Zkušenosti s feedery SPRO

Ahojte máte zkkušenosti s těmito proutky?
Autor diskuse: kalois - Profil , 2.1.2014 feeder - náčiní, doplňky

Nnumen - Profil | Čt 15.3.2018 10:07:20

RK >> ono je pořád hodně lidi co chtějí lehoučké navijáky. Vyvážení neví co je.
Znáš mě. Já chytám raději s větším navijáky, má to více výhod. Vyvážení, můžu rychleji vytáhnout krmítka a lépe to z něho létá.
Mám kamaráda co si vezme Feeder a jde vybírat naviják. Musí si to odzkoušet.
A zase znám lidi co mají 420 heavy a na něm menší odlehčený naviják. To mi Již přijde komické.
Každý prochází nějakým vývojem. Kdysi jsem taky dával i malé navijáky na heavy, ale pocitově to není ono. Za mě

Holt každý to máme jinak.

    NMatrix - Profil | Čt 15.3.2018 9:53:27

    RK >> Ptám se, protože často pár tipů stačí k výrazně rychlejšímu zjištění a ověření informace než vlastní zkušenost.
    Nakupuju v podstatě všechno online a pokud se to nehodí, pošlu zpět. Dělám to tak nejen u rybařiny. Proto jsem se ptal, abych předešel tomu, že objednám naviják, který na ten prut sedět nebude. Neřeším nesmysly, jestli je průměr cívky o 2 mm širší nebo užší...
    Nicméně vyvážení prutu je pro mě prostě zásadní už od dob, kdy jsme před patnácti lety začali vláčet s gumami, kde ten prut musel být dobře vyvážený, abys mohl pohodlně celý den poskakovat gumou po dně. Prut vyvážený příliš lehkým navijákem prostě padá na hubu a stojím si za tím, že se pak člověk dře naprosto zbytečně. Samozřejmě vláčka a feeder jsou odlišné metody, kdy feeder dost času leží ve vidličkách, ale pořád je to aktivní rybolov. Předevčírem jsem byl na parmách, ryby braly velmi pěkně, takže jsem jich chytil docela dost. Chěli to trochu v pohybu a brali to hned po náhozu, pak to bylo mrté. Takže jsem co pár minut přehazoval, když nepřišel záběr nebo zdolával. Jelikož jsem měl poměrně dost těžké olovo, proud, bojovné ryby, tak v těchto kombinacích je nevyvážení prutu znát víc než dost. Pokud bereš feeder tak, že nahodíš a půl hodiny s tím nehneš, tak chápu, že vyvážení prutu nemá cenu řešit.
    Myslím ale, že tahle debata je trochu zbytečná. Jak si napsal, je to o subjektivním názoru a já to vyvážení řeším u všech technik, které chytám. Nechci si čas u vody dělat zbytečně těžší tím, že při jakékoliv manipulaci s prutem dostává zápěstí zabrat víc, než je potřeba.

      NDušan_hp - Profil | Čt 15.3.2018 9:34:24

      já už bych nekoupil naviják pod 4000 ani na třímetrové medium...

        NRK - Profil | Čt 15.3.2018 9:30:50

        Matrix >> podívej, dávají se tu rady, že někdo má radši lehčí naviják a někdo těžší atd. A já jsem napsal svůj názor, že je to fuk(rozdíl váhy v pár deka). Takže jsme chytrolíni všichni.
        Ty chytáš deset let, víš co přesně chceš, ale přesto se ptáš.
        Prostě vždycky se dočkáš subjektivních názorů, tak to je a bude. A nakonec budeš kupovat online, takže to bude takové kinder vajíčko. Po nákupu se ukáže..... Ale věřím, že budeš maximálně spokojený ať vezmeš 4000 nebo 5000. Protože chceš být spokojený..
        Takže podle mne jde o pokec, ale běda, jak se nejde s Mainstreamem.
        Klasickej feeder není nic extra aktivního(když neporovnáváš pouze s kaprařinou) a když zmiňuješ že se špatně vyváženým prutem(feederem) se dřeš naprosto zbytečně, tak je to prostě úsměvná anekdota. Ta vznikla pouze proto, aby se tady mohlo o takových věcech diskutovat a novému nákupu se pak dal punc nezbytnosti. Kdyby se to takto předkládalo manželce, tak ani nepípnu, ale mezi námi chlapci, mi to připadá nedůstojné-:)

        EDIT: pro xDanielSe - to myslím s maximální upřímností...

          Nnumen - Profil | Čt 15.3.2018 8:59:21

          Matrix >> s výběrem navijáku je to těžké. Záleží jak chytáš, co používáš za krmítka.
          Jestli chytáš spíše jemněji. Máš raději lehčí naviják vezmi 5000 advantor. Mám ho krátce, první pocity jsou super a vzhledově nádhera.
          Ja chytám hodně proudnejší řeky, nebo i větší kapry. Těžší krmítka. Naviják Ext je těžší robustnější pracant,na mé chytání ideál, hodí se i na lehčí kaprařinu, nebo metod Feeder . Pro někoho je to již těžký naviják, ale solith je s ním vyvážený. Mám ho již dlouho a za tu cenu velice slušný naviják.

            NxDanielS - Profil | St 14.3.2018 22:10:31

            Matrix >> On to ale myslel s maximální upřímností...

              NDědek - Profil | St 14.3.2018 22:06:51

              Matrix >> opravdu si vzájemně sedí... Tedy aspoň podle mých necitlivých pracek :-)
              Poptej se Zdeňka, myslím že chytá přesně s touhle sestavou...

                NMatrix - Profil | St 14.3.2018 22:05:13

                Dědek >> Super, díky za info.

                Nad tím EXT jsem taky uvažoval, ale přišla mi na ten 80g váha 441g už celkem brutální (jestli v reálu nebude ještě vyšší. :-) Ale je pravda, že ten prut je dost těžký do špičky, takže by to mohlo být vyvážené akorát.

                  NDědek - Profil | St 14.3.2018 22:00:17

                  Matrix >>

                  https://www.milobrno.cz/navijaky-s-predni-brzdou/57​204-cresta-ext6000-feeder-reel-8716851330754.html

                  Měl jsem ho na výstavě přesně na Solithovi jak 100, tak 80 g v 360 cm. Sedí na něm jak prdel na hrnec. Je ale jen s jednou cívkou, druhá se musí dokoupit. Numen s ním chytá s velkou spokojeností...

                  Podle mého názoru, na něj bude málo i Advantor 6000

                    NMatrix - Profil | St 14.3.2018 21:45:36

                    xDanielS >> Na Advantora jsem koukal a pravděpodobně ho vezmu. Jen se ptám na zkušenosti s váhou navijáku k tomuhle prutu a podle toho vezmu 4000 nebo 5000, protože si ho aktuálně nemám kde vyzkoušet, tak ho budu brát online.

                      NMatrix - Profil | St 14.3.2018 21:39:50

                      RK >> Popravdě? Na feeder chytám víc než 10 let, takže tahle rada mi je celkem k ničemu. Vím, proč se ptám a čekal jsem smysluplné odpovědi. Asi si dám od MRKu zase pauzu, protože to tady je chytrolín vedle chytrolína.
                      Chytám dost dlouho dost různých technik od děličky přes muškaření a vyvážení prutu má ve všech případech zásadní vliv. Přestože je feeder dost času ve vidličkách, tak to pořád není kaprový prut, který leží bez hnutí několik hodin. Je to aktivní rybolov a se špatně vyváženým prutem se dřeš naprosto zbytečně. Solith je navíc dost těžký prut, takže vyvážení hraje zásadní roli. Navíc nesouhlasím s tím, že před pár lety nikdo vyvážení prutu neřešil a už vůbec nepotřebuju rady o tom, co mám od rybaření očekávat. To si mě celkem dostal. :-)

                        Npetko38 - Profil | St 14.3.2018 19:47:28

                        Na heavycko

                          NBambi.SpP - Profil | St 14.3.2018 19:30:57

                          petko38 >> Ten už bude podle mě velkej

                            Npetko38 - Profil | St 14.3.2018 18:35:55

                            advantor aki 6000 abi to vladalo tazke krmitka,,

                              NxDanielS - Profil | St 14.3.2018 18:27:02

                              Matrix >> Je to o pocitu. Osobně mám třeba radši lehčí navijáky, ale je pravda, že 80 A 100g solith už snese něco pořádného. Zkus se kouknout na novinku, Advantor, budil na FF celkem dost pozornosti.

                                Npetko38 - Profil | St 14.3.2018 18:18:04

                                ja mam tento na solite aj na gaborovych

                                  NRK - Profil | St 14.3.2018 17:56:04

                                  Matrix >> popravdě? Je to úplně fuk.Před lety takový voloviny nikdo neřešil. Protože není proč. Jde o spolehlivost, velikost cívky. Feeder máš ve vidličkách, není to osmička boloňská, kterou máš furt v ruce. Myslím, že jsi podlehl ,,specialistům" přes feeder.
                                  Jde o rybaření a tam jde fakt o úplně jiný věci a těm se venuj. To myslím s maximální upřímností.

                                    NMatrix - Profil | St 14.3.2018 17:48:07

                                    Ahoj,
                                    prosím vás, jaké navijáky máte na Solithovi v 3,6m a 80 nebo 100g? Jde mi hlavně o váhu navijáku než o typ. Co jsem měl původní Shimana na feedrech, tak na Solitha jsou hodně lehké, tak řeším náhradu a nejsem si jistý, jaká váha bude ideální. Samozřejmě by bylo ideální obejít obchody a vyzkoušet to, ale to půjdu radši k vodě. :-)
                                    Díky.

                                      NColasrumem - Profil | Ne 11.3.2018 18:27:03

                                      fheavy >> v tom máš pravdu

                                        Nfheavy - Profil | Ne 11.3.2018 18:15:01

                                        Colasrumem >> no ale takovy Mgs se dela uz hromadu let a moc konkurentu nema dodnes,))
                                        na nem uz neni temer co vylepsovat.