Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NMates PB - Profil | St 27.7.2016 21:04:32

    Jirka R. >> Vnímám to stejně. :-)

      NJirka R. - Profil | St 27.7.2016 20:04:33

      Mates PB >> Čoveče, když povídání, tak povídání... Mě ta moucha připadne jak složitěji namotané tělo Hardy, navíc s mimosiluetním macatým zadečkem. Že to mohlo, ba i chytalo, nepochybuji, však jsou ryby nevyzpytatelné, blbější. Já bych si to ale netrouf, neztrácel u svěráku čas. :-)
      Každopádně díky za sken, parádní retro!

        NMates PB - Profil | St 27.7.2016 19:29:00

        Luigi_Lasagne old >> asi takhle.

          NMichal - Profil | Út 26.7.2016 22:24:59

          Luigi_Lasagne old >> jo, to by mohlo být

            NLuigi_Lasagne old - Profil | Út 26.7.2016 20:08:08

            Michal >> Muškař a vazač,snad i Ćeskoslovenský, autor Ivo Knákal. Rok asi 2000.

              Nnymfa - Profil | Út 26.7.2016 15:24:24

              bepe >> Klasika výřez z letek, tohle konkrétně je kačer, ale dá se použít cokoliv.

                NMichal - Profil | Út 26.7.2016 14:48:47

                G.Moolis >> jestli se nepletu, tak takhle se váže vřetenuška, ale už netuším, kde jsem ten článek o vázání četl

                  Nsintrix - Profil | Út 26.7.2016 14:45:33

                  G.Moolis >> Toto jsou asi jen stočené paprsky. Jinak souhlasím s těmi nožkani. Do smyčky páv i CDC a výsledek je super.

                    Nbepe - Profil | Út 26.7.2016 11:22:41

                    nymfa >> z ceho delas ty kridelka, zkusil bych si to take uvazat

                      NWillow - Profil | Po 25.7.2016 16:21:16

                      G.Moolis >> Ta modrá je .... a víc nedám.;-)

                        NG.Moolis - Profil | Po 25.7.2016 16:00:57

                        Jirka R. >> tyhle knoty začal myslím používat Gerhard Laible. Pokud tam přidáš ještě nožičky ze CDC, dají se tímto způsobem natočit hezcí broučcii. A silný je to podle toho, kolik pavích segmentů dáš. Ale to už chrostík napsal. V lexikonu byla jedna taková moucha od Januse. S modrou lametou.

                          Nchrostik3 - Profil | Po 25.7.2016 15:38:50

                          Jirka R. >> ano,to se motá pak na raménko.Silné to je tolik,kolik dáš segmentů páva a jak silnou a širokou lametu použiješ.Neřekl bych,že budou macatější.

                            NJirka R. - Profil | Po 25.7.2016 9:44:53

                            LSD >> Konstruktivní dotazy: Tuto přípravu pak motáš na raménko? Není pak tělíčko zbytečně macaté?

                              Nchrostik3 - Profil | So 23.7.2016 10:35:02

                              LSD >> ano ano,zrcátková muška.Jinak Vše nej k svátku!

                                NLSD - Profil | So 23.7.2016 10:05:07

                                chrostik3 >>
                                Chvilku to trvalo, ale našel jsem to
                                :-)))
                                Zrcátková muška z GFFC

                                  Nsintrix - Profil | Pá 22.7.2016 18:16:11

                                  Vlastec >> nad některými pracemi v korytách řek a říček zůstává zozum stát. Doteď jsem nepochopil úpravu podjezí ve Zlaté Koruně.

                                    NWillow - Profil | Pá 22.7.2016 16:12:11

                                    Vlastec >> To v tom suchu,ještě řeší povodně.??Jó,betónová loby,ta má prsty všude.:-((A povodí je velký kámoš.Soudruh ,soudruhovi=Ředitel,vedoucí povodí=pseudopodnikatel.Ale Evropa má peněz dost,je jedno ,kde je proj.ebem.Silnice a dálnice máme ready,tak budem bagrovat a betonovat.:-(((edit:omlouvám se,to sem nepatří,nebo možná patří.

                                      NVlastec - Profil | Pá 22.7.2016 14:58:50

                                      sintrix >> pojď se podívat pod splav na jihlavce . Katastrofa řádili tu povodaci s bagrem

                                        Nchrostik3 - Profil | Pá 22.7.2016 13:02:38

                                        nymfa >> tak někdy zkus toho páva něž namotáš na háček omotat tou červenou a pak to celý namotat na hák.Kdysi se to tak vázalo.Když to uděláš pravidelně,tak je to moc hezký.

                                          Nnymfa - Profil | Pá 22.7.2016 12:59:35

                                          chrostik3 >> jo

                                            Červené karty: sliver, TI