Povídání JEN o vázání a muškách

Zakládám tuto diskuzi, protože na MRK o vázání chybí. Vítám všechny, kdo budou chtít, oslovil jsem i své přátele - vazače a muškaře - aby přispěli.
Na technické materiály a syntetiku jsem požádal o spolupráci thyma, já mám jen své zaběhnuté, on se v tom vyzná mnohem více.
Autor diskuse: welbin - Profil , 16.10.2013 muškaření - nástrahy, návnady
Dále moderují: nymfa Profil + Jirka R. Profil
Moderátorem vybraný zápis - stále nahoře.

NJirka R. - Profil | Út 9.1.2024 22:22:00

...je třeba mít na paměti! 😉

    NParma♥ - Profil | Čt 28.11.2013 20:45:52

    medvěd >> Ještě nevím, je to první prototyp, bude vyzkoušen příští rok. :o)

      NMouchys - Profil | Čt 28.11.2013 20:45:24

      Mates PB >> U vody nebyla, ale když jdou zaseknout na jiné vzory na tomto typu háčku, tak snad problém nebude a když jo, tak ji nechám někde na větvi, tam se zasekne dobře :-)

        NParma♥ - Profil | Čt 28.11.2013 20:45:06

        welbin >> Děkuji. Já zatím pstruhovku nemám, bude až příští rok, je to jen příprava. Jen je na ní místo odraného páva odrané pštrosí peří, zjistila jsem, že je tomu hrozně podobné.

          Nmedvěd - Profil | Čt 28.11.2013 20:44:52

          Parma♥ >> neleží to na boku?

            NTykev 2 - Profil | Čt 28.11.2013 20:44:51

            A tohle ?????

              Nwelbin - Profil | Čt 28.11.2013 20:43:32

              opltik >> máš recht s tím učeným, zační, co sem poslal Tykev-ty rudořitky

                NMates PB - Profil | Čt 28.11.2013 20:43:03

                Mouchys >> čéče já bych se bál, že to pude blbě zaseknout.

                  Nwelbin - Profil | Čt 28.11.2013 20:41:46

                  Parma♥ >> Moc dobré barvy i mouchu,ať se dobře rozloučíš se sezonou-varianty na hoflandku jsou na závěr dobré.

                    NMouchys - Profil | Čt 28.11.2013 20:41:30

                    Mates PB >> Ahoj Martine, Zvláště pro tebe jsem tam chtěl napsat nějaký dovětek, jak je mým zvykem, ale říkám si, že to stejně nemá význam a počkám si na tvou otázku.

                    Tentokrát vede Tvá otázka k tomu, co mě vede, že suchou mouchu vážu na gamarusový háček. Odpovědí mám několik. :-))

                    1. Možná to, že mám gamarusových háčků dostatek.
                    2. Možná i to, že to má jinačí tvar tělíčka, než např. rovný suchý jepicový háček.
                    3.Tuto mouchu jsem viděl na tento typ háčku vázat na youtube, tak jsem ji podle toho také vytvořil.
                    4. Možná, že když nebudu řádně sušit a impregnovat, tak se i ze suché mouchy může stát moucha potápivá.

                    Doufám, že jsem Ti to osvětlil. Hlavně po mě nechtěj to video, bylo to anglicky a asi jej již nedokáži dohledat :-))

                      Nmlíčnák - Profil | Čt 28.11.2013 20:41:03

                      Tykev 2 >> RT - čka mám tuze rád :-) V podstatě nepostradatelná much .

                        NMates PB - Profil | Čt 28.11.2013 20:40:20

                        Tykev 2 >> No tak to ti přeju hodně zdaru.

                        Oi, znám jeden lék,
                        doktor redtág to vyřeší hned,
                        do potoka i do hrčáku,
                        všude se hodí sada retágů...Oi

                          Nopltik - Profil | Čt 28.11.2013 20:40:01

                          mlíčnák >> někde každej musí začít ne? já si holt vybral blešouna, není to lehký to sem viděl sám, ale na první pokus se mi celkem líbí a sem spokojenej že sem to vůbec navázal. na druhou stranu učenej z nebe nespadl

                            NTykev 2 - Profil | Čt 28.11.2013 20:39:59

                            iwanhoe >> Kuš, Bubáku!

                              NTykev 2 - Profil | Čt 28.11.2013 20:38:46

                              Mates PB >> No jo no, knápek:-)

                                Nmlíčnák - Profil | Čt 28.11.2013 20:38:36

                                Tykev 2 >> Tak ty bych se nebál hodit do vasru :-) Moc líbí .

                                  Niwanhoe - Profil | Čt 28.11.2013 20:38:19

                                  Tykev 2 >> a to bylo keců naposledy že prej klasika only .. a co tam jako dělaj ty zpětný zrcátka ? .-)

                                    NTykev 2 - Profil | Čt 28.11.2013 20:37:08

                                    ...

                                      NMates PB - Profil | Čt 28.11.2013 20:37:03

                                      Tykev 2 >> Knápek?

                                        NMates PB - Profil | Čt 28.11.2013 20:36:37

                                        medvěd >> Já je neumim, nerad je vážu a nic jsem na to nechytil.

                                          NParma♥ - Profil | Čt 28.11.2013 20:36:29

                                          Taky přidám jednu, ale blešivec to není. :o)

                                            Červené karty: sliver, TI