Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NCardinal - Profil | Út 11.4.2017 15:06:05

    Mates PB - 11.4.2017 14:37:35 : ďakujem, no týchto som už dávno nevidel. Tých menších, my im hovoríme žitný - žitňáci, tie sú každý rok.

      NRasto. - Profil | Út 11.4.2017 15:04:32

      Mates PB >> tak to mas stastie...ked maju svoj rok (tusim kazdy 4ty) tak amentma..vsetko pozeru...

        NMates PB - Profil | Út 11.4.2017 14:37:35

        Cardinal >> Já jsem viděl chrousty naposledy loni - na zahradě. A viděl jsem je asi po 14 letech.

        Pěkně uvázané, je to žrací.

          NCardinal - Profil | Út 11.4.2017 14:33:51

          V 60 - 70 rokoch bolo chrústov habadej. Po vypustení sliepok na dvor mávali exkluzívne raňajky. Stačilo zatriasť slivkami na dvore a domáca hydina sa išla zabiť po chrústoch. Majster na učilišti - rybár nosil som mu chrústov v 0,7 lit. pohári a chodil na jalcov. Okolo roku 2005 v niektorom z ryb. časopisov vyšiel článok ako uviazať chrústa. Nakoľko som mal začiatky viazania mušiek dávno za sebou, tak som naviazal cca 10 chrústov, tak z recesie, ostal mi jeden, kamaráti rozobrali,len tak do krabičky. Skúšal som na nich chytať jalcov, no akoby sa ich báli, prišiel, no nezobral, len drgol do neho a zmizol preč. Dávam jedno foto z archívu z roku 2005. Bola to inak piplačka + bolo treba vypletať s bielou bavlnkou.

            Nmedvěd - Profil | Út 11.4.2017 13:24:07

            kdysi jsem zažil chrousty na Sávě.Duháci je sbírali pod stromy s hrozným rachotem.Nahradil jsem velkým chrostíkem.Povedl se i tloušť 60+

              NRasto. - Profil | Út 11.4.2017 12:05:49

              Keby ryby nezrali chrousty tak ich asi nevyrabal rousek nie? alebo je to svab? https://www.mrk.cz/Data/Pics/2017/96/1503469_61cf6.​jpg

                NRoyale with Cheese 3 - Profil | Út 11.4.2017 12:00:01

                hadr kapr fakr boy >> Flying trout - 10.4.2017 19:55:02 >> v naší zprasený přírodě to tak je rozhodně. Člověk tu na chrousta pomalu nenarazí. Jednou jsem na chrousty těžce doplatil, na Gaile v Korutanech. Olše kolem vody jich byly plný a člověk po nich , na stezkách kolem vody, všude šlapal, křupalo to pod botami. Ryby pořádně nebraly, lautr nic, občas jsme chytili něco na strímra. Vůbec mě nenapadlo, že by se nějak mohli dostávat do vody, natož, že by je ryby braly. Třetí den, před odjezdem, jsem čekal na kamaráda na mostě o koukal to vody. Vzal jsem pět chcíplých a hodil je do úplavu za šutrem. Co budu povídat - od dna se zvedly ryby a v mžiku všechny chrousty v sloupci sebraly ( chcíplí chrousti tedy fakt neplavali...).
                Přesunuli jsme se k známýmu a ten nám řekl, že ten zhruba týden se tam na chrousty neboli Maikäfry fakt chytá ( on tomu sice říkal Junikäfer, ale to by měl být chroutek letní - spíš je to myslím lokální název. Byli to opravdu chrousti).
                Tady máš jeden mustr, na tlouště http://www.fliegenfischer-forum.de/hayabus2.html. Taky píšou, že je to na olšemi zarostlé toky. Chrousty asi olše nějak přitahuje.
                Ještě tady http://fliegenfischen-bayern.de/fliegenfischen-mit-​maikaferimitation/

                EDIT: No a tady je ještě recept na polívku z chroustů https://de.wikipedia.org/wiki/Maik%C3%A4fersuppe
                .

                  Nčolek01 - Profil | Út 11.4.2017 11:36:00

                  Nemám ani jednoho chrousta v krabičce.Vždy jsem ho s úspěchem nahradil největším chrostíkem z krabičky.Ale kdo si neumí poradit tak holt musí vázat vše.Ono je to taky dosti o hlavě. :-))))

                    NMates PB - Profil | Út 11.4.2017 10:29:35

                    Jirka R. >> Já nemám ani jednu suchou ani jednu mokrou mouchu, natož nějakýho chrousta.....

                      NJirka R. - Profil | Út 11.4.2017 10:27:37

                      Mates PB >> Podobně jako já, děláš asi celoživotní chybu, kolego, neboť zkušení lovci mají chroustů plné krabičky, ač se jim vejdou jen čtyři do řádku, jak jsou velcí... :-)))

                        Nčolek01 - Profil | Út 11.4.2017 10:09:36

                        Mates PB >> tak to je potom jase,no a když jsi ho neviděl u řeky tak dá rozum,že jsi nemohl ani vidět jak ho něco sežere 😁😁😁

                          NMates PB - Profil | Út 11.4.2017 9:57:21

                          čolek01 >> V životě jsem neviděl u řeky chrousta, natož aby ho něco žralo.

                            Nčolek01 - Profil | Út 11.4.2017 9:54:38

                            Mates PB >> no já vážnej nejsem,ale zajímalo mě jestli vše ochutnáš??Já taky chytám na kuličky a nikdy jsem je nedal do huby.Jinak kdybys viděl co dělaj pstruzi když se rojí chroust tak bys věděl hned,že rybám chutná určitě :-)))

                              NMates PB - Profil | Út 11.4.2017 9:36:50

                              welbin >> Nám je to jedno, pro nás je chroust jako chroust - nejsme nikde organizovaní.

                                NMates PB - Profil | Út 11.4.2017 9:35:56

                                čolek01 >> Aby si věděl jestli to bude chutnat rybám, například kapraři boilí jedí, znám minimálně 4 lidi co to dělají.

                                Tvl nebuď zas tak vážnej.

                                  Nčolek01 - Profil | Út 11.4.2017 9:32:30

                                  Mates PB >> a proč bych ho jako měl jíst??

                                    Nwelbin - Profil | Út 11.4.2017 9:29:38

                                    Dragoun6969 >> Nepletete si chroustka letního s chroustem obecným,chroustek je jen cca 1,5 cm dlouhý a světlý.Kdysi jsem dva uvázal,krovky jsem jim dělal z natuženého peří.Fotku nemám,mušku taky ne.Je výrazně sezonní jen červen a začátek července,dle počasí.Chytl jsem na něj jednoho tlouště.

                                      Nmdx - Profil | Út 11.4.2017 9:14:38

                                      Oreh >> Tak to si rozumíme :-))) Tenhle film byl z celýho festivalu nejvtipnější. rybářsky tam byly lepší........

                                        NOreh - Profil | Út 11.4.2017 9:02:36

                                        mdx >> To ja radsej beef :-)

                                          Nmdx - Profil | Út 11.4.2017 8:58:40

                                          Oreh >> https://vimeo.com/193174091 chce to pořádný sousto

                                            Červené karty: sliver, TI