MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

Kdo má jílovitý rybníček na zahradě?

Ahoj, pročetl jsem tu toho spoustu, ale neni tu nic aktuálního. Chci se zeptat kdo si udělal jílovitý rybníček bez přítoku. Potřebuju někoho kdo s tim má už zkušenosti a dokáže mi poradit. Nechci nic velkého jen tak 10m na 10m. Zahradu máme hodně mokrou, všude samej jíl a spodní voda. S výkopem bych chtěl začít v květnu. Prosím někoho zkušeného kdo by mi poradil. Budu ho stavět v jižních čechách. Přivítám i návštěvu mého pozemku a jakoukoliv pomoc. Děkuji moc

Autor diskuse: vala16 ®
Zařazeno do: všeobecné - ostatní, 10.4.2013

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

N TonikKK - ® Po 22.4.2013 15:00:43
Ahoj :-) zrovna minulý rok jsme z naší loužičky udělali konečně rybníček. Proces naší "vodohospodářské" stavby bude mít velmi podobný průběh jako u tebe. Mám chalupu v jižních čechách a v naší vesnici je silně jílovitá půda (odtud pochází i název vesnice;-)) Zavolali jsme týpkovi s menším pásákem, který měl ovšem výborné vlastnosti - tím že byl poměrně malý nám nerozryl celý dvůr, díky otočné rycí lopatě mohl pěkně z boku vybrat jíl kolem břehů. Největší hloubku jsme udělali cca 2 metry s tím, že rybníček má tak 5x8 nebo něco takového, těžko odhadnout. Každopádně pan bagrista i když to dělal přes víkend si vzal pivko a 1 000,- Kč a za cca 2 hodinky to měl krásně hotové. Pak už jsme jenom ušlapali "hráz", proložili kameny a zaseli trávu. Jak to vypadalo po zasypání hráze černou hlínou pro lepší uchycení nové trávy se můžeš podívat na obrázcích. Mám tam kapříka, nějaký cejny, plotice, líny a karasi. Vše bez problémů přezimovalo a maj se k světu :-) vzhledem ke spodní vodě a jílovité půdě, která jí dobře drží je rybníček +- celý rok plný :-) kdybys chtěl nějaké detailnější informace, tak můžeš klidně SZ ;-)
N valcha186 - ® St 10.4.2013 12:53:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS, DĚKUJI!
Bral bych bagr pásák, i když je to dost malé, ale nezaboří se a vyhází ti to jak chceš. Koláky po kousku jsou dole. Dobrý je hned odvoz a to jde právě přeházet pásákem. Jak to vykopeš, tak už se tam nevrátíš. Nevíš na jakou silnou vodu narazíš. Kopej 2 m hloubku, stěny 30-45 st.- aby to neujíždělo. Ono to stejně časem a tlučením ryb, kachen stejně bude. Záleží na co to chceš. V té hloubce ti ale ryby dobře přezimují. Lekníny dej do boků. Dával jsem je do pytlů od brambor,trochu je prořízl a dal tam i hnůj a jsou už zakořeněné. Na zimu ti stačí na provzdušnění kompřesor z ledničky. Na konci hadičku ucpeš a kousek propícháš jehlou, hřebíkem. Podle potřeby. Dobré jsou i svahové tvárnice na boky, to ti udrží. Já mám 4 kaluže a pořád se to rozšiřuje. Jednu mám v jílu, měl jsem pásák a do 3 m ani slza vody a to jsem byl už 2 m pod hladinou rybníka. Po 14 dnech se ze dna probudil pramen a za měsíc jsem měl plno. Mám tam jen líny na výtěr. Mrkni Velká Valcha, Malá Valcha. Počítej s tím, že můžeš narazit i na tekuté písky, štěrkovou žílu a to se ti buď vyvalí voda a nebo také může ztratit. Je toho víc. Kopu teď bazén 2 m a narazil jsem na rašelinovou díru. Boky budu betonovat. Jen tak zběžně. Je toho více, co tě může potkat.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 1 | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | ostatní ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniTrvalé snížení cen u echolotů Lowrance až o 30%

EXKLUSIVNĚ U NÁS.Využijte trvalé snížení ceny u echolotů Lowrance až o 30%.Další bonus obdržíte v podobě baterie a nabíječky a dopravy a balného zdarma.

akce, rybareniNovinka!!! Crazy Fin Shad

Za 132
Napodobuje tvar oukleje obecné TOP nástraha na dravce!!!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme e-shop
Rubrika E-shopy
InRybareni.cz InRybareni.cz

Rybářský obchod InRybaření.cz nabízí prvotřídní zboží nejvyšší kvality, seriózní jednání a vstřícnost. V našem internetovém obchodě...