Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NOreh - Profil | Út 23.8.2016 11:01:03

    a zasa sme pri tom, ze sa to cele nejako pomiesalo. vlacia sa muchy, na muskarkach sa vodia rozne smaky, jigy, myši ...

      NMácík - Profil | Út 23.8.2016 10:59:19

      Řízek 5,125 >> vím, vím, pravdu díš...
      Ale pro mě je to prostě vláčka, i když na muškařský lajně... :-)))

        NŘízek 5,125 - Profil | Út 23.8.2016 10:16:58

        Mácík >> no, vodí se to jinak než vláčka, ta fly lajna je na tom poměrně zásadní...,
        jinak ale tvůj koment nijak nerozporuji, docela trefné:-)

        btw- já to neumím vodit, tak sem na to ani nechytal...a asi ani chytat nebudu:-))

          NMácík - Profil | Út 23.8.2016 10:12:46

          Řízek 5,125 >> :-)))) Neřeším... Ptám se... :-))))

          Abych to teda uved na pravou míru. A nevypadal za blbce. Naliju čistýho vína.
          Já samozřejmě přesně vím, o jakou nástrahu se jedná, jak jsou velký, těžký, jak a kdo s tím chytá, apod.
          Dokonce znám originály, materiál, původce a vazače těchhle jigstrýmrdů.
          Já bych to na svůj mušák (žádnej) nikdy nepověsil. Nicméně, je to věc vkusu každého soudruha (Pike copyrájt)...

          Ale schválně jsem na to tak upozornil tady welbču a čekal jsem, co mi řekne.
          Proč? V souvislosti s nedávnými apely na katastrofu jménem "francouzská nymfa", dlouhý návazec, konec muškaření, apod...
          Chci tím poukázat na naprosto jasný příklad rozporuplnosti takových postojů a názorů vůči muškařským technikám a metodám...
          Welbin a asi mnoho dalších odsuzují frantíka a jako pure muškaři by to nikdy nepoužívali.
          Ale tohle, na těch wiederhákách jim nevadí a na pstruhy s tím půjdem? Já samozřejmě znám účinnost tý nástrahy. Je to vláčka a basta fidli, žádné muškaření. :-))))
          A to si ostatní mohou myslet i o FN...

            NŘízek 5,125 - Profil | Út 23.8.2016 9:05:22

            Mácík >> neřeš, to je prostě ten severočeskej strýmr styl:-)
            tam se to běžně používá.

              NMácík - Profil | Út 23.8.2016 8:42:31

              welbin >> gramy? Velikost? wt ?
              Z té fotky to nejsem schopen rozklíčovat...

                Nwelbin - Profil | Út 23.8.2016 7:15:59

                Mácík >> obé,dle situace

                  Nnymfa - Profil | Po 22.8.2016 22:25:49

                  welbin >> ty barvy poznávám... :))

                    NMácík - Profil | Po 22.8.2016 19:07:30

                    welbin >> a s tim muskaris nebo vlacis?

                      Nwelbin - Profil | Po 22.8.2016 18:40:13

                      Abych se moc neulejval:-) Moje milé barvy na jigy

                        NWillow - Profil | Pá 19.8.2016 0:12:43

                        Díky za odpovědi na otázku.Mám 8 různých skřipců a taky se to dá,ale ta ladnost ,v tom není.Asi se mi to líbí,protože jsem línej,jako,veš.:-))

                          NJirka R. - Profil | Čt 18.8.2016 21:57:13

                          Willow >> Delší dobu pokukuji po té sadě, jako že bych si usnadnil práci. Zatím si ale musím vystačit s citlivostí vlastních prstů... :-)

                            NAC/DC - Profil | Čt 18.8.2016 20:14:08

                            Willow >> tuší medvěd si to moc chválil...

                              NVlastec - Profil | Čt 18.8.2016 18:52:27

                              Willow >> ahoj zkousel jsem s tím makat u kamaráda a myslím si ze se bez toho dá žít .

                                NWillow - Profil | Čt 18.8.2016 16:19:05

                                CO je.??Wokurková sezóna,nebo co.??;-))edit:kdo tady používá ,,Magic tools",vyplatí se ta sada +stecker za 2 000kč?Hrozně se mi to líbí.

                                  NAC/DC - Profil | Ne 7.8.2016 10:20:55

                                  Jirka R. >> kdepak, někdo by mě zjebal...:-)

                                    NJirka R. - Profil | So 6.8.2016 12:38:05

                                    AC/DC >> Josefe, nebuď zaostalej dogmatik...
                                    Z tvojí sirupčické dedukce plyne, že i Petřínská věž, či kdejá rozhledna v Beskydech či na Šumavě, je Eifelovkou.

                                    P.S. A dej sem mouchu, ty osvěto...! :-))))

                                      NAC/DC - Profil | So 6.8.2016 12:19:58

                                      Jirka R. >> tebe ten sirupčík hodně baví, co? :-))))

                                        NJirka R. - Profil | So 6.8.2016 7:30:26

                                        Tak něco z jiného soudku a fest ke dnu...

                                          NFofr - Profil | Pá 5.8.2016 10:49:02

                                          A kdyz se to lihne a neco mensiho se kolem tebe mihne

                                            Červené karty: sliver, TI