Lodní motor Mercury F 5

Zdravím pánové,Chci si koupit motor Mercury F 5.Prosim o nějaké recenze.Popřípadě jiný typ motoru.Dík.
Autor diskuse: Maugli001 - Profil , 18.1.2014 všeobecné - náčiní, doplňky

NRS - Profil | Ne 2.3.2014 21:52:09

Lukas89 >> Právě že né...teda aspoň v chorvatsku....

    NLukas89 - Profil | Ne 2.3.2014 21:43:53

    RS >> Já ho chci jen na naše vody, na slapy a orlík, na pramici, na pohodlnější přesuny, ale stejně nechci investovat do něčeho co nebude fungovat nebo s tim budou problémy.. Ale na moře bys mohl mít i silnější motor bez papírů, nebo ne..?

      NRS - Profil | Ne 2.3.2014 20:50:00

      Lukas89 >> Tak to jsme dva !!! :-)) Já jsem dostal info že o proti tohatsu je lenošnej.....ale víííš jak jedna paní povídala........ Já ho chci hlavně na moře na člun 320 jde mě o to jestli parsun dostane člun ve dvouch lidech do skluzu......

        NLukas89 - Profil | Ne 2.3.2014 18:32:30

        Maugli001 >> Ahoj, jak jsi se nakonec rozhodl a získal jsi ještě nějaké informace o tom Parsunu..? Řeším úplně stejné dilema.. Dík

          NEl Duffus - Profil | Po 17.2.2014 15:56:48

          Maugli001 - >> i přestože jsem třetinovým vlastníkem pětikoňové Yamahy na vodu :-) a třicetikoňové Yamahy skůtra na asfalt, napíšu ti o Parsunu jednu poznámku - po čtrnácti dnech na dně Orlíka, následném vytažení, vysušení, výměně oleje, normálně funguje. Nevím jestli je to normální a běžné u všech, možná jo... (parsun pět koní)

            Nesoxboy - Profil | Po 17.2.2014 15:49:40

            RS >> ta 2,5 ti bude stačit spíš je to jako s autama někomu nestačí 2,5tdi a někdo se spokojí s 1,6 i tak bych to viděl já jinak ta 2,5 df má super spotřebu mně jezdí za 1,5 l mth

              NRS - Profil | Po 17.2.2014 15:19:38

              ondras76 >> tak za ty prachy super....! :-) diiik za Info.

                Nondras76 - Profil | Po 17.2.2014 14:35:38

                RS >>koupil jsem tento http://lodni-motory-spalovaci.cmpboats.cz/suzuki/71​4-Lodni-motor-Suzuki-DF/?var=240 mel jsem ho asi za 22.000,- a jsem fakt spokojenej.

                  NRS - Profil | Po 17.2.2014 12:06:09

                  ondras76 >> Mas tip na dobrej motor ?(myslim pomer cena vykon kvalita) Budu ho pouzivat minimalne spis jen na to more.....taky jsem premyslel ze bych si ho pujcil z pujcovny....

                    Nondras76 - Profil | Po 17.2.2014 9:14:42

                    RS >> mam 5hp na 300 clunu a kdyz jsem sam, do skuzu ho dostanu v pohode. Kdyz jsme dva dospeli tak uz ne. Jestli to chces i na more, tak myslim, ze 5hp je minimum.

                      NRS - Profil | Po 17.2.2014 7:46:36

                      esoxboy >> kupuju 320 a chci na to benzinovej motor na more.....nekdo tvrdi ze jedine 5hp a nekdo ze je to zbytecny.... nemam moznst to nekde testnout..... jinac dik za info.

                        Nesoxboy - Profil | Po 17.2.2014 0:05:23

                        RS >> 4,50 na 1,40 do skluzu to nedostanu mam těžkou laminatku ale s gumákem 240 na 120 to do skluzu jde

                          NRS - Profil | Ne 16.2.2014 22:20:04

                          esoxboy >> Na jak velkém člunu máš tento motor a dostaneš s tímto motorem člun do skluzu...???

                            Nesoxboy - Profil | Út 11.2.2014 21:17:43

                            osobně mám suzuki df a nedám na něj dopustit akorát bych potřeboval 5 hp

                              NPalusko - Profil | Ne 19.1.2014 21:59:27

                              tenisak1 >> Nie nemenil, pretoze mi vzdy fungoval :) a to som uz mal 4 motory. A co viem ze ich niekto menil tak to boli 20 rocne motory na ktorych ta guma zvetrala alebo to nasalo vela strku a poskodilo sa. Vymenili a jazdia dalsich 10-20 rokov v pohode. Zase samozrejme zalezi od motora, na cinskom parsune to mozno fakt treba menit kazdy rok :) Imho aj olej v nohe na kvalitnom motore vydrzi niekolko rokov ak sa ten motor nepouziva kazdy den.

                                NCalex - Profil | Ne 19.1.2014 16:42:50

                                novaroma01 >>
                                Jo,už chápu, jako orat nohou dno....Dík.L.

                                  NGoldik - Profil | Ne 19.1.2014 16:41:57

                                  Vždyť Mercury a Tohatsu je jedna tovarna.Ty motory jsou uplne stejny.

                                    Nnovaroma01 - Profil | Ne 19.1.2014 16:39:51

                                    Calex >> Přeloženo.Neořeš štěrk.)))))

                                      NJPfish - Profil | Ne 19.1.2014 16:27:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Maugli001 - >> Mercury je kvalita o tom žádná,ale já osobně, bych šel do Tohatsu. Nemám ho,ale na vodě jsem s nim jezdil hodně a znám hodně spokojených uživatelů a dle recenzí vychází i v poměru-cena a výkon velice dobře.Ale je to věc názoru,ale určitě s Mercury,nešlápneš vedle.