Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NStopař - Profil | Po 2.12.2013 19:57:23

    #14

      Njehla - Profil | Po 2.12.2013 17:41:55

      Mates PB >> skoro nic, ale taky jsem na to moc nechytal, uvázal jsem pár much a nějak se mi to moc nepozdávalo..třeba jednou na ně dojde...

        Nwelbin - Profil | Po 2.12.2013 17:01:59

        LSD >> S těmi nůžkami se ještě nozvali,asi je nemají skladem,poreferuji,až to bude

          NLSD - Profil | Po 2.12.2013 16:47:02

          welbin >>

          dneska přilétlo peří. Díky moc!

            Nwelbin - Profil | Po 2.12.2013 15:52:06

            Pawell >> nejspíše olovo jako zátěž, akrylát a "keramické barvy"

              NPawell - Profil | Po 2.12.2013 15:50:41

              4646 >> Tam se píše, že je to namalované keramickými barvami. Keramické barvy existují i za studena. To tělíčko může být z ledasčeho (je to nějaký dentista, tak asi z nějaké jemu dostupné hmoty)

                NMates PB - Profil | Po 2.12.2013 15:45:13

                jehla >> Co si na to chytil?

                  N4646 - Profil | Po 2.12.2013 15:45:00

                  Pawell >> o keramice vim prd, myslel jsem, ze je kazda vypalovana
                  edit: mas pravdu, nevypaluje to, je to nejaka patlanina:
                  http://moucheur72.over-blog.com/article-29851685.ht​ml

                    Njehla - Profil | Po 2.12.2013 15:41:16

                    4646 >> dělá to nějakej zubař, bude to mít zmáklý...

                      NPawell - Profil | Po 2.12.2013 15:41:08

                      4646 >> Proč myslíš, že je to vypalovaná keramika?

                        N4646 - Profil | Po 2.12.2013 15:27:43

                        welbin >>6mm - to by mělo teoreticky mít měco kolem 1.5g. tj .podobně jako tyhle divný francouzský keramický nymfy:

                        http://www.theflyfishingforum.com/forums/general-di​scussion/13219-lead-ceramic-nymphs-across-pond.html​

                        Vzdycky mi vrtalo hlavou, jak tu keramiku vypalujou aby nepopustili ten háček.

                          Njehla - Profil | Po 2.12.2013 15:18:29

                          welbin >> ale jo, to byla jen vzpomínková..:-)) Mám tu i tungštajnový hřbítky na blešivce, taky docela pakárna...

                            Nwelbin - Profil | Po 2.12.2013 15:15:01

                            jehla >> Ultrazátěžovky se dnes dělají z tungstenů-podívej,ale něco smysluplného na to váznout to je šichta,ta měděná s bažantem má váhu tgst o průměru 6 mm

                              Njehla - Profil | Po 2.12.2013 11:48:57

                              4646 >> to byl kdysi dávno takovej hec...na ultrazátěžovku...:-)) ...ale viděl jsem fakt i litý v marmyškovic stylu..:-))

                                N4646 - Profil | Po 2.12.2013 10:49:09

                                jehla >> delas taky celokovovy? Je lepsi vazat dratem nebo letovat? :))

                                  Njehla - Profil | Po 2.12.2013 10:37:17

                                  welbin >> Ta je jen pro heavy metálisty...ti si s tím poraděj´...

                                    Nwelbin - Profil | Po 2.12.2013 10:28:39

                                    jehla >> není na tuhle mouchu třeba Zbrojního pasu ? :-))

                                      NMouchys - Profil | Po 2.12.2013 10:27:27

                                      opltik >> Jo jo, zkus to hned s BLkama, já jim nevěřil, ale jsem rád, že jsem to zkusil. Na nic jiného již nevážu ani nechytám.. :-)

                                        Njehla - Profil | Po 2.12.2013 10:19:28

                                        opltik >> na trénování vázání protihroty nevaděj, na chytání zkus začít hned s BL, budeš to mít jedniodušší...a nasaď jim trochu dietu nebo vem´ slabší nit:-)), jet to tlustý a ne, že bys na to nechyt´, ale štíhlejší budou vhodněnjší..:-))). Tlustý mouchy se taky vážou, ale buď je to nafutrováním zátěží nebo snahou o konkrátní záměrně tlustej vzor...všimni si...(na nikoho to nesměřuju, to bych si přece nedovolil..:-)) ) tlustý lidi vážou štíhlý, občas i elegantní mouchy...taky jsem ubral na mouchách, co jsem nabral v pase..:-(((

                                        Nebo to prdni do pořádnýho brnění..:-))

                                          Nchrostik3 - Profil | Po 2.12.2013 10:19:19

                                          Royale with Cheese 3 >> To štípání je lepší :-)) Jako byl sem tam asi před 10 dny a na pár tlouštíků a sbírajíci oukleje mrtvo.

                                            Červené karty: sliver, TI