- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Východočehuni sem!! zkusme nastavit limity
Viděl bych to třeba na 50ks kapra a 20ks štiky a cándáta.ty dravce bych bral v kombinaci obou druhů.
Co mě k tomuto vedlo?Veleúspěšní lovci MO Humpolec a jejich nenažranost a dnešní zkušenost na vodě MO H.Brod.
prosím chovejte se slušně jinak redky budu lítat jak při Maryáši karty.
ps: pro ostatní....pokud nebudete mít co k tomuto tématu říct jděte raději jinam!!!!!to platí i pro prudiče!!!
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
2x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
fotojakes - Profil | Pá 1.11.2013 13:30:12
Až bude tohle, můžeme se bavit o podobě pravidel, do té doby to je stejně jen omezení pár slušných rybářů, kteří mají ryby rádi, protože kdo odnáší ve velkém, třeba na kšeft, bude odnášet i přes limit jak to dělá teď, když se za den otočí i vícekrát pro dva kapry.
hraji - Profil | Pá 1.11.2013 13:28:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Když si představím, že stejné omezení platí i v Anglii (na tekoucích vodách) a platí tam od roku 18xx (nevím přesně) a přes tlak lobby prodejců rybářských potřeb se nepodařilo prosadit jeho zrušení, myslím, že je načase, abychom se k němu vrátili a na tekoucích vodách ho zase schválit.
Uměl bych si představit i úseky v revírech, které bych vyčlenil a zakázal na nich lov úplně. U nás bych do tohoto úseku zahrnul těch pár míst, kde jsou přirozená trdliště ryb.
Mrknato - Profil | Pá 1.11.2013 13:27:21
Pro mě je řešení současného nedobrého stavu v revírech (tekoucích), v špatném disponování s vybranými prostředky od rybářů, převod správy peněz jen pod jednu složku. To vidím jako jedinou schůdnou cestu k nápravě.
splávkař - Profil | Pá 1.11.2013 13:21:30
šmudla007 - Profil | Pá 1.11.2013 13:18:51
Když zvýšíš lovnou míru štiky na 90 cm... tak snadno dosáhneš stavu že se nechytne ani jedna mírová,, ale štiky ve vodě nějaký přežijou. Na rybičku jde vymlátit nekonečný množství dravců(na malou tuplem). Než kontrolovat jestli má nástražní rybka 20-30 cm a obtěžovat rybáře stahováním bojky kačeny, tak zákaz rybky a rybář lovící dravce loví aktivně a jde vidět. Kaprař když vytáhne candáta štiku a nechá si ho tak mu můžeš okamžitě jít vzít povolenku.
bart.bm - Profil | Pá 1.11.2013 13:18:22
kakr - Profil | Pá 1.11.2013 13:17:57
Bylo by dobré, než plácneš do vody zjistit si pár relevantních údajů. Věř, že o tom něco málo vím, projdou mně ročně rukama a počítačem tisíce sumářů.
Tvůj návrh 50 kaprů a 20 dravců / povolenka/ rok je zcela, opakuji zcela mimo mísu.
Zkus se zamyslet, kolik (%) rybářů by Tvůj návrh omezil, hoď sem čísla a já napíši jaká je realita.
Nejsem ani východočehůn, ani člen ČRS, jsem z Markrabství Moravského (MRS), ale rybáři jsou všude stejní...
meteor - Profil | Pá 1.11.2013 13:17:51
A "mariáš" je píše měkké "I" (samozřejmé věci jako začátek věty = velké písmeno / mezi jednotlivými větami mezery atd. ani nebudu zmiňovat) :-)
Mrknato - Profil | Pá 1.11.2013 13:17:35
Mrknato - Profil | Pá 1.11.2013 13:14:59
Naprosto souhlasím, že z hospodaření musí být užitek a to je ta zásadní věc, proč na normálních územních revírech nemůže převládat, brunátnět a prosazovat se K70, lov 24 na 3 pruty, samosek, závodění ...., co tak dobře známe z barevných časopisů Kapr, Kapří svět, Pod praporem kapra, Kapr jede a podobných.
hraji - Profil | Pá 1.11.2013 13:14:31
Tam hospodařící MO vysadila velké množství štiček do míry a nijak je nehájila, ani neudělala žádné jiné opatření na jejich ochranu. Jak přišel podzim, nastoupili rybičkáři s kačenama, teleskopama na 300 gramů a trojháčkama a milé štičky zmasakrovali. Myslím, že napsoté většina těch ryb v délce 45 až 50 cm uhynula na nešetrné zacházení. To je špatně. Takto je vysazování na nic. Protože je proti přírodě.
bart.bm - Profil | Pá 1.11.2013 13:13:54
bart.bm - Profil | Pá 1.11.2013 13:09:30
PatrolGR - Profil | Pá 1.11.2013 13:08:54
Standič - Profil | Pá 1.11.2013 13:03:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Burdik - Profil | Pá 1.11.2013 13:01:59
splávkař - Profil | Pá 1.11.2013 12:58:13
Pokud bys opravdu chtěl aby v revírech vydržely ryby déle nebo tam dokonce přirozeně žily tak to půjde jedině tak,že jim k tomu dáš podmínky,tím,že zakážeš procentu rybářů aby jim to kazili nic nezměníš.
Mezi opatření co mě napadaj je třeba vyčlenění řekněme vždy poloviny revíru jako chráněnou oblastí.omezení doby a způsobů kterými lze lovit a nekompromisně trestat ty co to jakkoli poruší. Jinudy myslím v této zemi,za těchto podmínek cesta nevede.
Stav vody v okolí
| Praha - Vysočany (Rokytka) | 19 cm | 0.83 m³/s | |
| Praha - Kyjský rybník (Rokytka) | 20.1 °C | 46 cm | 1.01 m³/s |
| Praha-Libeň (Rokytka) | 31 cm |
Kde to žije - všechna témata
9:15Labe fishing store 13
9:04ATTs hlásiče a ATTx příposlech 521
9:02Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 29
8:40Rybáři vs ochránci přirody 40
NeStaré Česke rybářské vybavení 390
NeHlídač slev eshopů 750
NeVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 144
NePivo- craft beer 691
NeDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NePolsko, okolí Dunajce 5
NePoradna: Sumcařina 2568
NeŽermanky a bivakovani 3
NeTrakker brolly 100 Ev 0
NeDivoký potočák nebo granulák? 57
SoRybnik bez povolenky (klidne soukrome) pro chytani s detma? 5
Co je nového - všeobecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
-20% akce ANGLICKÝ TýdenZa 79 Kč
ANGLICKÝ TÝDEN -20% od středy 17.6. do úterý 23.6.2026 (do půlnoci), akční ceny na sortiment značek SONUBAITS, KORUM, PRESTON, FOX, CC MOORE a AVID. Stačí se zaregistrovat a zadat kód: G_AN20. Více na www.chytil.cz
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17










