Směnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek

Zdravím, byl by zájem o směnu a burzu přebytků, či již nepotřebného vázacího materialu? Háčky, nitě, laky, peří, srsti, dubbing, kůže, bavlnky, tungsteny, korálky atd.? Prefabrikované výrobky i home made? Polotovary i již hotové? Přírodní i barvené? Pro začínající i pokročilé vazače? Okrajově i pruty, navijáky, šňůry, vesty, broďáky, boty atd. (Nechci tímto ůplně suplovat mrk bazar) Chcete se něčeho zbavit, či něco zháníte?
Moje představa fungování tohoto vlákna, aby zde byly jen aktuální nabídky a poptávky, je taková, že nabízející, či poptávající korespondent, vyvěsí zde svůj text, případně s fotkou nabízeného a po uskutečnění směny, či prodeje dá najevo v reakci zprávci této diskuze, že nabídka už není platná, či poptávka byla uspokojena. Následně bude zneviditelněna, jako to funguje v Burze přívlačových náztrah, nebo v Retro bazaru, jakožto docela uspokojivě fungující model.....
Autor diskuse: Rashid 28.93 - Profil , 3.12.2013 muškaření - náčiní, doplňky
Dále moderují: LSD Profil + chrostik3 Profil + welbin Profil

Milí kolegové,muškaři,dávejte nabídky a poptávky,ty,které budou realizovány,budou autorem,či moderátory smazány /zneviditelněny

Od 11.6.2015 hlasovalo 0 čtenářů.

Nairfish - Profil | Pá 2.1.2015 23:06:47

chrostik3 >> Já jsem s peroxidem nikdy žádné kožky neošetřoval, takže v tomhle případě nemám žádnou zkušenost co to po X letech udělá.

Mám tu pár vyvázaných skalpů hodně starých. Peří se už asi bude lámat, ale kůže se za těch třicet let vůbec nezměnila a leží mi jen tak v poličce na vzduchu. A byly pouze nasolené. Je teda fakt, že v dílně celkem výrazně kouřím a tak tu mola potkávám velmi zřídka:)

Ale původně jsem reagoval na zpracování:)

    Nwelbin - Profil | Pá 2.1.2015 22:59:12

    Pokud by někdo měl ta černě lemovaná pírka z orebice,měl bych o 6-10 zájem,cenu ev. protihodnotu - radši sz.

      Nwelbin - Profil | Pá 2.1.2015 22:55:34

      Stupin >> a novotnytomas nekupujte levné- nebývá to kvalitní wolfram, jen rada

        NStupin - Profil | Pá 2.1.2015 22:52:01

        novotnytomass >> Stejnou otazku jsem tu uz daval a dostal podobne "chytry" odpovedi. Kazdopadne kdybys na neco narazil, dej vedet :-)

          Nnovotnytomass - Profil | Pá 2.1.2015 22:47:08

          Stopař >> já myslím že otázka zněla jasně, jestli nevíš tak jednoduše neodpovidej.

            NStopař - Profil | Pá 2.1.2015 21:04:07

            novotnytomass >> To co je na internetu ti nestačí ?

              Nnovotnytomass - Profil | Pá 2.1.2015 21:01:21

              Zdravim panove, nemate nejakej typ kde koupit levny wolframovy kulicky respektive nevite o nekom kdo to treba kupuje ve velkym a pak treba prodava nebo tak neco?

                Nchrostik3 - Profil | Pá 2.1.2015 20:03:30

                LSD >> zítra se na to tedy zaměřím.Dneska nemám likvidační náladu :-))

                  NLSD - Profil | Pá 2.1.2015 20:00:34

                  chrostik3 >>
                  Seš mladší, koukej makat!

                  :-)))))))

                    Nchrostik3 - Profil | Pá 2.1.2015 19:56:26

                    LSD >> ty jsi ale první v řadě a slušnost mě nedovolí předbíhat :-)))

                      NLSD - Profil | Pá 2.1.2015 19:53:46

                      chrostik3 >>
                      Jako moderátor by sis to měl promazat

                      :-)

                        Nchrostik3 - Profil | Pá 2.1.2015 19:47:19

                        airfish >> jedno to není!Opravdu záleží jak a kde se pak materiál uskladní.Ve finále,dobře oškrábaná,usušená a v suchu uskladněná kůže nepotřebuje ani sůl nebo peroxid.

                          Nairfish - Profil | Pá 2.1.2015 19:42:49

                          Stopař >> Tak v tom případě je asi jedno čím je ta kůže ošetřená.

                          Teď jsem si ale všiml, že tohle je burza. Asi nám vyčiní kůži:))

                            NStopař - Profil | Pá 2.1.2015 19:25:22

                            airfish >> Já už pár let používám pouze ten peroxid a usušené kůže dávám do narkosáčků a také nic neplesniví.Naposled sem vyhazoval kůže které drobet zvlhly v roce 2010 ale to jsem mněl doma drobet větší vlhko,asi tak 1,7m.

                              Nairfish - Profil | Pá 2.1.2015 19:12:18

                              Stopař >> Tady bych si dovolil trochu odporovat. Máš pravdu v tom, že sůl je hydroskopická. Ale na druhou stranu je to konzervant. Mně vzdušná vlhkost za posledních asi čtyřicet let nezplesnivěla žádný skalp a to se o ně nijak zvláště nestarám:) Naopak to nebezpečí spíš hrozí u kožek ošetřených pouze peroxidem.

                                Nairfish - Profil | Pá 2.1.2015 18:59:26

                                welbin >> Nehet asi odrůstá pomaleji:) Ale nikdy jsem se v tom tak dlouho nemáchal aby nasákl. Z kůže to zmizí do druhého dne.

                                  NKentaur - Profil | Pá 2.1.2015 18:59:02

                                  welbin >> jj ok diky;)

                                    NStopař - Profil | Pá 2.1.2015 18:50:51

                                    airfish >> Protože sůl je hygroskopická a přitahuje i vzdušnou vlhkost a tudž je nebezpečí že ti usušená kůže se zbytky sole znova zvlhne a třeba i zplesniví.

                                      Nwelbin - Profil | Pá 2.1.2015 18:49:42

                                      airfish >> Noo- dovede poleptat,mně se čtvrt roku bílý nehet moc nelíbil

                                        Nwelbin - Profil | Pá 2.1.2015 18:48:33

                                        Kentaur >> Podívej se na vzory moderátorů této diskuze na mé diskuzi- Povídání JEN o vázání,zvol si fotky,zadej,máš inspiraci na xxx let:-))