- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Zkušenosti s feedery SPRO
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
43x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
Nnumen - Profil | Čt 15.3.2018 10:07:20
Znáš mě. Já chytám raději s větším navijáky, má to více výhod. Vyvážení, můžu rychleji vytáhnout krmítka a lépe to z něho létá.
Mám kamaráda co si vezme Feeder a jde vybírat naviják. Musí si to odzkoušet.
A zase znám lidi co mají 420 heavy a na něm menší odlehčený naviják. To mi Již přijde komické.
Každý prochází nějakým vývojem. Kdysi jsem taky dával i malé navijáky na heavy, ale pocitově to není ono. Za mě
Holt každý to máme jinak.
NMatrix - Profil | Čt 15.3.2018 9:53:27
Nakupuju v podstatě všechno online a pokud se to nehodí, pošlu zpět. Dělám to tak nejen u rybařiny. Proto jsem se ptal, abych předešel tomu, že objednám naviják, který na ten prut sedět nebude. Neřeším nesmysly, jestli je průměr cívky o 2 mm širší nebo užší...
Nicméně vyvážení prutu je pro mě prostě zásadní už od dob, kdy jsme před patnácti lety začali vláčet s gumami, kde ten prut musel být dobře vyvážený, abys mohl pohodlně celý den poskakovat gumou po dně. Prut vyvážený příliš lehkým navijákem prostě padá na hubu a stojím si za tím, že se pak člověk dře naprosto zbytečně. Samozřejmě vláčka a feeder jsou odlišné metody, kdy feeder dost času leží ve vidličkách, ale pořád je to aktivní rybolov. Předevčírem jsem byl na parmách, ryby braly velmi pěkně, takže jsem jich chytil docela dost. Chěli to trochu v pohybu a brali to hned po náhozu, pak to bylo mrté. Takže jsem co pár minut přehazoval, když nepřišel záběr nebo zdolával. Jelikož jsem měl poměrně dost těžké olovo, proud, bojovné ryby, tak v těchto kombinacích je nevyvážení prutu znát víc než dost. Pokud bereš feeder tak, že nahodíš a půl hodiny s tím nehneš, tak chápu, že vyvážení prutu nemá cenu řešit.
Myslím ale, že tahle debata je trochu zbytečná. Jak si napsal, je to o subjektivním názoru a já to vyvážení řeším u všech technik, které chytám. Nechci si čas u vody dělat zbytečně těžší tím, že při jakékoliv manipulaci s prutem dostává zápěstí zabrat víc, než je potřeba.
NDušan_hp - Profil | Čt 15.3.2018 9:34:24
NRK - Profil | Čt 15.3.2018 9:30:50
Ty chytáš deset let, víš co přesně chceš, ale přesto se ptáš.
Prostě vždycky se dočkáš subjektivních názorů, tak to je a bude. A nakonec budeš kupovat online, takže to bude takové kinder vajíčko. Po nákupu se ukáže..... Ale věřím, že budeš maximálně spokojený ať vezmeš 4000 nebo 5000. Protože chceš být spokojený..
Takže podle mne jde o pokec, ale běda, jak se nejde s Mainstreamem.
Klasickej feeder není nic extra aktivního(když neporovnáváš pouze s kaprařinou) a když zmiňuješ že se špatně vyváženým prutem(feederem) se dřeš naprosto zbytečně, tak je to prostě úsměvná anekdota. Ta vznikla pouze proto, aby se tady mohlo o takových věcech diskutovat a novému nákupu se pak dal punc nezbytnosti. Kdyby se to takto předkládalo manželce, tak ani nepípnu, ale mezi námi chlapci, mi to připadá nedůstojné-:)
EDIT: pro xDanielSe - to myslím s maximální upřímností...
Nnumen - Profil | Čt 15.3.2018 8:59:21
Jestli chytáš spíše jemněji. Máš raději lehčí naviják vezmi 5000 advantor. Mám ho krátce, první pocity jsou super a vzhledově nádhera.
Ja chytám hodně proudnejší řeky, nebo i větší kapry. Těžší krmítka. Naviják Ext je těžší robustnější pracant,na mé chytání ideál, hodí se i na lehčí kaprařinu, nebo metod Feeder . Pro někoho je to již těžký naviják, ale solith je s ním vyvážený. Mám ho již dlouho a za tu cenu velice slušný naviják.
NDědek - Profil | St 14.3.2018 22:06:51
Poptej se Zdeňka, myslím že chytá přesně s touhle sestavou...
NMatrix - Profil | St 14.3.2018 22:05:13
Nad tím EXT jsem taky uvažoval, ale přišla mi na ten 80g váha 441g už celkem brutální (jestli v reálu nebude ještě vyšší. :-) Ale je pravda, že ten prut je dost těžký do špičky, takže by to mohlo být vyvážené akorát.
NDědek - Profil | St 14.3.2018 22:00:17
https://www.milobrno.cz/navijaky-s-predni-brzdou/57204-cresta-ext6000-feeder-reel-8716851330754.html
Měl jsem ho na výstavě přesně na Solithovi jak 100, tak 80 g v 360 cm. Sedí na něm jak prdel na hrnec. Je ale jen s jednou cívkou, druhá se musí dokoupit. Numen s ním chytá s velkou spokojeností...
Podle mého názoru, na něj bude málo i Advantor 6000
NMatrix - Profil | St 14.3.2018 21:45:36
NMatrix - Profil | St 14.3.2018 21:39:50
Chytám dost dlouho dost různých technik od děličky přes muškaření a vyvážení prutu má ve všech případech zásadní vliv. Přestože je feeder dost času ve vidličkách, tak to pořád není kaprový prut, který leží bez hnutí několik hodin. Je to aktivní rybolov a se špatně vyváženým prutem se dřeš naprosto zbytečně. Solith je navíc dost těžký prut, takže vyvážení hraje zásadní roli. Navíc nesouhlasím s tím, že před pár lety nikdo vyvážení prutu neřešil a už vůbec nepotřebuju rady o tom, co mám od rybaření očekávat. To si mě celkem dostal. :-)
NxDanielS - Profil | St 14.3.2018 18:27:02
NRK - Profil | St 14.3.2018 17:56:04
Jde o rybaření a tam jde fakt o úplně jiný věci a těm se venuj. To myslím s maximální upřímností.
NMatrix - Profil | St 14.3.2018 17:48:07
prosím vás, jaké navijáky máte na Solithovi v 3,6m a 80 nebo 100g? Jde mi hlavně o váhu navijáku než o typ. Co jsem měl původní Shimana na feedrech, tak na Solitha jsou hodně lehké, tak řeším náhradu a nejsem si jistý, jaká váha bude ideální. Samozřejmě by bylo ideální obejít obchody a vyzkoušet to, ale to půjdu radši k vodě. :-)
Díky.
Čtenáři této diskuse také sledují
NS feederem na kapry96912
NMethod feeder a vše kolem něj40291
NKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor5730
NKorum - vše kolem téhle značky9590
NFeederařina na řece64307
NPickermánia-ultra light fishing49057
NKlub Fanoušků Feederů Daiwa.10512
NPreston - vše kolem této značky.4055
NPelety Sonubaits a minikuličky Cralusso3798
NFeeder videa - výběr MM201
Kde to žije - feeder
15:37NPickermánia-ultra light fishing 49062
11:33NMethod feeder a vše kolem něj 40292
9:35NFeederařina na řece 64307
PoNFeeder v okolí Zlína 4581
PoNGURU - vše kolem téhle značky 6269
NeNKlub fanoušků SPRO+Döme Gábor 5730
NeNS feederem na kapry 96912
. . . NDrennan - zkušenosti, rady, tipy 1367
. . . NKlub Fanoušků Feederů Daiwa. 10512
. . . NKorum - vše kolem téhle značky 9590
. . . NPreston - vše kolem této značky. 4055
. . . NRohlikove boilie - vyroba 107
. . . NJihočeská Feederliga . 9457
Co je nového - feeder + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Chytil Method předvlhčená krmítková směs 750gZa 99 Kč
Naše předvlhčená krmítková směs je ideální volbou pro všechny rybáře, kteří chtějí šetřit čas, ale nechtějí dělat kompromisy v účinnosti.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - feeder
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - feeder
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Zámecký pohár Opočno - dospělí
28.6.Zámecký pohár Opočno - děti
4.7.Feeder Talian 2
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.IV. hnanický feeder cup 2026...
11.7.Feeder 1×1 Talian
17.7.1 místo 60000 2×20 hodin Talian
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...











