Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NKentaur - Profil | So 25.2.2017 13:49:19

    Už jen oči a epoxyd.sorry foceno mobilem.

      NAC/DC - Profil | So 25.2.2017 12:19:18

      brach >> Pro mě je daleko i do Prahy...:-)

        Nbrach - Profil | So 25.2.2017 10:13:35

        AC/DC >> Zase v Praze.
        A v Broumově nic...

          NAC/DC - Profil | So 25.2.2017 8:35:51

          Willow >> aha, asi myslíš toho králíka...no, je to podobný, ušatý...:-)

          Bude prej fungovat nová muškařocajkoprodejna, jsem zvědavej, co klucí hodí na pult...

            NJHolc - Profil | Pá 24.2.2017 17:25:32

            mascha >> Fotka je na nic, uznávám. Ale když mi před rokem, nebo dvěma došla ta správná barva (samozřejmě v neoznačeném pytlíčku) musel jsem nakoupit asi patnáct pytlíčků od různých výrobců, než jsem našel tu svoji. :-)

              NWillow - Profil | Pá 24.2.2017 16:58:54

              AC/DC >> Myslím ten pytlík s uv zajícem.Po nasvícení uv světlem se rozsvítí,asi.:-)

                NAC/DC - Profil | Pá 24.2.2017 16:50:16

                Willow >> jak ho poznáš?

                  NWillow - Profil | Pá 24.2.2017 16:05:07

                  JHolc >> UV zajíc.

                    NŘízek 5,125 - Profil | Pá 24.2.2017 16:02:47

                    JHolc >> asi tuším která:-))

                      NOreh - Profil | Pá 24.2.2017 16:00:48

                      mascha >> :)

                        Nmascha - Profil | Pá 24.2.2017 15:38:24

                        JHolc >> jasně, protože jen jedna z těch barev na fotce je víceméně zelená :-D

                          Nwopen - Profil | Pá 24.2.2017 15:22:42

                          Bouvard >> díkes...máš asi pravdu, já u posledního taky to olovo a přechody více nití vyrovnal a šlo to lépe...ale chce to asi cvik....

                            NJHolc - Profil | Pá 24.2.2017 14:51:47

                            Jedna poznámka k zelenému blešounovi, není zelená jeko zelená. Z barev na fotce mi spolehlivě funguje jen jedna. :-)

                              NBouvard - Profil | Pá 24.2.2017 13:56:15

                              wopen >> Při vázání blešounů mi největší problém dělal schod mezi háčkem a olověným drátkem a potom zařezávání nitě mezi oviny drátku. Pak jsem se naučil zpevnit olovo nití a vytvarovat přechod před použitím dabingu. Od té doby mám pokoj. Nevím jestli je to správný nebo špatný postup, ale váže se mi tak podstatně lépe a nezaznamenal jsem rozdíl v počtu chycených ryb.
                              Co se nejúčinnější nástrahy týče, to je stejně ve finále ta, které věříš nejvíc.

                                NBouvard - Profil | Pá 24.2.2017 13:32:01

                                čolek01 >> Jasně, o tom jsem nepochyboval když jsi psal o plné krabičce :) I v té mé jsou další vzory, ale tyhle jsou pro mne základní.

                                  Nwopen - Profil | Pá 24.2.2017 11:46:51

                                  ...ty blesouni mi jdou jak psovi pastva...ty nymfy jsou daleko snazsi a kdo vi, zda i nakonec nejucinejsi

                                    Nčolek01 - Profil | Pá 24.2.2017 11:16:50

                                    Bouvard >> Díky,jinak samozřejmě mám i mrkváče všelijak duhové atd atd,ale to bych musel odfotit celou krabku a vzorů je fůůůra:-)))

                                      NJirka R. - Profil | Pá 24.2.2017 10:36:42

                                      Lumír >> Napadá mě, že do rychlé/hodně tažné vody by to mohlo být málo, trvá několik sekund, než se takový strýmřík vysušený planými hody potopí do správné hloubky. Na stojáku nebo tůni je to nejspíš jedno. Ale to je moje pouhá akademická dedukce... :-)

                                        NMates PB - Profil | Pá 24.2.2017 10:33:04

                                        Bouvard >> Dík za příspěvek.

                                          NLumír - Profil | Pá 24.2.2017 10:27:21

                                          Jirka R. >> Ano, v úrovni hlavičky jsou zatížený cca 5-6ti oviny silnýho olověnýho drátu ( průměr přesně nevím).

                                            Červené karty: sliver, TI