Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NMates PB - Profil | St 22.2.2017 15:33:14

    wopen >> Podle mě to je žravý, mě se to líbí. Klidně bych na to chytal.

      Norusnak - Profil | St 22.2.2017 14:07:40

      Řízek 5,125 >> Dik! Aj si niekedy pripadam ako pan Monk ;)))

        Nwopen - Profil | St 22.2.2017 14:00:37

        ...amater vazac a muskar se pokusi zde take prispet...kdyby to byla hruza velika, at me admin vyhodi:)))

          NJirka R. - Profil | St 22.2.2017 12:37:39

          Lumír >> Přídavné jméno vzniklo od názvu "amonitka", resp. názvu jinak hladké (silikon) mušky, u níž nožky z koroptve dominují. Jedná se o moji čistě slovesnou tvořivost... :-))

            NLumír - Profil | St 22.2.2017 12:29:58

            Jirka R. >> To jsem okoukal na netu a zkusil jsem to. Jinak adjektivum amonitní neslycham moc casto :)

              NJirka R. - Profil | St 22.2.2017 12:08:23

              Lumír >> Zajímavé pojetí, ti blešouni, myslím tu dotaci paprsky koroptve. Takové amonitní...

                NMates PB - Profil | St 22.2.2017 12:01:47

                Lumír >> Blešouny nevážu a ty druhý jsem ještě nezkoušel. Máš to oboje moc pěkně navázaný.

                  NLumír - Profil | St 22.2.2017 11:55:37

                  Ale blešouni jsou stejně nejlepší. A perdigony musim ještě víc odzkoušet. Tohle jsou 16ky s 2,5mm zatížený v tělícku olověným páskem co to šlo. Na podzim mi to žrali jen zapomenutí duháci, ale zase hodně..

                    NMates PB - Profil | St 22.2.2017 11:51:08

                    Lumír >> Hmm, tenhle ještě neznám.

                      NLumír - Profil | St 22.2.2017 11:48:14

                      Tohle je on. Je jinej ale funguje to překvapivě dobře. I na kroužkování čímkoliv jiným, i na srpky.

                        NLumír - Profil | St 22.2.2017 11:44:36

                        Mates PB >> Díky za pochvalu. No hele bioty mám rád ze dvou důvodů, jednak se mi ty tělíčka moc líbí a taky to, že když to dostaneš do ruky, jde to neskutečně rychle od ruky. Tělíčko a kroužkování daváš v jednom. Jen vyshapuješ tělíčko nití, kápneš gelovej sekunďák a roztočíš to. Skřipec od Tvrdka a rozační svěrák je důležitej, se statickým svěrákem je to o dost pomalejší a míň elegantní.
                        Bažant je super, já vážu ze 2-3 paprsků. Zkoušel si ten novej skřipec od Stonfa? Ten je na bažanta podle mě nejlepší. Fotku najdu.

                          Nnymfa - Profil | St 22.2.2017 10:48:51

                          Správně zatížený blešivec

                            NMates PB - Profil | St 22.2.2017 9:12:46

                            Lumír >> Já jsem biots nikdy na chuť nepřišel. Ale PTN je jeden ze základních kamenů mé muškovnice. Je velká škoda, že do dnešních dnů nedokázal nikdo vynalézt kvalitní skřipec, který by udržel 4 paprsky z pera bažanta.

                              NŘízek 5,125 - Profil | St 22.2.2017 9:11:17

                              orusnak >> připomíná mi to Hvězdný války-Klony útočí :-))
                              pěkně vyrovnaná krabka.

                                NMates PB - Profil | St 22.2.2017 9:09:48

                                orusnak >> Velmi pěkná řemeslná práce kolego. Vážně dobré.Díky

                                  NLumír - Profil | St 22.2.2017 5:37:57

                                  Mě se líbí bioty a PTN

                                    Norusnak - Profil | St 22.2.2017 0:20:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Mates PB >> neviem ci ta inspiruju. Take ma kazdy ;)

                                      NMates PB - Profil | Út 21.2.2017 23:02:09

                                      Važte a foťte nymfy, potřebuju inspiraci.Diky.

                                        NJirka R. - Profil | Út 21.2.2017 19:59:09

                                        welbin >> Je jich tam 13, v některých jsou už zasunuty háčky, jako pro představu... :-)))

                                          NŘízek 5,125 - Profil | Út 21.2.2017 19:58:12

                                          martcv >> nu dobrá, dobrá:-)

                                            Červené karty: sliver, TI