Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

Jirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    Oreh - Profil | Út 11.4.2017 8:54:02

    Mates PB >> ak ide o to, mne osobne nechutia ani podenky

      Mates PB - Profil | Út 11.4.2017 8:50:40

      čolek01 >> Nejde o to jestli plave, nebo neplave. Jde o to jakou má chuť. Zkoušel si ho sníst?

        čolek01 - Profil | Út 11.4.2017 8:49:26

        Chroust a neplave??Hmm tak to asi ne.Byl jsem mnohokrát u vody když bylo rojní chroustů a vždy plavali.Každej rok když je u nás večerní rojení chroustů na zahradě mám plné bečky chroustů a všeci plavou,takže tady asi bude asi v úsudku velkej error.

          dantex - Profil | Po 10.4.2017 21:05:58

          kdysijsemtakytakový zbastlil

            Flying trout - Profil | Po 10.4.2017 20:52:53

            Jirka R. >> hezký brouček, svýho tlouště nebo jesena najde! Z kávovýho zrna jsem mušky taky viděl, asi v raubířství, tam byl článek o "létajících předmětech".

              Dragoun6969 - Profil | Po 10.4.2017 20:52:03

              Tak něco podobného co je na videjku jsem umotal.Larvi jsem taky hrabal a na dospělce chytal.Díky za inspiraci až bude lepší kousek tak se ho sem pokusim dát.

                Jirka R. - Profil | Po 10.4.2017 20:32:09

                hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 10.4.2017 20:22:26 >> Na Balkáně vážou tzv. bambulu, na tělíčko/krovky často použijí klidně i kávový bob. Pár jsem si jich namotal z polycelonu, účinek bezmála nula, snad na MP nějaký velmi zvědavý tloušť.
                Ale chroust to není ani náhodou, ten by neplaval... :-)

                  Flying trout - Profil | Po 10.4.2017 20:22:26

                  Jirka R. >> Jedině nějaká alternativa suchýho brouka na tlouště, nejspíš něco co je ve videjku dole od Matese. Larvy chroustů znám spíš než jejich dospělý varianty .. ryby jsem na to chtěl zkoušet chytit, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlal!

                    Jirka R. - Profil | Po 10.4.2017 20:13:10

                    hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 10.4.2017 19:55:02 >> Jedině nějaký modelář, než praktik, neboť larva chrousta žije striktně v zemi, čímž je téměř vyloučeno, že by kdy byla rybí potravou, zároveň pak dospělec nemá dostatek vztlaku, aby se udržel na hladině, čímž je vyloučena jeho suchá varianta, tedy ideální materiál/typ pro zcela display mušku.
                    Navíc, doby, kdy jsme je sbírali pod stromy do kýblů a krmili jimi slepice a další domácí havěť, sotva kdo už pamatuje, natož ryby... :-)

                      Dragoun6969 - Profil | Po 10.4.2017 20:03:54

                      hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 10.4.2017 19:55:02 >> tak nás asi bude víc

                        Flying trout - Profil | Po 10.4.2017 19:55:02

                        Dragoun6969 >> On chroust není klasická muška, není to dnes ani běžný brouk ... do vody padá asi málokdy, taky jsem zvědavej, kdo sem dá umotanýho chrousta!

                          Dragoun6969 - Profil | Po 10.4.2017 19:48:54

                          Vytvořil jsem takového paskvila,že se holka mále počůrala smíchy.Tak bych rád,kdyby zdejší kolegové poradily jak na to.Pokud je to možné.Ale podle mého asi nee :-(

                            Jirka R. - Profil | Po 10.4.2017 19:42:22

                            Dragoun6969 >> Hmmm..., tak to jsem sám zvědav, jaké obdržíš odpovědi...

                              Dragoun6969 - Profil | Po 10.4.2017 19:37:52

                              Jirka R. >> Přesně jak píšu.Chroust

                                Jirka R. - Profil | Po 10.4.2017 19:33:31

                                Dragoun6969 >> Fakt máš, kolego, na mysli chrousta, nikoli chrostíka?

                                  Dragoun6969 - Profil | Po 10.4.2017 19:07:30

                                  Chlapi nemůžeme se s dcerou dohodnout na spůsobu vázání chrousta jak larvy tak dospělce.Můžete nám prosím poradit?Počítač nějak protestuje tak mi nejdou vkládat fotky našich výtvorů.

                                    Jirka R. - Profil | Ne 9.4.2017 12:13:11

                                    nymfa >> Na čtyři chytací dny je tam moc i těch krevetek... :-)

                                      nymfa - Profil | Ne 9.4.2017 10:27:57

                                      Jirka R. >> Hmmmm pěkný! Ty krevetky vypadaj žratelně. Jenom na můj vkus moc ullsocků.... :-))

                                        welbin - Profil | Pá 7.4.2017 20:14:32

                                        Jirka R. >> neodkoukal,ale moc dobrý vtípek:-))))
                                        Takto jsem kdysi pašoval kytky ze zahraničí.

                                        Pro ostatní,dávám kousky brček na limču,usměrní to paprsky srpku

                                          Červené karty: sliver, TI