NMISO* - Profil | St 7.12.2016 15:48:15
CT Timata >> ;-)))fakt! slepy som...;-))
NCT Timata - Profil | St 7.12.2016 15:46:42
MISO* >> po dvoch rokoch odpoved.... no asi to ma uz vyriesene.
NMISO* - Profil | St 7.12.2016 15:25:30
trixo >> moze to suvisiet s prevozom. spytaj sa tam, kde si ho kupil.
Nmartas11 - Profil | St 7.12.2016 15:03:03
Ahoj, mám motor mercury r.v. 2002 dvoutakt 3.3. Motor má najeto asi 100km.. První roky chodil na garanční servis a pak pravidelnou údržbu.. Nepoužil jsem ho cca 5 let. Letos v zimě ho chci dát ale dohromady na příští sezónu. Chtěl bych si vše udělat sám. Vyměnil jsem olej do převodovky. Vše namazal podle návodu. Nyní bych chtěl vyměnit u vodního čerpadla ozubené plastové kolečko. Na youtube jsem viděl spousty návodů. Chci se ale zeptat, kde mám toto kolečko koupit????? Nemůžu to nikde najít. Budu rád za každou pomoc a za každou radu co se týká těchto motorů, popřípadě zda má někdo nějaký typ na nějaký šikovný servis v západních čechách. Děkuji
Ntrixo - Profil | Ne 28.9.2014 20:00:45
ahojte, prosim o radu, po asi troch vychadzkach s novym motorom mercury 3,5hp mi dneska nesiel nastartovat, len strasne dymil, ak som dal sytic tak nastartoval ale nereagoval na pridanie plynu a do vody uniklo asi viec oleja, lebo mastna skvrna o tom svedcila......
radili mi vymenit sviecku, to som aj urobil, sviecka bola "mokra" tak som dal novu, "odvzdusnil" a opat siel po niekolkych pokusoch nastartovat....moze sa tak rychlo zaniest sviecka, co som bol 3 krat na vode a castejsie startoval? nesuvisi to s prenosom motora? mal som ho zaveseny na clne na privesnom voziku (v normalnej polohe a taktiez aj zdvihnuty nohou smerom hore ako ked je cln v plytkej vode), mohlo sa stat ze ako skakal pri hrboch a dostal benzin, olej niekam do motora??
Nkebator - Profil | Po 22.9.2014 13:52:35
trixo >> mohol si kupit 4konak, aj kvoli spiatocke.
ja si neviem predstavit, ze by som otacal celym motorom pri jazde spat
NMISO* - Profil | Po 22.9.2014 13:29:47
trixo >> tak to je pohoda. pokial s tym nepojdes na dunaj alebo velke vodne nadrze, bude to ok. Nie je problem ze by to neslo aj v prude, pojde, ale pomaly. a ak ti bude fukat protivietor mozes sa trapit.
Ntrixo - Profil | Po 22.9.2014 13:24:50
MISO* >> mam 2,9m gumak s pevnou podlahou...este som neskusal dat plny plyn, nakolko ho zabehavam, som zvedavy ako sa bude konat v prude, ale mne to bude stacit najma na kratke jazdy do 2km, inak priehrada na zavazanie...
NMISO* - Profil | Po 22.9.2014 13:18:56
trixo >> neviem aky mas cln. ja som mal 2,3 HP na kanojke ;-) na akykolvek iny cln by som dal min. 5ku, ak nie su papiere. Teda mozno este na nejake male gumaky by to slo aj s mensim. Radsej by som kupil jazdenu 5ku ako novu 3,5ku. Ale zalezi teda od clna. Ja mam teraz 3,6m gumak a 5ku Yamahu a veru je to dost slabe, budem menit co najskor, ale este nemam papiere.
Ntrixo - Profil | Po 22.9.2014 12:31:00
MISO* >> kvoli financiam a vahe...myslim ze som kupil slaby?
NMISO* - Profil | Po 22.9.2014 11:15:40
trixo >> preco si kupil 3,5ku?
Ntrixo - Profil | St 17.9.2014 8:33:15
ahojte,
v piatok mi pride motor mercury 3,5hp, zatial nemam vobec skusenosti s lodnymi motormi, vedeli by ste mi poradit ako zabehnut tento motor, je vraj niekolko pravidiel zabeh motora...alebo nema niekto manual v cestine resp. slovencine?
moc dikes...
Nludis.z - Profil | Út 4.3.2014 20:48:04
:-) řešil jsem to samé před několika roky.Parsun,nebo co koupit?čtyřtakt,nebo dvoutakt?čtyřtakt možná dobrá spotřeba,ale jinak problém s uzimováním,s převozem,olejem v motoru.Koupil jsem raději starší dvoutakt yamahu 6hp,přeznačil na 5hp a super.Chytá na první zátah,motor hodíš do kufru auta a jedeš,nic neřešíš,jestli se olej přelije apod.a náhradní díly? Merkury super dokud jede,ale?ložisko na kliku 5000kč,ks.Na yamahu 7000kč celá sada a to je rozdíl.POZOR u staršího motoru na olej v noze.Při koupi si nech povolit šroub na vypouštění a pokud poteče čistý tak pohoda,ale pokud bílá emulze tak se otoč a utíkej,to je potom velký a drahý problém
NRS - Profil | Út 4.3.2014 20:31:23
Lukas89 >> Přesně tak....už jsem vzdal eventualitu staršího motoru. Můj favorit je tohatsu měl jsem ještě v hledáčku ten parsun,ale po info co jsem si přečetl a vyslechl,tak to vidím na ten tohatsu....
NLukas89 - Profil | Út 4.3.2014 20:19:34
RS >> To mi před chviličkou psal jeden zdejší kolega též, pozor na olej v převodovce.. Tak jsem z toho nějaký špatný, asi raději přišetřím a půjdu do nového Mercuryho než "vyhodit" 18 000Kč a mít strach kde mne nechá a kolik do toho pak nasypu, jestli to vůbec půjde opravit nebo to bude mít smysl opravovat..
NRS - Profil | Út 4.3.2014 20:15:51
Lukas89 >> Z 90% mě zrazují ze staršího motoru.......a když tak si mám dávat pozor na olej v noze.... Ono je to ale prej špatně zjistitelné zda byl pravidelně vyměňován.....
NDalas - Profil | Út 4.3.2014 20:10:51
chlapi přidám vám tu svoji trošku do mlýna- před asi 4 lety jsme s kamošem dovezli z Ćíny 10 Parsunů 5tek, do roka jich bylo 9 reklamovaných v a následně v servisu pro poruchu..kšeft jak sviňa)
NLukas89 - Profil | Út 4.3.2014 20:01:10
Ahoj, chci poprosit o radu, jestli se v motorech někdo vyznáte, na co si dát pozor při koupi bazarovky.. Koukám na Yamahu 4HP a Mercury 4HP nebo 5HP, čtyřtakt.. Díky moc, klidně SZ
Nkebator - Profil | Po 3.3.2014 19:53:37
RS >> lebo sa mi zdaju dost nizke ...
NRS - Profil | Po 3.3.2014 18:23:33
kebator >> proc ???
Nkebator - Profil | Po 3.3.2014 17:56:58
Lukas89 >> odkial mas tie ceny prosim Ta ?
NLukas89 - Profil | Po 3.3.2014 17:33:57
Rytíř >> Ahoj, to mám právě v úmyslu, jen koupit bazarový za rozumnou cenu je takřka nemožné a u nového mne zaujala cenovka Parsunu 5hp - 21 000Kč, jen nevím jestli za to stojí, jestli neni lepší přišetřit na Mercury 5hp - 27 500Kč či vzít Tohatsu za 30 000Kč.. Ale to už je na mě vcelku dosti..
NRytíř - Profil | Ne 2.3.2014 21:58:34
Lukas89 >> kup si motor 5hp,na přehradě ho užiješ.
NRS - Profil | Ne 2.3.2014 21:52:09
Lukas89 >> Právě že né...teda aspoň v chorvatsku....
NLukas89 - Profil | Ne 2.3.2014 21:43:53
RS >> Já ho chci jen na naše vody, na slapy a orlík, na pramici, na pohodlnější přesuny, ale stejně nechci investovat do něčeho co nebude fungovat nebo s tim budou problémy.. Ale na moře bys mohl mít i silnější motor bez papírů, nebo ne..?
NRS - Profil | Ne 2.3.2014 20:50:00
Lukas89 >> Tak to jsme dva !!! :-)) Já jsem dostal info že o proti tohatsu je lenošnej.....ale víííš jak jedna paní povídala........ Já ho chci hlavně na moře na člun 320 jde mě o to jestli parsun dostane člun ve dvouch lidech do skluzu......
NLukas89 - Profil | Ne 2.3.2014 18:32:30
Maugli001 >> Ahoj, jak jsi se nakonec rozhodl a získal jsi ještě nějaké informace o tom Parsunu..? Řeším úplně stejné dilema.. Dík
NEl Duffus - Profil | Po 17.2.2014 15:56:48
Maugli001 - >> i přestože jsem třetinovým vlastníkem pětikoňové Yamahy na vodu :-) a třicetikoňové Yamahy skůtra na asfalt, napíšu ti o Parsunu jednu poznámku - po čtrnácti dnech na dně Orlíka, následném vytažení, vysušení, výměně oleje, normálně funguje. Nevím jestli je to normální a běžné u všech, možná jo... (parsun pět koní)
Nesoxboy - Profil | Po 17.2.2014 15:49:40
RS >> ta 2,5 ti bude stačit spíš je to jako s autama někomu nestačí 2,5tdi a někdo se spokojí s 1,6 i tak bych to viděl já jinak ta 2,5 df má super spotřebu mně jezdí za 1,5 l mth
NRS - Profil | Po 17.2.2014 15:19:38
ondras76 >> tak za ty prachy super....! :-) diiik za Info.
NRS - Profil | Po 17.2.2014 12:06:09
ondras76 >> Mas tip na dobrej motor ?(myslim pomer cena vykon kvalita) Budu ho pouzivat minimalne spis jen na to more.....taky jsem premyslel ze bych si ho pujcil z pujcovny....
Nondras76 - Profil | Po 17.2.2014 9:14:42
RS >> mam 5hp na 300 clunu a kdyz jsem sam, do skuzu ho dostanu v pohode. Kdyz jsme dva dospeli tak uz ne. Jestli to chces i na more, tak myslim, ze 5hp je minimum.
NRS - Profil | Po 17.2.2014 7:46:36
esoxboy >> kupuju 320 a chci na to benzinovej motor na more.....nekdo tvrdi ze jedine 5hp a nekdo ze je to zbytecny.... nemam moznst to nekde testnout..... jinac dik za info.
Nesoxboy - Profil | Po 17.2.2014 0:05:23
RS >> 4,50 na 1,40 do skluzu to nedostanu mam těžkou laminatku ale s gumákem 240 na 120 to do skluzu jde
NRS - Profil | Ne 16.2.2014 22:20:04
esoxboy >> Na jak velkém člunu máš tento motor a dostaneš s tímto motorem člun do skluzu...???
Nesoxboy - Profil | Út 11.2.2014 21:17:43
osobně mám suzuki df a nedám na něj dopustit akorát bych potřeboval 5 hp
NPalusko - Profil | Ne 19.1.2014 21:59:27
tenisak1 >> Nie nemenil, pretoze mi vzdy fungoval :) a to som uz mal 4 motory. A co viem ze ich niekto menil tak to boli 20 rocne motory na ktorych ta guma zvetrala alebo to nasalo vela strku a poskodilo sa. Vymenili a jazdia dalsich 10-20 rokov v pohode. Zase samozrejme zalezi od motora, na cinskom parsune to mozno fakt treba menit kazdy rok :) Imho aj olej v nohe na kvalitnom motore vydrzi niekolko rokov ak sa ten motor nepouziva kazdy den.
NCalex - Profil | Ne 19.1.2014 16:42:50
novaroma01 >>
Jo,už chápu, jako orat nohou dno....Dík.L.
NGoldik - Profil | Ne 19.1.2014 16:41:57
Vždyť Mercury a Tohatsu je jedna tovarna.Ty motory jsou uplne stejny.
Nnovaroma01 - Profil | Ne 19.1.2014 16:39:51
Calex >> Přeloženo.Neořeš štěrk.)))))
NJPfish - Profil | Ne 19.1.2014 16:27:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Maugli001 - >> Mercury je kvalita o tom žádná,ale já osobně, bych šel do Tohatsu. Nemám ho,ale na vodě jsem s nim jezdil hodně a znám hodně spokojených uživatelů a dle recenzí vychází i v poměru-cena a výkon velice dobře.Ale je to věc názoru,ale určitě s Mercury,nešlápneš vedle.
NCalex - Profil | Ne 19.1.2014 16:19:19
Palusko >> Ahoj, letos budu měnit taky, nestojí to majlant, nechci ho zadřít. Prosím Tě, co je to u Vás: ak nohou neories strk ??
Ntenisak1 - Profil | Ne 19.1.2014 16:06:36
Palusko >> Ty jsi asi nikdy nemenil impeler vid? Je to meka guma a pokud s motorem jezdis dele v kuse tak ti rozhodne tisice hodin nevidrzi. A pokud jedu nekam na tyden a rozsypal by se mi tak bych byl pekne nasranej.
NPalusko - Profil | Ne 19.1.2014 13:12:12
tenisak1 >> Na co preboha menis kazdy rok impeler? vsak kym pumpuje nie je dovod ho menit a v bezchybnom stave musi vydrzat stovky ba aj tisice motohodin ak nohou neories strk.
NMaugli001 - Profil | Ne 19.1.2014 11:59:14
tenisak1 >> Já už jsem tady psal kolegovi,motor za sezonu použijem tak 6krát,cca 20mth.Zbytek jezdíme elektro.
NMaugli001 - Profil | Ne 19.1.2014 11:54:50
tenisak1 >> Dobrý názor,ale když bude motor v záruce,tak se vychytají mouchy,nebo ho vrátím.
Ntenisak1 - Profil | Ne 19.1.2014 11:51:45
Maugli001 >> Jeste k tomu parsunu. Je to relativne nova znacka a zkusenosti lidi nemuzou byt objektivni oproti jinym motorum. Ja mam ten Mariner mam s nim najeto cca 400mth a nemel jsem s nim jedinej problem. Kazdy rok menim impeler a olej v noze.
Ntenisak1 - Profil | Ne 19.1.2014 11:46:24
Maugli001 >> To je jako bys si koupil auto z ciny nebo Mercedes!!! Asi tak. Muzes samozrejme narazit na kus co ti pobezi x let bez problemu, ale taky muzes byt porad v servisu a s nekym se dohadovat. Je to muj nazor. A co 2 takt? Samozrejme pokud budes kupovat starsi motor tak si ho nech vyzkouset a nechat ho bezet dele nez a zkouset radi a tak. YAMAHA delala i 2takty 2 valce a to jsou neznicitelne motory. Zase na novej motor dostanes zaruku.
NPíňas - Profil | Ne 19.1.2014 10:49:42
Maugli001 >> Čau,já Parsuma mám už čtvrtej rok a šlape mi bez problému,mám sice jen 2,6k ale kupoval jsem ho po zkušenostech s tímto motorem od mého souseda u vody který má pětikoňák sedm let a zatím bez jediného problému.
Npacka - Profil | Ne 19.1.2014 10:42:17
zeli46 >> ,,koureni,, motoru spojitost s olejem v prevodovce mit nebude-pokracovani vecer-jdu k vode
Nzeli46 - Profil | Ne 19.1.2014 10:32:20
Ahoj prosil bych o radu mam motor mariner 2 takt a na poslední výpravě mi začal kouřit,benzín naředěn byl dobře ,ale dozvěděl jsem se že maj mít motory nějaký olej v noze ,tak se chci zeptat zda je to pravda a pokud ano tak jak se na něj dostat díky
NMaugli001 - Profil | Ne 19.1.2014 10:24:50
packa >> Jelikož jsem dosud neměl žádný spalovák,pouze elektro,tak jsem vděčen za každé info.Ono dát za nového Parsuna 21000kč,nebo Mercury 27500kč,to je už podstatný rozdíl.A podle toho,co píšeš,tak mezi nimi ,co se oprav týče,moc velký rozdíl nebude.Nehledě na to,že my ten motor použijeme tak 6krát za rok.Cca 20mth.
Npacka - Profil | Ne 19.1.2014 10:09:32
vzhledem k tomu ze ceny pouzitych motoru neodpovidaji realite tak bych sel do noveho-za pouzity i treba jednou bych dal tak max 50% pořizovací ceny-víc tak jedině za motor ktery a majitele znam-znam borce co ti ho pri predvedeni klidne nahodi na suchu a impeler je za par vterin v cudu a pod.-pokud tomu nehovis vem si sebou nejakeho co o tom neco vi a v kazdem pripade bych trval na aspon hodinove projizdce na vode-blafani v sudu ti toho moc neukaze
NMaugli001 - Profil | Ne 19.1.2014 9:56:29
packa >> Jde o to,jestli nový,nebo použitý,Někdo říká to,jiný ono.Ptal jsem se již více lidí.A zase každá kačka doma se počítá.
Npacka - Profil | Ne 19.1.2014 9:46:14
tenisak1 >> vzhledem k tomu ze je to kopie yamahy a par veci je kompatibilni s thomasu sezenes nahradni dily,,na kazdem rohu,,-me je bez problemu sezene prodejce yamahy-motorek
Npacka - Profil | Ne 19.1.2014 9:33:38
Maugli001 >> motory parsun honime uz par let jak 15 tak 5-na rozdil od tech rozumbradu co ho videli jen z rychliku ti muzu dat objektivni info.15 ma nalitano kolem 250mthod.-5 o neco min-kolem 100-pokud chces ptej se
NMaugli001 - Profil | Ne 19.1.2014 9:15:32
tenisak1 >> O.K.Ale jak máš vědet u staršího modelu,kolik má nalítáno.Na tom už kamarád ulít dodnes t.j.2.5roku se s prodejcem dohaduje.
Ntenisak1 - Profil | Ne 19.1.2014 8:48:39
Maugli001 >> Jeste nevim jestli si chces kupovat novy motor nebo pouzity? Protoze v tom zas takovy rozdil neni. Myslim tim, jako v kvalite. Ty motory jsou v cajku i pp 30 letech provozu. Ja osobne bych do noveho nesel uz jenom kvuli casu ktery s motorem stravis na vode.
Ntenisak1 - Profil | Ne 19.1.2014 8:46:16
Maugli001 >> neznam, ale rozhodne si tento motor neporizuj. Co jezdim k memu servisakovi tak rikal ze je to smejd a hlavne je to cinska napodobenina Yamahy. Kdyz by se s nim neco stalo tak je problem s dilama.
NMaugli001 - Profil | Ne 19.1.2014 8:34:44
tenisak1 >> Díky za info.Neznáš někoho,kdo vlastní motor Parsun 5k?
Ntenisak1 - Profil | So 18.1.2014 23:47:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Je to spolehlivy motor, mam ten samy akorat od Mariner ma akorat stribrnou kapotu. Mam ho od roku 1998 byl to prvni model 4 takt a bez jedineho problemu. Akorat si davej pozor na prepravu motoru. Musi byt prepravovan bud na stojato nebo polozeny na rukojeti plynu. Jednou jsem ho prevazel jinak a natekl mi olej do valce a neslo to pak startovat. To je jedina nevyhoda 4 taktnich motoru oproti 2 taktnim. Jinak super motor.