň u nás určitě.

            RST - Profil | Pá 7.2.2014 15:57:34

            FRANK71 >> A uuuuž je to venku:-))))

              FRANK71 - Profil | Pá 7.2.2014 15:56:02

              RST >> Mrknato to studuje a za chvíli sem vlítne.:o)))

                RST - Profil | Pá 7.2.2014 15:49:56

                Ladineeek >> Upřímně tak jestli si ji zakládal z tohoto důvodu tak to se teda dovíš věcí, i daleko jednodušší otázky na MRKu nejsou zodpovězeny, je tu totiž spousta odborníků bohužel každý s jiným názorem, získaným formou JPP. Ale vydrž třeba se tu objeví legislativoznalec z nejpovolanějších a vše ti osvětlí, (nebudu ho jmenovat) :-))

                  kakr - Profil | Pá 7.2.2014 15:46:50

                  Ladineeek >>
                  Založit a moderovat diskuzi k novému OZ o kterém nemáš ánung je přímo žinantní.....

                    Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 15:36:37

                    hraji >> diskusi jsem založil právě proto, aby reagoval někdo, kdo to už nastudoval...... ne každý má čas se tím zabejvat

                      Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 15:35:26

                      hraji >> já to právě nevěděl............ ok, díky za informaci........... každopádně nepředpokládám, že by tohle odpovědní lidé z MO nějak masivně věděli, nebo alespoň tušili, realita je diametrálně jiná

                        hraji - Profil | Pá 7.2.2014 15:33:45

                        Ladineeek >> jo, skvělý nápad, nejprve přečíst, pochopit a pak psát komentáře na MRK.

                          hraji - Profil | Pá 7.2.2014 15:32:45

                          Ladineeek >> hospodář není voleným funkcionářem výboru, jeho zodpovědnost je dána zákonem 99/2004Sb., upravovat ji ještě OZ by byla legislativní chyba. Již dnes statutární zástupci MO zodpovídají celým svým majetkem, jak víc by zodpovídali? Životem?

                            Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 15:31:10

                            hraji >> hm..... musím si najít čas a projít to trochu, nicméně rozsah je opravdu velký

                              hraji - Profil | Pá 7.2.2014 15:27:01

                              Ladineeek >> to máš sice pravdu, ale jen ve věcech, které zákon obsahuje a zapomeň na to, že je v OZ jaká práva a povinnosti má předseda.

                                Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 15:23:23

                                REX65 >> Člověk, kterej se účastnil školení k novému OZ mi říkal, že vedoucí činitelé zřejmě i MO by měli nově více odpovídat za své činy a měla by tam být i hmotná odpovědnost. Týká se to zejména hospodářů....

                                  Ladineeek - Profil | Pá 7.2.2014 15:21:57

                                  RST >> Stanovy musí být jednoznačně podřízeny OZ.

                                    HaM - Profil | Pá 7.2.2014 15:17:01

                                    Ano, je to přesně tak jak píše kolega Rex...

                                      REX65 - Profil | Pá 7.2.2014 14:57:50

                                      Ladineeek - >> pro běžný provoz MO žádná změna název může zůstat jelikož je tradiční a dlouho používaný tak že ani razítka ani tiskopisy by se neměli měnit a na úpravu stanov pokud by něco změnili je lhůta 3 rok

                                        RST - Profil | Pá 7.2.2014 14:34:42

                                        V souvislosti se změnou zákoníku se určitě povinnosti členů a ani výboru nemění, tyto povinnosti jsou zakotveny ve stanovách a ne v zákoníku.